Sports
Motoru sports

VIDEO: Nitišs piedzīvo elpu aizraujošu avāriju ar kūleņiem un dzirkstelēm0


Reiņa Nitiša avārija Zviedrijā.
Reiņa Nitiša avārija Zviedrijā.
Foto no video.

Latvijas rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs no “GRX Taneco” komandas sestdien piedzīvoja vēl vienu iespaidīgu avāriju un arī guva uzvaru Zviedrijā notiekošā pasaules čempionāta sestā posma pirmajās divās kvalifikācijas sesijās.

Līderis pēc pirmajām divām sesijām ar 82 punktiem līderis ir norvēģis Andreass Bakerūds, kamēr Nitišs ar 68 punktiem ir piektais, bet Jānis Baumanis no STARD komandas ar 62 punktiem ieņem 19.pozīciju.

Pirmajā kvalifikācijas sesijā Baumanis startēja vienā braucienā ar Nitišu, bet līdz finišam nonāca tikai viens Latvijas braucējs. Par Baumani jaunākais Nitišs jau pašā sesijas sākumā, iebraucot līkumā, tika ielenkts starp krievu Timuru Timerzjanovu un Baumani, kuri piespieda Latvijas pilotu uzbraukt uz trases apmales. Nitiša vadītais auto, atsitoties pret apmali, uzlidoja gaisā un uzmeta pāris kūleņus. Līdz ar to pirmā kvalifikācija jēkabpilietim beidzās, īsti nesākusies.

Tikmēr Baumanis pirmajā kvalifikācijā uzrādīja piekto ātrāko laiku, par nedaudz vairāk nekā divām sekundēm atpaliekot no līdera Bakerūda.

Zīmīgi, ka arī sezonas pirmajā posmā Nitišs piedzīvoja iespaidīgu avāriju, uzlidojot uz konkurenta jumtu. Šonedēļ viņš aizvada savu otro posmu šī gada pasaules čempionātā.

Tikmēr otrajā braucienā Nitiša komanda jau bija paspējusi saremontēt cietušo auto, un Latvijas pilots varēja turpināt sacensības. Jēkabpilietis pēc neveiksmes pirmajā kvalifikācijā otrajā demonstrēja izcilu ātrumu, kas ļāva triumfēt otrajā sesijā, kopvērtējumā paceļoties uz piekto vietu. Savukārt Baumanis otrās kvalifikācijas pirmajā braucienā startēja ar četriem ātrākajiem braucējiem no pirmās sesijas. Latvietis palika pēdējais savā braucienā, un otrajā kvalifikācijā tas bija vien 21.labākais rezultāts, bet kopvērtējumā viņš noslīdēja uz 19.vietu.

Svētdien tiks veiktas vēl divas kvalifikācijas sesijas, bet pēc tam 12 labākie sasniegs pusfinālu. Tāpat svētdien notiks arī fināls.

LA.lv