×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

“Vienotība” par situāciju koalīcijā vispirms runās ar RP

LETALETA

Politiskās konsultācijas saistībā ar situāciju koalīcijā partija “Vienotība” šodien sāks ar sarunām ar Reformu partiju (RP). Šādas konsultācijas notiks, ņemot vērā, ka nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) nepiedalījās balsojumā par nākamā gada budžeta projekta nodošanu Saeimas komisijām.

 

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) un citi “Vienotības” pārstāvji šodien plkst.13 tiksies ar RP, otrdien plkst.9 plānota saruna ar nacionālo apvienību, bet trešdien plkst.10 paredzētas sarunas ar neatkarīgajiem deputātiem, bet plkst.13 – ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS). Paredzēts, ka visas sarunas starp partiju pārstāvjiem notiks Saeimā, pastāstīja premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke.

Kā ziņots, šodien sāksies politiskās konsultācijas saistībā ar situāciju koalīcijā. Galvenais jautājums, par kuru neesot panākta vienošanās, ir nacionālās apvienības prasība ierobežot uzturēšanās atļauju izsniegšanu par ieguldījumiem nekustamajā īpašumā. Pagaidām koalīcijas partneri nav vienojušies par kvotu apmēru šādiem darījumiem. Ņemot vērā, ka vienošanās šajā jautājumā nebija panākta, nacionālā apvienība nepiedalījās Saeimas balsojumā par budžeta projekta nodošanu komisijām.

Šāda VL-TB/LNNK rīcība izsauca asu “Vienotības” pārstāvju reakciju. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) uzskata, ka notikušais ir koalīcijas līguma pārkāpums, savukārt “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa to nodevēja par “bezatbildīgu rīcību”, kā arī pieļāva, ka nacionālās apvienības nostāja uzturēšanās atļauju jautājumā varētu būt saistīta ar VL-TB/LNNK sponsoriem.

Pēc Saeimas sēdes, kurā tika lemts par budžeta projekta nodošanu komisijām, “Vienotībai” notika frakcijas sēde, kurā tika nolemts sākt politiskās konsultācijas ar koalīcijas partneriem un “frakcijām, kas atbalstīja budžeta nodošanu komisijām”, proti, ZZS.

Tikmēr “Vienotības” politiķis Jānis Reirs ir piedāvājis partijas biedriem paplašināt valdības koalīciju ar ZZS.

Vēlāk gan nacionālā apvienība ar RP paziņoja, ka šī sasaukuma laikā abas partijas cieši sadarbosies koalīcijā, lai nepieļautu, ka kāds no šiem politiskajiem spēkiem tiek aizstāts ar ZZS.

Tomēr par spīti domstarpībām koalīcijā premjerministrs patlaban neapsverot koalīcijas modeļa maiņu. Valdības vadītāja preses sekretārs Mārtiņš Panke aģentūrai LETA sacīja, ka koalīcijas modeļa maiņa pašreiz netiekot apsvērta.

Šodien, kā ierasts, notiks arī koalīcijas padomes sēde, un politiķi varētu mēģināt panākt vienošanos uzturēšanās atļauju jautājumā jau pirms šīs sanāksmes.

Kā ziņots, VL-TB/LNNK 3.oktobrī nepiedalījās balsojumā par nākamā gada valsts budžetu un tas tika nodots izskatīšanai komisijām ar opozīcijā esošās ZZS frakcijas deputātu balsīm. ZZS balsis gan šoreiz nebija izšķirošās, un arī bez šī politiskā spēka atbalsta budžets tiktu nodots izskatīšanai komisijās.

Ja, lemjot par budžetu pirmajā vai otrajā lasījumā, tas tiek noraidīts – uzskatāms, ka izteikta neuzticība valdībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+