×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
23. augusts, 2016
Drukāt

Vildem kļūst skaidrs spēlētāju varējums

LETALETA

Latvijas volejbola valstsvienība, gatavojoties Eiropas čempionātya kvalifikācijas turnīram, pirmajās trīs pārbaudes spēlēs Grieķijā izcīnīja divas uzvaras un reizi spēlēja neizšķirti. Visās spēlēs pēc grieķu lūguma tika spēlēti četri seti. Pirmajā mačā tika uzvarēts ar 3:1 (17, 18, -21, 16), otrajā tika fiksēts neizšķirts – 2:2 (19, -21, 17, -22), bet trešajā atkal uzvara ar 3:1 (17, -23, 23, 20).

“Protams, gribas jau arī vinnēt, kas ir svarīgi psiholoģiskā ziņā, taču šajā sagatavošanās posmā tas nav galvenais,” Latvijas izlases galvenais treneris Raimonds Vilde sarunā ar volejbols.lv pirmo rezultātu nozīmi nepārspīlē.
strong>”Ātrāk atrast savu spēli, pierīvēties, noslīpēt kādu sadarbību un atrast vājās vietas, saprast, kas sanāk labāk, kas sliktāk, ir šā brīža uzdevums. Tas jādara šādā spēļu grafikā, kāds būs arī Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Ar rezultātu esam apmierināti. Spēlēja visi trīspadsmit pašlaik izlases rīcībā esošie volejbolisti. Sastāvu rotējām, it sevišķi otrā tempa uzbrucējus dažādos pāros. Apmēram ir skaidrs, kas kurā pozīcijā ko var izdarīt, bet meklējām arī jaunas iespējas. Mēģinājām spēļu slodzi sadalīt pēc iespējas vienmērīgāk. Varbūt Slavēns spēlēja nedaudz mazāk. Puiši darbojas ar pašatdevi, un darbs treniņā apmierina. Visi cenšas, paši izrāda iniciatīvu un pēc treniņiem kaut ko vēl padara svaru zālē. Fiziskā kondīcija vēl nav perfekta, viegluma nav, bet tā parādīsies tuvāk kvalifikācijas turnīram.”

Dienaskārtībā ir arī izlūkošanas darbi: “Horvāti vispār nekur nav redzami, bet atradīsim. Tagad sāksim vākt informāciju. Tas ir uzdots – ievākt maksimāli daudz informācijas. Lai ir ieraksti. Ar vienu spēli būs par maz, gribas maksimāli daudz dabūt, lai var redzēt, kas tur notiek.”

Pēc nākamo divu nedēļu treniņu darba Latvijas izlase piedalīsies pārbaudes turnīrā Baltkrievijā.
Eiropas čempionāta otrajā kvalifikācijas kārtā Latvija spēlēs ar Slovākiju, Horvātiju un Izraēlu. Pirmā apļa cīņas notiks Slovākijas pilsētā Popradā, bet otrais aplis notiks Horvātijas pilsētiņā Rovinjā Adrijas jūras krastā.Grupas uzvarētāji uzreiz iegūs tiesības nākamgad spēlēt Eiropas čempionāta finālturnīrā Polijā, bet sešu kvalifikācijas grupu otro vietu ieguvēji par ceļazīmi uz Poliju cīnīsies izslēgšanas spēlēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+