×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
9. augusts, 2018
Drukāt

Māris Antonevičs: Vilks atkal aitās. Vai šoreiz pa īstam? (22)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs brīvajā laikā no saviem tiešajiem pienākumiem mēdz izpausties arī kā publicists, lielākoties to darot savā “Facebook” kontā, taču ierakstu fragmentus vēlāk labprāt pārpublicē arī Latvijas interneta portāli. Pēdējais vēstījums interneta ārēs bija aizceļojis ar teju vai apokaliptiskiem virsrakstiem. Apmēram šādi – “Rinkēvičs: Bariņš “noderīgo idiotu” pēc vēlēšanām Latviju var novest starptautiskā izolācijā”. Vai tiešām tik traki?

Ministrs raksta: “Lielas daļas sabiedrības kārdinājums “beidzot tikt galā ar neliešiem un zagļiem”, neredzot, ka lozungu aizsegā tiek bīdītas savtīgas intereses, radīs lielisku augsni mūsu valsts pamatu erozijai. (..) Visticamāk, ka iespējamā “Saskaņas” un populistu valdība, neizstājoties no NATO un ES, soli pa solim, prasot mīkstināt to vai citu pozīciju šo organizāciju iekšienē, novedīs Latviju izolācijā gan Baltijas, gan Ziemeļvalstu, gan līdzīgi domājošo Eiropas valstu vidū.”

Aizdomām par “Saskaņas” un Artusa Kaimiņa vadītās “KPV.LV” koalīciju, protams, ir pamats, vērojot pēdējā laika notikumus. Pirmkārt, tas, ka abām iezīmējušies kopīgi kampaņas elementi, kas spilgti parādās laikraksta “Dienas Bizness” saturā. Plānu par “pilnīgu varas nomaiņu” Latvijā krievvalodīgajiem medijiem bija izpļāpājis “DB” vadošais autors, bijušais Aināra Šlesera un Nila Ušakova preses padomnieks Sandis Točs. Tikai ļoti naivam lasītājam varētu būt ilūzijas, ka te ir darīšana ar neatkarīgu žurnālistiku. Nevis politprojektu.

Otrkārt, nevajadzētu palaist garām, ka “KPV.LV” pievienojies tāds aktīvists kā Didzis Šmits, kurš jau agrāk aģitējis par “Saskaņas” līdzdalību varā un netieši arī par ārpolitiskā kursa maiņu, tuvinoties Krievijai. Zināms arī, ka nesen tikusi apsvērta Šmita kandidēšana “Saskaņas” sarakstā, taču nu viņš ir tur, kur ir. Tikai vēl viena piezīme – savulaik Šmits kopā ar domubiedriem bija izveidojis partiju “Jaunlatvija”, kuru pats arī kādu laiku vadīja, bet viens no zināmākajiem partijas valdes locekļiem un oratoriem bija (pārsteigums!?) Vjačeslavs Dombrovskis – pašreizējais “Saskaņas” premjera kandidāts. Tā ka pamats aizdomām ir pietiekami stingrs, un ar to jārēķinās. Cita lieta, ka ne visu var izkalkulēt kabinetos.

Kam nu to labāk zināt kā Edgaram Rinkēvičam, kurš savulaik bija klāt pie Zatlera Reformu partijas radīšanas (tāpat kā Vjačeslavs Dombrovskis, starp citu). Varbūt šī partija arī nebija radīta pēc visiem populisma šabloniem, taču, manipulējot ar sabiedrības noskaņojumu, dusmīgi noskaņoto vēlētāju balsis 11. Saeimas vēlēšanās savāca ļoti veiksmīgi un izvirzīja sev stingru mērķi – koalīciju ar “Saskaņu”. Kas no tā iznāca – zināms. Turklāt šobrīd emociju vilnis ne tuvu nav tik augsts kā pirms ārkārtas Saeimas vēlēšanām 2011. gadā, un ir stipri jāšaubās, ka divām partijām pietiktu balsu valdības izveidei. Cita lieta, ka runas par kādu vienu konkrētu koalīcijas modeli var novērst uzmanību no citiem iespējamiem politiskajiem darījumiem, kurus arī nevar izslēgt, jo arī citās partijās ir cilvēki, kas iepriekš runājuši par vēlamo koalīciju ar “Saskaņu”. (Te, pirmkārt, derētu “ar sarkanu” atzīmēt “Attīstībai/Par” kompāniju.)

