Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. No gultas ceļas ar virvēm, bet 1.grupas invaliditāti – jāgaida19


Smagi slimais Kārlis ik rītu apmēram divas stundas cenšas piecelties no gultas ar vairāku virvju atbalstu.
Smagi slimais Kārlis ik rītu apmēram divas stundas cenšas piecelties no gultas ar vairāku virvju atbalstu.
Ekrānšāviņš.

Jau 40 gadus Kārlis mocās ar Pārkinsona slimības sekām. Smagā veselības stāvokļa deļ vīrietim ir pamatīgas grūtības piecelties no gultas un sevi aprūpēt,tādēļ viņš ik dienas ņem talkā vairākas virves un tādā veidā dabū sevi kājās, lai tiktu kaut vai līdz virtuvei, tā vēstīja LTV raidījums “4.studija”. Neraugoties uz to, ka Kārlis uzrakstījis vēstuli attiecīgām valsts iestādēm un lūdza viņam piešķirt augstāku invaliditātes pakāpi – 1.grupu -, ticis saņemts atteikums uz gandrīz diviem gadiem.

Kārlis ir bijušais fotogrāfs. Drīz pēc dienesta armijā viņam atklāja Pārkinsona slimību, šobrīd tā ir ļoti progresējusi. Lai pieceltos no gultas viņš vairāk nekā divas stundas mocās, pieķēries pie zvejnieku atvestajām virvēm. “Produkti it kā būtu, bet netieku līdz virtuvei,” viņš stāsta raidījumā. Kārlis video gluži kā akrobāts demonstrē, kā viņš pieturas pie vienas, tad otras un tad vēl trešās virves, lai pieceltos kājās, kas par laimi vēl kustas.

Jau gadiem ilgi viņam ir 2.invaliditātes grupa. Pēc viņa domām, slimība progesē, tādēļ uzrakstījis vēstuli Veselības un darbspēju ekspertīzes komisijai, lai viņam piešķir “smagāku grupu – pirmo”.  Vēstuli Kārlis rakstījis vasarā, bet atbildi saņēmis ap Jaungadu. Atbildē teikts, ka vismaz pusotru gadu viņam grupa paliks iepriekšējā. Līdz ar to arī invaliditātes pensija – valsts atbalsts – mazāks. Ar šo pensiju viņš nevar nopirkt arī visas vajadzīgās zāles.

Plašāk pievienotajā video.

 

Saistītie raksti
LA.lv