Uncategorized

Vidējā piena iepirkuma cena gada laikā pieaug par 20,6%2

Vidējā piena iepirkuma cena 2014.gada janvārī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada decembri pieaugusi par 1,8%, bet gada laikā – par 20,6%, liecina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) provizoriskie dati.

LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks norādīja, ka janvārī vidējā piena iepirkuma cena bija 342,01 eiro par tonnu. “Visticamāk, ka februārī arī būs kāpums, bet tālāk, nākamajos mēnešos cenas sāks kristies,” teica Šolks, piebilstot, ka piena iepirkuma cena varētu samazināties, jo ir apstājies industriālo piena produktu tirgus, kur cenas svārstās – līdz ar to tirgotāji ar produkcijas pārdošanu nogaida un pakāpeniski var veidoties produkcijas pārpalikums.

Janvārī piens pārstrādei iepirkts vidēji nepilni divi tūkstoši tonnu dienā, kas ir aptuveni tikpat, cik decembrī.

2014.gada gada decembrī vidējā piena iepirkuma cena bija 335,9 eiro (236,06 lati) par tonnu.

Jau vēstīts, ka 2012.gada septembrī atsākās piena iepirkuma cenu kāpums. 2013.gadā piena iepirkumu cenas turpināja augt, jo pasaulē lielākā piena ražotājvalsts – Jaunzēlande – piedzīvoja lielāko sausumu 30 gadu vēsturē un tādējādi piena iepirkuma cena biržā sasniedza rekordaugstumus. Šolks iepriekš atzina, ka tas ir noteicis līdzšinējo piena cenas kāpumu visā pasaulē, tostarp arī Latvijā.

LPCS apvieno 13 piena pārstrādes uzņēmumu un četrus sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 90% no Latvijā pārstrādātā piena.

Saistītie raksti
LA.lv