×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. oktobris, 2015
Drukāt

VID Muitas pārvalde iegādāsies trīs kucēnus par 9,8 tūkstošiem eiro (1)

Foto - www.patversme.lvFoto - www.patversme.lv

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes vajadzībām par 9,8 tūkstošiem eiro iegādāsies trīs jaunus, neapmācītus suņus, liecina informācija Iepirkuma uzraudzības biroja mājaslapā.

VID Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka 26.oktobrī uz Latviju tika atvesti trīs jauni suņi, kuri publiskā iepirkuma konkursa ietvaros tika iegādāti Nīderlandē, noslēdzot līgumu ar Nīderlandes uzņēmumu “K9 Group Holland B.V”.

Viņa pastāstīja, ka jaunie darba suņi tiks apmācīti narkotisko vielu un tabakas izstrādājumu meklēšanā, un pēc pamatapmācības kursa beigšanas kinologu vadībā sāks darbu Latvijas muitas kontroles punktos.

“2015 .gada oktobrī VID Muitas pārvaldes amatpersonas – darba suņu apmācības instruktori – devās uz Nīderlandes pilsētu Geldropi, kur veica uzņēmuma piedāvāto suņu testēšanu, pārbaudot to darbspējas dažādās vidēs, vēlmi rotaļāties, meklēt un atrast motivācijas priekšmetu, nervu sistēmas stabilitāti un vispārējo veselības stāvokli, fizisko formu, kā arī to socializācijas līmeni. Testēšanas rezultātā VID kinologi kā atbilstošākos darba suņiem izvirzītajām prasībām izvēlējās divus vācu aitu suņus un vienu veimārieti. Iegādāto suņu vecums ir no vienpadsmit līdz divdesmit mēnešiem,” klāstīja Augstkalne-Jaunbērziņa.

Tostarp viņa informēja – lai jaunie suņi varētu sākt darbu muitā, kinologi ar suņiem izies pamatapmācības kursu. Viens darba suns tiks apmācīts narkotisko vielu meklēšanā, bet divi – tabakas izstrādājumu meklēšanā.

Pēc 3,5 mēnešu ilgām apmācībām, kinologi ar jaunajiem darba suņiem sāks strādāt muitas kontroles punktos Latgalē un Kurzemē.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka VID izsludinātajā iepirkumā par suņu piegādi Muitas pārvaldes vajadzībām bija pieteicies viens atbilstošs pretendents un, lai noteiktu pretendenta piedāvāto darba suņu atbilstību iepirkuma nolikuma prasībām, šā gada oktobrī veikta piedāvāto darba suņu testēšana.

Tostarp, lai nodrošinātu VID šā gada darba plāna izpildi, turpinot pakāpenisku novecojušo darba suņu nomaiņu, izsludināts arī otrs iepirkuma konkurss jaunu darba suņu iegādei, kas arī paredz trīs jaunu suņu iegādi. “Divi atsevišķi iepirkumi tiek organizēti saistībā ar jaunu suņu apmācības specifiku paredzētajās specializācijās, nodrošinot suņu sagatavošanu atbilstoši VID prasībām,” skaidroja Augstkalne-Jaunbērziņa.

Šajā iepirkumā pretendenti var pieteikties līdz šā gada 2. novembrim.

Tāpat vēstīts, ka VID Muitas pārvaldē patlaban strādā 39 darba suņi. Tie ir apmācīti narkotisko vielu, tabakas izstrādājumu un skaidras naudas meklēšanā, kā arī ir suņi ar kombinēto specializāciju, kuri meklē gan narkotiskās vielas, gan tabakas izstrādājumus.

Viena darba suņa uzturēšanas izmaksas gadā ir 1,2 tūkstoši eiro, kas ietver izmaksas par veterinārajiem pakalpojumiem, apdrošināšanu, barības iegādi un ikgadējo uzturēšanas inventāru.

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas. VID ir izveidots 1993. gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. par normā;i cenu jau nevarēja nopirkt ne, vēl jau nezin kas tur izaugs

Draugiem Facebook Twitter Google+