Pasaulē
Eiropa

Video: Parīzes priekšpilsētās otro dienu turpinās nemieri 16

Foto AFP/Scanpix/LETA

Parīzes ziemeļu priekšpilsētās otro nakti pēc kārtas turpinājusies vardarbība, ko izraisījušas ziņas par jauna vīrieša nāvi policijas iecirknī. Kā ziņo amatpersonas, naktī uz ceturtdienu aizdedzinātas 15 automašīnas.

Nemieri sākās naktī uz trešdienu, kad izplatījās ziņas, ka Bomonā pie Uāzas drīz pēc aizturēšanas miris 24 gadus vecais Adamā, kura uzvārds netiek minēts. Iecirknī viņš nogādāts, jo mēģinājis iejaukties, kad policija kādā izspiešanas lietā aizturējusi viņa brāli, pastāstījis izmeklēšanai tuvs avots.

Kā paziņojis prokurors Īvs Žanjē, ceļā uz iecirkni Adamā zaudējis samaņu un izsauktajiem paramediķiem nav izdevies viņu glābt.

Tonakt tika aizdedzināti deviņi automobiļi, cieta vairākas sabiedriskās ēkas un sadursmēs tika ievainoti pieci žandarmi.

Vairākos ciemos aptuveni 30 kilometrus no galvaspilsētas nemieri turpinājās arī nākamajā naktī. Tika mēģināts pielaist uguni arī bērnudārzam un mērijas ēkai. Pēc pašvaldības pārstāvju sniegtajām ziņām, par dedzināšanas mēģinājumiem un policistu apmētāšanu ar degšķidruma pudelēm aizturēti astoņi cilvēki.

Priekšpilsētu jaunieši Adamā nāvē vaino policiju, norādot, ka viņš bijis “veselīgs, sportisks, garš un plecīgs puisis”.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/Suqzzi2xp4I” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

 

“Mēs zinām – to tiek mēģināts noslēpt. Mēs zinām – ja nekas netiks dedzināts, tad nekas arī nenoskaidrosies, tā mēs jūtam,” sacījis viens no viņiem.

Prokurors paziņojis, ka mirušajam vīrietim tiks veikta sekcija, lai noteiktu nāves cēloni.

Saistītie raksti

Saistībā ar terora uzbrukumu draudiem un vardarbīgiem protestiem pret valdību Francijas drošības dienesti jau mēnešiem ilgi strādā ļoti saspringtā režīmā, bet līdz ar to pieaudzis naidīgums pret viņiem priekšpilsētās, kur ir augsts bezdarba un nabadzības līmenis un mīt daudz pirmās un otrās paaudzes imigrantu, kuri jūtas sabiedrības atstumti.

2005.gada rudenī Parīzes priekšpilsētās vairākas nedēļas turpinājās grautiņi, kad tur, bēgot no policijas, no nāvējoša elektrības trieciena gāja bojā divi afrikāņu izcelsmes pusaudži, kas bija paslēpušies elektrības sadales skapī.

LA.lv