×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
6. novembris, 2017
Drukāt

“Vienotība” skaidro, kāpēc no partijas izslēgta Āboltiņa (20)

Foto LETAFoto LETA

Bijušo partijas “Vienotība” līderi, līdzšinējo Saeimas frakcijas vadītāju Solvitu Āboltiņu nolemts izslēgt no šī politiskā spēka par komentāriem un rīcību laikā, kad partija sprieda par iespēju mainīt ekonomikas ministru.

“Vienotības” priekšsēdētājs Arvils Ašeradens pēc valdes sēdes žurnālistiem sacīja, ka ekonomikas virzīšanas process ticis diskreditēts ar iekšējiem procesiem. Āboltiņa rīkojusies pretēji valdes lēmumam par jauna ministra virzīšanu un situācijas komentēšanu.

Ašeradens norādīja, ka Āboltiņa ignorējusi valdes lēmumu un publiski komentējusi kandidātus. Tāpat viņa esot aicinājusi vairākus cilvēkus pieteikties par kandidātiem, kā arī pretnostatījusi frakcijas darbu pret valdes darbu.

Viņš uzsvēra, ka nespēj akceptēt “šāda veida intrigas”, būdams partijas vadītājs. Līdz ar to rosināja lemt par Āboltiņas izslēgšanu.

Lēmumu atbalstīja astoņi valdes locekļi, bet divi balsojumā atturējās. Vēl trīs cilvēki balsojumā nepiedalījās. Kopumā šodien sēdē bija 13 no 15 valdes locekļiem. “Vienotībā” sīkāk nekomentēja, kā balsoja katrs no valdes locekļiem.

Par to, kurš vadīs Saeimas Nacionālās drošības komisiju Ābotliņas vietā, partija vēl neesot lēmusi.

Ašeradens nolēmis palikt ekonomikas ministra amatā, savukārt “Vienotības” Saeimas frakciju plānots uzticēt vadīt deputātam Hosamam Abu Meri.

“Man ir jāatvainojas par visu šo jezgu, kurā es sākotnēji nenovērtēji, cik smagi procesi “Vienotībā” kā tādi, bet katrā ziņā es gribu teikt, ka partiju nevar vadīt divi cilvēki. Šajā brīdī tas lēmums ir pieņems. Es ceru, ka stabilizācija iesāksies un partija varēs normāli startēt vēlēšanās,” teica Ašeradens.

Politiķis atzina – kopš augusta, kad viņš ievēlēts partijas vadītāja amatā, līdz šim laikam partiju vadījuši divi cilvēki.

Āboltiņa tikusi aicināta ierasties uz šodienas valdes sēdi, lai sniegtu paskaidrojumus, taču viņa esot izvēlējusies to nedarīt, piebilda politiķis.

Iepriekš Ašeradens bija plānojis atstāt darbu valdībā un vadīt frakciju. Savukārt Āboltiņa bija iecerējusi līdz gada beigām nolikt deputātes mandātu, lai dotos strādāt ārlietu dienestā.

Āboltiņa vadīja “Vienotību” kopš 2011.gada līdz 2016.gadā par partijas priekšsēdētāju tika ievēlēts Andris Piebalgs. Toreiz Āboltiņa uz šo amatu nekandidēja. Iepriekš, kad “Vienotība” bija politisko partiju apvienība, Āboltiņa bija tās līdzpriekšsēdētāja, bet no 2008. līdz 2010.gadam – partijas “Jaunais laiks” valdes priekšsēdētāja.

Āboltiņas vadībā “Vienotība” ir guvusi atzīstamus panākumus Saeimas vēlēšanās, iegūstot tiesības trīs reizes valdību veidot Valdim Dombrovskim un vēl divas – Laimdotai Straujumai, tomēr pēdējā laikā partija ir piedzīvojusi dramatisku reitinga kritumu, tam pietuvojoties 5% robežai.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. … Tatad ir palikusi viena vieniga un nekompromiteta partija Koalicija, kas, vel sobrid, masu medijos tiek vienmerigi un vienmer ignoreta, politiku nepiemineta, pat noliegta un rakstos aizliegta partija !!!
  … Jo, ta ir vienmer palikusi uzticiga valsts Satversmei: tas garam un likumu patiesibai un taisnibai … neskatoties uz visu lidzsinejo farsu, kas varas Bezabrenes politika !!!
  … Cik sikumainas un nesvarigas izradas visas sis personigas intrigas uz valstiskas butibas fona !!!

 2. Tas tik likumsakarīgi ka izmeta Àboltiņu jo ar viņas palikŝanu partijai nav iespèju ka viņus ievèlès. Bet śis viltīgais solis nelīdzès.

 3. … Tatad ir palikusi viena vieniga un nekompromiteta partija Koalicija, kas, vel sobrid, masu medijos tiek vienmerigi un vienmer ignoreta, politiku nepiemineta, pat noliegta un rakstos aizliegta partija !!!
  … Jo, ta ir vienmer palikusi uzticiga valsts Satversmei: tas garam un likumu patiesibai un taisnibai … neskatoties uz visu lidzsinejo farsu, kas varas Bezabrenes politika !!!

 4. Kas tie par latviesu vārdiem? Hosams Abu Meri-Istenais latvietis.

 5. Varbūt Āboltiņa gribēja sevi apliecināt ekonomikas min amatā. Nu intrigante gan viņa ir. Kā ievēlēja Vējoni, jo lielāks kretīns, jo vieglāk valsts vadību pārņemt Āboltiņai, bet kaut kā neizdevās tai koalīcijas andelē, kāds tika apdižots.

