Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
11. februāris, 2014
Drukāt

Vilku mēnesī riests arī lapsām – tās bieži redz laukos un pļavās

Foto - Andris EglītisFoto - Andris Eglītis

Lapsas turpina ikdienas gaitas, meklējot barību. Stirnu izdzīvošana ir atkarīga no sniega segas biezuma un temperatūras.

“Viesaku” briežu dārza saimniece un medniece Gunta Cunska novērojusi, ka zvēru pasaulē šobrīd notiek neliela rosība.

Staltbriežu buļļi sāk mest ragus. Pirmie to dara lielākie dzīvnieki, mazākie turpina līdz pat pavasarim.

Februāri dēvē arī par vilku mēnesi, un šajā laikā vilkiem sākas riests. Arī lapsām ir riesta laiks, un viņas izmanto to, ka gaišās stundas kļūst garākas, tādēļ bieži arī dienas laikā tās var redzēt klajos laukos un pļavās.

Savukārt jenotsuņi beidzot ir sagaidījuši aukstumu un dodas īslaicīgā miegā. Diezgan labi jūtas aļņi, jo viņi ir pārorientējušies uz žagaru graušanu. Taču, tā kā ziema iet uz otru pusi, zvēriem tas ir grūtākais laiks. Vārgākie pat aiziet bojā, jo uzkrātās rezerves sāk izsīkt, tāpat ir arī barības trūkums.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +3.8
Alūksne -0.2
Daugavpils +3.3
Saldus +2.3
Liepāja +5.2
Jelgava +1.9
Ventspils +4.7
Limbaži +1
Madona +0.3
Rēzekne +0.7
Rīgas zoodārza jaunā lauvene Tori gozējas pirmajā fotosesijāŠogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, sarūpēta brīnišķīga dāvana Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks. Āzijas lauvu mātīte Tori no Tallinas zoodārza ieradās jau 7.oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+