Pasaulē
Eiropa

FOTO,VIDEO. Vācijā pēc sprādziena daudzdzīvokļu mājā paliek vien gruvešu kaudze0


Sprādziens Vācijā, Vupertāles dzīvojamajā mājā, vairāki cilvēki cietuši, 24.06.2018.
Sprādziens Vācijā, Vupertāles dzīvojamajā mājā, vairāki cilvēki cietuši, 24.06.2018.
Foto – LETA/AFP

Vācijas pilsētā Vupertālē, kas atrodas Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē, aizvadītājā sestdienā īsi pēc pusnakts noticis spēcīgs sprādziens kādā daudzdzīvokļu namā. Pēc polcijas ziņām cietuši pieci cilvēki, no tiem trīs – ļoti smagi. Viņus nogādāja slimnīcā, pārējie devās pie radiniekiem, jo nams pēc sprādziena ir gandrīz pilnībā sabrucis, vēstī “Euronews”.

Pēc sprādziena liela daļa ēkas fasādes sagruva turpat uz ielas, bija izcēlies spēcīgs ugunsgrēks. Glābēju palīdzība bijusi vajadzīga vairākiem cilvēkiem, kas bija iesprostoti zem drupām. Blakus esošo māju iedzīvotāji skrējuši panikā ārā uz ielas.

Ugunsdzēsēju un glābēju darbs bija ļoti apgrūtināts mājas sagrūšanas riska dēļ. Glābšanas darbi ilga līdz pat svētdienas rītam, ziņo “Euronews”. Glābējiem palīgos ieradās kolēģi no vairākām blakus pilsētām.

Saistītie raksti
Galerijas nosaukums

Līdz pat šim brīdim nav zināms sprādziena iemels. Policija turpina izmeklēšanu.

Kā ziņoja Vācijas medijs “Die Welt”, iespējams, pie vainas esot kāds mājas iemītnieks ar noslieci uz pašnāvību. Tieši viņa dzīvoklī esot noticis sprādziens. Kāds mājas iedzīvotājs pastāstīja, ka nelaimes brīdī svinējis Vācijas futbola izlases uzvaru Pasaules čempionātā un neko ļaunu nav nojautis līdz brīdim, kad notika sprādziens. Bojāgājušo par laimi nav.

Tā kā ēka draud sabrukt pilnībā, speciālisti šobrīd to paši sākuši nojaukt.

LA.lv