 6. Tas jau ir izveidojies vēsturiski, lielās partijas ilgi sēžot pie siles un pildot tikai savas intereses, pilnīgi ignorējot iedzīvotāju, it sevišķi reņģēdāju intereses, tiek aizraidītas vēstures mēslainē. Tā tas bija ar tautas partiju, Latvijas ceļu un nekāds brīnums nebūs arī ar vienotību.Šīs partijas pārbaudījumu ar naudu un varu nav izturējušas. Tā notiek, ja seko viena no premjera spārnotajiem teicieniem, ka Latvija ir muļķu zeme, klusībā piemetinot – aklu muļķu zeme, kur iedzīvotāji ir ar ļoti īsu atmiņu. Kaut kam jāmainās. Šie ievesto atkritumu skandāli, elektrības OIK skandāli, lūžņu transporta līdzekļu apdrošināšanas skandāli, īpašuma, ceļa nodokļa nepamatotie pieaugumi, Latvijas īpašumu iztirgošana, zemes iztirgošana, banku un uzņēmumu iztirgošana, kā arī uzņēmēju vides sagraušana utt… . Šīm , varam teikt, noziedzīgām darbībām valdības vīreļu līmenī, tomēr ar laiku seko reņģēdāju, kaut ļoti pasīva, tomēr rīcība. Vienīgais ir ļoti liels mīnuss, ka izbrāķēto partiju biedri, kā utes kažokā, salien citās partijās. Tādēļ tas sātana dancis beigties nevar nekad.

 7. nepateicība - pasaules alga Atbildēt

  Rudā izauklējusi kanibālus, he, he! Nu gaidīsim, kad zili-zaļie hūti šmorēs …

 8. meitene no laukiem Atbildēt

  Visu cieņu Ašeradenam.

 9. Nu jā, bet tas jau vairs neglābs neVienotību. Karalis ir plix, Ašeradens ir sūds, Vienotības vairs nav, pričom tur vairs rižā u uuu lapsa. Samierinieties ar savu krematoriju un miers.

 10. Vai turpinājums sekos ārlietu dienestā?

  • Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

   kad izputinās Ārlietu ministriju – tad kad tur sāks ”darbu” Āboltiņa – to arī novēlu un visa tā atbildība gulsies uz pašu ministru Edgaru Rinkēviču, kurš to sveci ienesīs ministrijas pagrabā, kur glabājas pulveris…
   Veiksmīgu uzlidojumu gaisā!!! ( ministram un arī atceries izputināto partiju).

 11. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 12. Respect !
  “Saeimas frakciju plānots uzticēt vadīt deputātam Hosamam Abu Meri.” …………………………….- vaapshche useh respectou respect ! Naacija sajuusmaa churaa ! Vadonis atradies !
  Jenotiiba zazhigajet !
  – Un beidzot radix malorum izskaitljojuse un uz diplomatisko dienestu ( partijas rezervee ) aizaireejusi … – kolhozu, kur nosleepties, ta teritorijaa nava …

 13. Lai kurš ko runā par viņu, lai palaikam nesaprotama Solvitas rīcība, piemēram, pašu valdības gāšana un nespēja izvirzīt vietā savu Ministru prezidentu, dažos citos jautājumos, viņa ir spēcīga personība, gudra un varoša ieņemt jebkuru amatu.

  Pie tam viņa nav nekur sakompromitējusies. Viņu “vazāja”par vietas maiņu uz Saeimu, bet tā ie iekšējā lieta. Ja Junkurs negribētu, pateiktu – STOP, es neko nemakinīšu un neviens viņu ar varu nenomestu no deputāta. Tā ir viņu darīšanau – bet vai, vai, vai – viņu pataisīja ālunāku par noziedznieku.

  Tā ir metode padzīt spēcīgu kandidatūru, nomelnot partiju, lai uz tā fona izskatītos nu jau līdz kaklam sakompromitētaā ZZS un NA.

 14. Nožēlojami,ka esat no tās pašas šlakas kā Solvita.

 15. Ceru,ka atļausiet man L.A. izteikt savu sajūsmu par Āboltiņas nolikšanu pie vietas un faktiski apbrīnu par Ašarādena mugurkaulu.Sen ,ļooti sen to vajadzēja izdarīt.Nedrīkstēja viņai ļaut nopirkt Junkeru! Tad būtu ievēlēts arī NORMĀLS,cienīgs,gudrs prezidents !!Āboltiņa sagrāva,diskriditēja faktiski labu partiju kāda BIJA Vienotība. Ceru,ka Ašarādena vadībā bez tās pārpirktās ../ atvainojos!/ Vienotība tiks atkal uz kājām un Saeimā 2018.gadā.Tas bija Solvitas uzdevums–likvidēt vērā ņemamu partiju.Bet par to,ka Dombrovskis bija 2X premjers ,tur ir tikai VIŅA nopelns.Straujumu noēda pati Āboltiņa un pārdeva valsti ZZS un Pundurim.Arī “sešinieks”aizgāja viņas dēļ.Tā varaskārā vēlā “rudensroze” ir tikpat kaitīga LV kā Ždanoka,Mamikins un Co kopā ņemot,vai ne L.A.?

 16. Šo rižo bestiju sen vajadzēja nogādāt vēstures mēslainē. Bet laikam tas “īstais vecis” Vienotībā bija Āboltiņa, nevis tie, kas tos paušus valkāja …

 17. Visu cienu Aseradenam,bet 3 Aseradeni nav 1 Aboltinas vērti.Labu apetīti Vienotības deputāti!!!

 18. Jenotība jēpenei tagad pie zināmas vietas – trekns robs ir nodrošināts, un… pēc tam, varbūt, vispār neko nevajadzēs…

Draugiem Facebook Twitter Google+