Sports
Motoru sports

VIDEO: Lietuviešu autosportists Vanags lieliski sācis “Dakaras” rallijreidu0


Lietuvas autosportists Benedikts Vanags cīnās Peru smiltīs.
Lietuvas autosportists Benedikts Vanags cīnās Peru smiltīs.
Foto: Benediktas Vanagas “Facebook” konts

Lietuviešu autosportists Benedikts Vanags lieliski sācis prestižo “Dakaras” rallijreidu, kas šogad norisinās Peru ceļos un bezceļos.

Vanags, kurš startē ar poļu stūrmani Sebastjanu Rozvadovski, pēc diviem etapiem vieglo automašīnu kopvērtējumā ieņem augsto 16.vietu, no Dienvidāfrikas Republikas pārstāvja Žinela de Viljēra, kurš ir līderis, atpaliekot 16 minūtes un 48 sekundes.

Otrdien sacensību otrajā posmā uzvarēja slavenais francūzis Sebastjans Lēbs, kamēr Vanags, kurš startē ar “Toyota Hilux” braucamo, viņam zaudēja 13 minūtes.

Tāpat sacensības labi sākusi cita Lietuvas ekipāža – Vaidots Žala/Sauļus Jurgerlens, kuri kopvērtējumā ir 23.vietā, bet trešā kaimiņu ekipāža otrdien piedzīvoja tehniskas problēmas neilgi pirms finiša un noslīdējusi uz astoto desmitu.

Šogad “Dakaras” rallijreidā būs desmit posmi, sacensībām noslēdzoties 16.janvārī. Pirmo reizi kopš šis rallijreids notiek Dienvidamerikā, tas norisinās tikai vienā valstī – Peru.

Saistītie raksti

Iepriekšējā gadā “Dakaras” rallijreidā vieglo automašīnu konkurencē otro reizi karjerā uzvarēja spānis Karloss Sainss, kamēr motociklu konkurencē pirmo reizi labākais bija austrietis Matiass Valkners.

Slavenais rallijreids no 1979. līdz 2007.gadam 29 reizes norisinājās Āfrikā, bet 2008.gadā tas drošības iemeslu dēļ tika atcelts, savukārt jau nākamajā gadā debitēja Dienvidamerikā.

LA.lv