×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. augusts, 2015
Drukāt

VID: pārkāpumi pie lietoto auto tirgotājiem ir ļoti rupji, nopietni un lielos apmēros (1)

Foto- VP arhīvs.Foto- VP arhīvs.

Negadījumā iesaistītā BMW riepa, kuras dēļ, visticamāk bojā gājusi automašīnas vadītāja.

Pārkāpumi, kurus Valsts ieņēmumu dienests (VID) atklājis pie lietoto auto tirgotājiem, ir ļoti rupji, nopietni un lielos apmēros, trešdien žurnālistiem atzina VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Viņa atgādināja, ka VID šā gada maija vidū sāka veikt pastiprinātus nodokļu kontroles pasākumus starp lietoto auto tirgotājiem, un atklātie pārkāpumi bijuši ļoti nopietni.

Pēc Pētersones teiktā, kopš maija VID piemērojis 84 administratīvos sodus lietotu transportlīdzekļu tirgotājiem, tostarp 52 gadījumos piemērots papildsods uzņēmuma valdes locekļiem.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka VID maijā sāka nodokļu kontroles pasākumus lietotu transportlīdzekļu tirgotājiem.

Kontroles pasākumu laikā uzmanību VID pievērš tieši tirdzniecības vietas iekārtošanai, tirdzniecībā pieņemtu transportlīdzekļu reģistrēšanai, grāmatvedības uzskaitei, darījumu apliecinošu dokumentu izsniegšanai un ieņēmumu uzskaitei, jo līdz šim konstatēts, ka tirdzniecības teritorijās, kas pie tam ne vienmēr ir skaidri norobežotas, atrodas gan tirdzniecībā pieņemti transportlīdzekļi, gan tirdzniecībā nepieņemti un nereģistrēti transportlīdzekļi, grāmatvedība netiek kārtota atbilstoši normatīvo aktu prasībām, netiek uzrādīti visi darījumi un no tiem gūtie ieņēmumi, netiek izsniegti darījumu apliecinoši dokumenti, nav noformētas darba tiesiskās attiecības un citi.

VID sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju, Auto asociāciju un Patērētāju tiesību aizsardzības centru aktivitātes ar mērķi sakārtot lietoto transportlīdzekļu tirdzniecības vietu darbību sācis, ņemot vērā līdzšinējos kontroles pasākumos konstatētos pārkāpumus, kā arī, lai samazinātu negodīgu komercpraksi lietoto transportlīdzekļu tirdzniecības vietās.

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas. VID izveidots 1993.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. .................... Atbildēt

    vāiiii, 25 gadi pagāja kamēr

Draugiem Facebook Twitter Google+