Savukārt par ārlietu ministra publicistiku – ļoti labi, ka viņš ar to nodarbojas un signalizē par savām nojausmām. Vienīgi būtu jāvairās no “Vilks aitās” efekta. Kā zināms no pazīstamās pasakas – gans, kurš bieži bez iemesla bļāva “Vilks aitās”, panāca to, ka viņa vārdos vairs neviens īpaši neklausījās, arī tad, kad briesmīgais vilks patiešām ieradās. Tad bija jau par vēlu. Iepriekš Rinkēvičs interneta soctīklos ir spriedelējis par to, ka “Saskaņas” sabiedrotie ir Nacionālā apvienība un “viņu mērķis nav brīva Latvija, bet totalitāra valsts, kuru pēc tam var nodot Kremlim” (tas tikai tāpēc, ka ministram personīgi nebija tīkama NA pozīcija tā dēvētajos tikumības jautājumos). Nesen Rinkēvičs arī vērsa uzmanību uz to, ka “Saskaņai” pietuvināta varētu būt ZZS, kas izvairās parakstīt “Vienotības” izstrādāto memorandu. “Un tikai nesakiet, ka nebrīdinājām,” dziļdomīgi uzsvēra ministrs.

Bet, iespējams, Rinkēvičam vēl labā atmiņā jau minētais Reformu partijas “aplauziens”, tāpēc viņš mēģina brīdināt citus neatkārtot šo neapdomīgo kļūdu. To, protams, ir vērts ņemt vērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Tukša runa, draudi draudi un draudi, izolācija latvijas sabiedrībà draud katram kas izsakās līdzīgi, pieminēsim aizejošos.

 2. It kā līdz šim lozungu aizsegā netiktu bīdītas savtīgas intereses! Un Vjačeslavs Dombrovskis-pašreizējais “Saskaņas premjera kandidāts,jau arī daudz neatšķiras,jo vēl 2011.gada janvārī pietiek.com pauda:”Esmu pārliecināts,ka viens no reālākajiem budžeta konsolidācijas scenārijiem ir sociālā budžeta samazināšana,tai skaitā pensiju samazināšana…”
  Skat.”Pensionāru lieta-taisna.Vai cieta?”.Baiba Lulle,NRA,26.augusts 2011
  Ja viens piedāvāja samazināt pensijas un atcelt samazinātās PVN likmes,tad otrs-palielināt PVN pārtikai! Skat.”Gerhards:jādomā par PVN likmes pārtikai palielināšanu,nevis samazināšanu”,LETA,13.februāris 2008. Ir liela atšķirība?!

 3. Raustās knariņi Man prieks Da krivijas hakeri vainihi j o p t v a i

 4. Raustās knariņi Man prieks Da krivijas hakeri vainihi j o p t v a i

 5. Raustās knariņi Man prieks Da krivijas hakeri vainihi j o p t v a i

 6. Edgars Rinkēvičs gudri runā un darbos? Darbos savas partijas grāvējai, izslēgtajai no Vienotības dod zelta izpletni uz Itāliju. Kur šeit morāle un skats nākotnē?
  Pirms pamāci citus, ko pats?

 7. … Palasiet NA portalu, apsveriet tas programmas apjomu, novertejiet sasniegto un citu partiju aiztureto priekslikumu latviskas Latvijas/Bezabrenes attistiba !!!

  … Pardomajiet labi, un tikai tad, izdariet sledzienu, kas ir kas, kam pieder patiesiba un taisniba, un, par kuru partiju ir katram latvietim javel, lai paliktu latvietis ari pec oktobra … !!!

 8. Buržuaziskais nacionālists Atbildēt

  Klist baumas ,ka velesanu kantora prieksnieciba soreiz baidisies skriet uz Antonijas ielu mieloties ar kaviaru . Un baidisoties saskanot savas darbibas ar visadiem kaktinu kantoriem…

 9. nezinu, vai tik daudz Kaimiņa Atbildēt

  balsotāju būs, kaut gan bļaušana par zagļiem, blēžiem utt dumās galvās, kuriem vienmēr citi vainīgi, ir iespējama, tomēr lai Saskaņa dabūtu koalīciju, būtiska ir Par/Latvijas attīstībai. Pēdējā ir tik ilgi nocietusies bez politikas, un tātad bez naudas, ka ir gatavi uz visu. Jāievēro vēl šo partijnieku galotnes rakstura īpašības – cinisms kopā ar personības īpatnībām. Nedomāju, ka ZZS atklāti ies koalīcijā, tiem pietiek ar klusā partnera lomu, tāpat ka līdz šim. Kamēr KPV un Par/Attīstībai summēs savu “gudro vēlētāju” balsis, un darīs visu , lai “Latvija attīstītos”.

