Latvijā
Kriminālziņas

Viltus e-veikals izkrāpj naudu 16

Foto – REUTERS/LETA

Kāds Latvijas interneta lietotājs sekojot kādai “Facebook” pamanītai reklāmai, samaksājis vairāk nekā 100 eiro viltus e-veikalā, teikts informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” pārskatā par drošības incidentiem Latvijā.

Veikals no kredītkartes noņēmis ne tikai summu par nepiegādāto preci, bet arī vairāk nekā 15 eiro dažādās “komisijas” maksās.

Pašlaik krāpnieciskā vietne ir slēgta. Apkrāptajam pircējam “Cert.lv” ieteica sazināties ar savas kredītkartes izdevējbanku, lai risinātu naudas atgūšanas jautājumus.

“Cert.lv” jau iepriekš vēstīja, ka ik gadu, tuvojoties gada nogales svētkiem, internetā piekļauj krāpnieku aktivitāte. “Cert.lv” pārstāvji skaidroja, ka krāpnieki izmanto cilvēku vēlmi svētkiem iegādāties lietas, kuru iegāde citādi ir tikusi atlikta, proti, internetā parādās reklāmas un mājaslapas, kas sola pārdot zīmolu apģērbus, telefonus, sadzīves tehniku un populāras rotaļlietas par kārdinošām cenām.

Arī bankas “Citadele” pārstāvji informēja, ka pēdējo nedēļu laikā aktivizējušies ārzemju krāpnieciskie interneta tirgotāji, jo bankā būtiski vairāk, nekā ierasts, tiek saņemtas pretenzijas no klientiem par krāpnieciskiem gadījumiem.

LA.lv