Latvijā
Politika

“Vienotība” neatbalstīs Rasnača demisijas pieprasījumu3


Hosams Abu Meri
Hosams Abu Meri
Foto – Karīna Miezāja

“Vienotības” Saeimas frakcija nolēma neatbalstīt tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) demisijas pieprasījumu, aģentūrai LETA sacīja frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri.

“Vienotības” deputāti balsos pret demisijas pieprasījumu vai atturēsies, norādīja Abu Meri.

Kā ziņots, Saeima šodien lems par diviem opozīcijas iesniegtajiem pieprasījumiem par neuzticības izteikšanu tieslietu ministram Rasnačam. Viens no Rasnača demisijas pieprasījumiem iesniegts pēc parlamenta deputāta Romāna Mežecka iniciatīvas un to parakstījuši 16 opozīcijas deputāti, tajā skaitā no partijām “Saskaņa” un “No sirds Latvijai” un pie frakcijām nepiederošie deputāti, tajā skaitā pats Mežeckis.

Lēmumprojekta anotācijā norādīts, ka tieslietu ministrs pārraudzību pār Maksātnespējas administrāciju īstenojot vāji vai vispār neīsteno un sistēmas darbība un attīstība notiekot pašplūsmā. “Ministrs nespēj ne vadīt ministriju noteikto funkciju īstenošanai, ne pārraudzīt Maksātnespējas administrāciju,” cita starpā teikts uz divām lapām sagatavotajā opozīcijas argumentācijā.

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) atsevišķi ir iesniegusi savu Rasnača demisijas pieprasījumu, ko parakstījuši desmit deputāti. Par šādu soli vienojusies LRA pārstāvju sapulce kopā ar Saeimas frakcijas deputātiem.

LRA frakcija uzskata, ka tieslietu ministrs ir atbildīgs par nesakārtotu likumdošanu attiecībā uz maksātnespējas administratoru darbu, līdz ar to viņam jāuzņemas atbildība par tiem likumpārkāpumiem, kas saistās ar nozari. Maksātnespējas administrēšanas process visus šos gadus ir nesis labumu tikai pašiem administratoriem, nevis veicinājis valsts ieguvumus, pauž politiskās apvienības pārstāvji.

“Vienotības” Saeimas frakcija vakar vēl nebija izlēmusi par nostāju saistībā ar opozīcijas prasīto Rasnača demisiju.

LA.lv