 10. Geju perversijas no apakšgala jau ieperinājušās visai sliktā diagnozes formā galvā! Šāds Latvijas pārstāvis mums tiešām ārlietās nav vajadzīgs! No perversijām ir jāārstējas ar savu draudziņu, neadekvāti tērējot tautas nodokļus un pēc tam tautai atpakaļ “uzliekot pļeku”! Latvijas kauns aiz robežām, kurš nevienu dienu savā dzīvē nav strādājis, ne vadījis savu biznesu, tagad ar savu “sievu” vai “vīru” vērpj intrigas pret tautu, lai saglabātu savu naudas smelšanas āderi! Krāmē čemodānu!

 11. Atkal baidīšana ar krieviem, viņus dzīdams neaizdzīsi pie Krievijas, jo paši vislabāk zina kā tur veicas ar demokrātiju un ekonomisko izaugsmi. Pie tam Krimā tik nomainīta visa varas blice ar Kremļa personāžiem, ieskaitot policijas priekšnekus un daudzus padotos. Domā, ka Nils ir tāds muļķis, ka skries vilkam rīklē. Tur nevarēs muti virināt, dabūs baudīt Maskavas “kūrorta”iestādes.

  • Jā, ņils pavērs durvis, ielaidīs urlu miljonu, tie saliks savus vietvalžus , bet vai tas ir tas, ko tieši tu gribi?

  • Baltkrievija ir skaidrs piemērs, kā valsts arī bez atklātas okupācijas var kļūt par Mazo Krieviju, kur visam baltkrieviskajam ierādīta otršķirīga loma. Bet SC gadījumā pietiek paskatīties uz to, kādos neskaitāmos korupcijas skandālos viņi iekļuvuši Rīgas Domē vai pat tajā pašā Saeimā ar visu būšanu opozīcijā, un līdz nekādiem krieviem vai nekrieviem nemaz nav jānonāk..

 12. Nezinu vai “lielai daļai” … bet domāju, ka ievērojamai daļai ir kārdinājums tikt vaļā no rusofobiskās populisma politikas, ar kuru mūsu “politiķi” ir aizrāvušies ļoti, ļoti.

  • kas tas ir “rusofobija”? Es zinu un pazīstu tikai vienas konkrētas jūtas šajā sakarā – naidu uz okupantiem, kas vēl nav aizvākušies prom un arī naidu uz vīnu līdzskrējējiem, nodevējiem!

  • Nudien trollis! Pēc tādas loģikas visus, kas neieredz komunistu un nacistu kolaboratorus no latviešu vidus, jāsauc par “letofobiem”.

 13. Ieteiktu Rinkēvičam nebaidīt Latvijas pilsoņus, tas nav labi. Igaunijā jau līdzīga partija, kā Latvijā “Saskaņa” ir pie varas, un nekas traks nav noticis, tā joprojām ir ES un NATO sastāvā, un ir Baltijas valstu tīģeris attīstības ziņā.

  • Savisāra partija ir daudz mazāka par saskaņu un tās ietekme ir daudz mazāka. Nekas slikts nav noticis tikai tāpēc, ka tas pagaidām vēl nav vajadzīgs. Iespējams, ka sliktais notiks tad, kad abās valstīs pie varas būs kremlisti. Varbūt tad kādā brīdī tiks dots signāls X stundai, citādi, kāpēc gan kremlim uzturēt šādas partijas?

   • Igaunijā atšķirībā no Latvijas notika referendums par Igaunijas daļas (Narvas apgabala) atdalīšanos. Ļoti sen gan, bet tāds fakts bija, tāpēc igauņi ir pragmatiskāki, neatļāvās tā brēkāt pret savu krieviski runājošo minoritāti, kā mums brēkājuši NA politiķi. Un Igaunijā nav labais tonis demonizēt kādu partiju tikai tāpēc vien, ka to vairāk atbalsta mazākumtautības kontingents.
    Biedēšana ar Saskaņu sāk nogurdināt. It kā Saskaņas nākšana pie varas nozīmētu planētas bojāeju. Vairums sabiedrības jau sen vairs no Saskaņas nebaidās. No nabadzības un mūžīgajiem maksājumu pieaugumiem, kam pensijas un algas līdzi netiek, gan sen jau ir noguruši.

  • Igaunijā, atšķirībā no Latvijas, nenotika referendums par krievu valodu kā otru valsts valodu, kura atbalstīšanā un reklamēšanā iesaistījās neviens cits kā Nils&Co.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Un tagad mani 100 grēki Latvijai.

Tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai, arvien vairāk dažādu ļaužu, organizāciju velta kādu savu darbu, pasākumu vai lietu valsts simtgadei. Aglonā notiek Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības ar dažādiem pasākumiem, šodien notiek svētku galvenā mise.

Vai teātra izrādēs var ņirgāties par valsti un amatpersonām?
Draugiem Facebook Twitter Google+