Apbrīno

Viliss nu glābj suni 16

Publicitātes foto

Kaut arī filmas “Suns viņu zina” nosaukums oriģinālvalodā ir mulsinošs, Serdžo Leones vērienu no brāļu Marka un Roba Kalenu kriminālkomēdijas nesagaidīsim. Viņu kinostāsta centrā ir kāds mutīgs Losandželosas privātdetektīvs, kura suņuks Badijs nonācis ļauno bandītu rokās.

Acīm redzama vecuma diskriminācija piemeklējusi arī Brūču Vili, pēdējos gados viņam vairs neviens neuztic pasaules glābšanu, ar ko aktieris jau pirms gadu desmitiem kļuva slavens, un savā jaunākajā lomā 62 gadus vecais Holivudas veterāns un “action” filmu zvaigzne glābj ģimenes mīluli – suņuku Badiju, kurš nonācis nekrietnu noziedznieku rokās. Bet vispār Stīvs Fords ir viduvējs Losandželosas detektīvs, kura ziedu laiki jau sen kā aiz muguras, viņam ir palīgs jampampiņš, draugi visdažādākās aprindās un vēlēšanās vēl joprojām būt formā, lai patīkami pārsteigtu par sevi krietni jaunākas pielūdzējas.

Protams, viņš nav kritis uz mutes, taču Stīva vāvuļošanai ne vienmēr viņa sarunas biedri ir gatavi sagaidīt beigas, un tas nereti viņu ieved ķezā. Taču, kā jau nojaušams, beigās viņš izsprūk sveikā, krietni noskrējies pa Klusā okeāna pilsētiņas Venēcijas ielām, pa brīžam izbaudīdams arī tās sauli un sērfa dēļa aicinājumu, negrimstot pagātnē par vecajiem, labajiem laikiem un izcīnījies ar dažādu ādas krāsu un vecumu pretiniekiem, kuru apbruņojums atbilstīgs viņu ietekmei konkrētā sfērā un kuri diezgan bieži ar vienu sitienu viņu aizraida bezsamaņā. Jau atkal.

Ņemot vērā scenārijā solīto un iesaistīto aktieru vārdus, “Suns viņu zina”, ko pirms diviem gadiem uzņēma Venēcijas ielās, gan savu kinodzīvi piedzīvos ļoti ierobežoti – atsevišķos kinoteātros un videoiznomā. Brāļu Marka un Roba Kalenu debija pilnmetrāžas kino – viņi ir scenāristi, producenti un režisori – brīžiem buksē, brīžiem ļauj pasmaidīt, un par jēgpilnu izklaidi to grūti nodēvēt, tāpat kā par dižu veiksmi Brūsa Vilisa karjerā. Viņš, šķiet, jau ir samierinājies, ka vairs nespēj konkurēt ar krietni jaunākiem lielā ekrāna brašuļiem, tāpēc arvien biežāk akcentē savus komiskos talantus, ļauj pasmieties par matu neesamību un ērmojas. Taču, iespējams, Viliss tuvākā nākotnē ne tikai savus fanus aplaimos, piedaloties “Cietā rieksta” jau sestajā sērijā un kā Džons Makleins atkal glābjot pasauli, – runas par šo notikumu šobrīd ir viņa karjeras svarīgākais notikums.

 

“Suns viņu zina”/”Once Upon a Time in Venice”

ASV, 2017

Režisori: Marks un Robs Kaleni

Lomās: Brūss Viliss, Džons Gudmens, Džeisons Mamoa, Tomass Midltičs, Famke Jansena, Ādams Goldbergs

No 9. jūnija “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

LA.lv