×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
24. janvāris, 2016
Drukāt

VIDEO: Modē pārgājieni ar sniega kurpēm purvā jeb seno luģu renesanse

Kadrs no videoKadrs no video

Šajā ziemā Latvijā pamatīgu popularitāti iemantojusi īpatnēja atrakcija – pastaiga pa purviem ar sniega kurpēm jeb, kā teiktu mūsu senči, luģēm. Gida pavadībā šādā pastaigā var labi izpētīt dabu, piekļūstot vietām, kas pamatīgi aizsnigušas. Sniega kurpes senā pagātnē lietojušas ziemeļu tautas teju vai visā pasaulē, un tagad šis antīkais pārvietošanās veids piedzīvo renesansi, vēsta TV3 ziņas.

Sestdienas rītā pie Ķemeru purva pamazām sarodas vieglās automašīnas, un galvenā purva bridēja pavadībā interesentiem kājās tiek uzvilktas sniega kurpes. Platā laukuma dēļ svars izlīdzinās, un kāja negrimst dziļi sniegā. Ideja par pārgājienu rīkošanu radusies, pašiem organizatoriem šīs kurpes izmēģinot vasarā.

Tagad popularitāte ir tik liela, ka vietas piedzīvojumu meklētāju grupās ātri tiek aizpildītas. Atrakcija piesaistījusi pat ārzemnieku uzmanību.

Pirmo reizi ar sniega kurpēm staigājot, sajūtas ir dīvainas.

Pārgājiens ilgst ap trim stundām, tādēļ svarīgi silti saģērbties un paņemt līdzi termosu ar tēju. Pa ceļam tiek ieturētas izglītojošas pauzes.

Lielākā bauda gan, ar šīm kurpēm pa purvu staigājot, ir tieši vasarā, kad var gūt gana asas izjūtas.

Jāpiemin, ka šis ir viens no senākajiem pārvietošanās veidiem, ko cilvēki radījuši, lai ērti staigātu pa sniegu. Vēsturnieki atraduši pat 8000 gadus vecas sniega kurpes, kas vilktas Āzijā. Šis palīglīdzeklis izplatīts arī Skandināvijā un starp Amerikas indiāņiem, un var teikt, ka sniega kurpes ir tādas kā moderno slēpju vecmāmiņas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18
Alūksne +15.7
Daugavpils +18.8
Saldus +18.6
Liepāja +18.8
Jelgava +17.6
Ventspils +19.7
Limbaži +15
Madona +17.0
Rēzekne +16.9
Draugiem Facebook Twitter Google+