×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
28. augusts, 2012
Drukāt

Viļņas mērs grib pirkt neapdzīvotu Grieķijas salu

Foto - AFPFoto - AFP

Lietuvas galvaspilsētas Viļņas mērs Artūrs Zuoks izvēlējies vienu no 6000 neapdzīvotajām Grieķijas salām, kas, viņaprāt, Lietuvai būtu jāiegādājas un jāpievieno Viļņas teritorijai, ziņo portāls “Delfi”.

Ar ideju par salas iegādi Grieķijā Zuoks nāca klajā jau pērnruden, apgalvojot, ka šāds darījums būtu lieliska reklāma Lietuvai, kas iegūtu sev aizjūras teritoriju, bet Lietuvas iedzīvotājiem būtu ekskluzīvs ceļojumu galamērķis Vidusjūrā. Pēc “Delfi” ziņotā, Viļņas mērs jau esot izvēlējies salu, kura platības ziņā līdzinoties Traķu pilsētai Lietuvas dienvidos. Zuoks pastāstījis, ka grieķi salas sākumcenu bija noteikuši 4,6 miljonu eiro apmērā, bet tagad ir to pazeminājuši. Zuoks arī sacīja, ka līdzfinansējumu šādas aizjūras teritorijas attīstīšanai Lietuva varētu prasīt no Eiropas Savienības fondiem.

Parādu krīzes plosītā Grieķija pašlaik apsver iespēju pārdot vai iznomāt 6000 tai piederošu neapdzīvotu salu, lai iegūtu naudu savu parādu atmaksai un budžeta ieņēmumu papildināšanai, vēsta plašsaziņas līdzekļi. Grieķijas premjers Antonis Samarss pagājušajā nedēļā atzina, ka Grieķija savu finanšu problēmu mīkstināšanai varētu salas iznomāt un komerciāli izmantot, ja tas neradītu draudus valsts nacionālajai drošībai. “Nav runa par atbrīvošanos no salām, bet par šo neapdzīvoto teritoriju pārveidošanu kapitālā, kurš varētu ģenerēt ienākumus,” Samarss paudis intervijā Francijas laikrakstam “Le Monde” un norādījis, ka ārvalstu investīciju piesaistīšana ir vitāli nozīmīga Grieķijas ekonomikas atjaunošanai.

Pašlaik tiekot izskatīts priekšlikums, kas paredz, ka attīstītāji iznomā Grieķijas neapdzīvotās salas un daļu piekrastes teritoriju uz vairākām desmitgadēm un tur tiek uzbūvētas mājas un viesnīcas. Viļņas mērs iepriekš izteicās, ka salas iegāde realitātē pārvērtīs 20. gadsimta sākuma ideju par lietuviešu pārvietošanu uz attālu koloniju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+