Latvijā
Kriminālziņas

VID: Dzenīša kratīšanas lietā atklāts grupējums, kas vērienīgi krāpies ar nodokļiem1

Bijušā Jūrmalas pilsētas domes deputāta Māra Dzenīša kratīšanas lietā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policija atklājusi vērienīgu krāpšanos ar nodokļu nomaksu, tostarp grupējumā iesaistīti reāli strādājoši metālapstrādes uzņēmumi.

VID ģenerāldirektores vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis ceturtdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” apstiprināja, ka noziedzīgais grupējums, kas aizturēts, ir saistīts ar vieniem no Latvijas lielākajiem metālapstrādes uzņēmumiem.

“Uz doto brīdi izmeklēšana ir tikai sākuma stadijā un izmeklēšanas interesēs nevaram atklāt ne fizisko, ne juridisko personu vārdus. Taču varu pateikt, ka šis grupējums strādāja ar ļoti lielu vērienu un starptautiskā līmenī. Tas, kas mani negatīvi pārsteidza, ir tas, ka ir iesaistīts viens no lielākajiem šīs nozares uzņēmumiem Latvijā. Reāli darbojošs uzņēmums, kas nodarbina ļoti daudz darbinieku, taču viena daļa no saimnieciskās darbības ir ar mērķi izvairīties no pievienotās vērtības nodokļa maksāšanas un krāpšanās,” teica Čerņeckis.

Viņš atklāja, ka izmeklēšana uzsākta par vairāk nekā 10 miljonu eiro nodokļu izkrāpšanu, un piebilda, ka ir daudz aizturētās personas – vairāk nekā desmit personas aizturētas konkrētajā grupējumā.

VID ģenerāldirektores vietnieks stāstīja, ka grupējums veicis mākslīgas darbības un nodokļu parāds, kas būtu jāveic reāli strādājošam uzņēmumam, tiek “uzkarināts” fiktīvām firmām. Čerņeckis izteica cerību, ka šajā gadījumā pirmās kriminālvajāšanas varētu sākt pēc pusotra diviem gadiem.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka VID Finanšu policija jūnijā veikusi kratīšanu bijušā Dzenīša dzīvesvietā. Dzenītis veikto kratīšanu viņa dzīvesvietā iepriekš aģentūrai BNS skaidroja ar savu politisko aktivitāti.

Pēc “Lursoft” datiem, Dzenītim šobrīd pieder kapitāldaļas sešos uzņēmumos – “Kempings Jūrmala”, “KMM Metāls”, “Nemo holdings”, “Askanio”, “Nemo Real” un “Nemo Mājas”. Vienlaikus viņš ir valdes loceklis uzņēmumos “Nemo holdings”, “KMM Eurotrade”, “Nemo Real, valdes loceklis partijā “Reģionu alianse”, kā arī darbojas Jūrmalas sabiedriskajā labdarības fondā un Jūrmalas nevalstisko organizāciju apvienībā.

LA.lv