×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

Vilks: par nodokļu nemaksāšanu jāsoda stingrāk

Foto - LETAFoto - LETA

Lai gan ieviest ļoti stingrus sodus un cilvēku domāšanu par nodokļu nemaksāšanu var mainīt tikai diktatūrās, finanšu ministrs Andris Vilks (V) uzskata, ka Latvijā šajā jomā sodi būtu jāpadara stingrāki.

“Sodu stingrībai viennozīmīgi jābūt lielākai. Es visu laiku to esmu teicis,” intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja Vilks. Viņš atgādināja, ka šādu viedokli ir diezgan bieži paudis, un viņam pašam nav skaidrs, kāpēc politiķi nav spēruši soļus sodu palielināšanā. Ministrs gan pieļāva, ka šis jautājums nav risināts, jo politiķi koncentrējas uz citām, svarīgākām lietām.

Kā piemēru bargākam sodam par nodokļu nemaksāšanu ministrs minēja licences atņemšanu komersantam, ja tiek konstatēts otrais pārkāpums. Viņaprāt, tieši tāpēc ASV vai citās valstīs, kur ir bargāki sodi, cilvēki nepārkāpj noteikumus, jo baidās no bargajiem sodiem.

Par ēnu ekonomikas ģenerēšanu liecina arī novērojumi par cilvēku algām un naudas tērēšanu. Proti, pēc patēriņa lielveikalos varot secināt, ka algas privātajā sektorā ir lielākas, nekā uzrāda dati. Ministrs atzina, ka joprojām tiek ģenerēta ēnu ekonomika.

Vaicāts, kā cilvēku domāšanu par ienākumu slēpšanu mainīt, viņš atzina, ka diktatūras režīmā cilvēku domāšanu var mainīt ar ļoti spēcīgu sodu palielināšanu. “Bet cik tas prasītu resursus, ja būtu liels terors pret nodokļu nemaksātājiem,” sprieda ministrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+