×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. jūnijs, 2017
Drukāt

Anda Līce: “Rīdzenes” sarunu dalībnieki ir veikuši sirdsapziņas amputāciju (29)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Anda Līce

Internetā nesen pavīdēja neticama ziņa – apmēram 2500 Itālijas kalnu ciematu esot tuvu izmiršanas robežai. Fotoattēlos redzams ciemats, kurā palikusi vairs tikai viena deviņdesmitgadīga sieviete. Vienīgie izmiršanas liecinieki ir māju numuri, ielu nosaukumi un ar nezālēm vēl neaizaugušie dārzi uz terasēm. Māju un zemes cena tādos ciematos būs smieklīgi zema, ar laiku šos īpašumus nopirks naudīgi cilvēki un diezin vai tie būs itālieši.

Pieņemsim, ka saulainajā Itālijā pie vainas ir kalni – tur grūti (mūsdienās?) nokļūt. Bet kas ir vainīgs lauku apdzīvoto vietu izmiršanā Latvijā, kur nav nedz kalnu, nedz aizu? Vai tiešām nav? Starp tautu un sevi vara ir uzcēlusi nepārkāpjamus kalnus, un visai sabiedrībai domāto labumu aprij daudzu iedzīvošanās kāre, kas savā nepiepildāmībā līdzinās aizai. Tiem, kas ar sajūsmu un apbrīnu lūkojas uz biedriem, kuri viesnīcā “Rīdzene” kaldināja savus Latvijas labuma sadalīšanas plānus, vajadzētu beidzot saprast, kur ir pazuduši viņu pabalsti, pensiju pielikumi, bāreņiem, pusbāreņiem, invalīdiem un valsts aizsardzībai (ne tikai militārajai) domātais. Šie biedri ir audzējuši savu bagātību no daudzu sviedriem un asarām un nopirkuši grēku atlaides gan baznīcā, gan Latvijas tiesā. Viņi ir veikuši tādu ārēji neredzamu operāciju kā sirdsapziņas amputācija, kas ļauj nekad un nekur neatzīt savu vainu un atklāti smieties par mēģinājumiem viņus kaunināt un atmaskot. Tas ir gadu tūkstošiem praktizēts darījums ar mamonu (velnu, nelabo), kas maina krāsu, valodu, partiju, saukļus, bet ne būtību.

Mēs jau kuro reizi atgriežamies pie jautājuma – kā tas ir iespējams, kas viņiem sagatavo augsni? Atbilde nav tālu jāmeklē. Tie esam mēs – ierindas pilsoņi, kuri atkārtoti kāpj uz viena un tā paša grābekļa. Un pats trakākais – grābeklis ir mūsos pašos. Tiklīdz paveras iespēja, mēs arī pastiepjam savu rociņu pēc labumiem, kas īstenībā mums nepienākas.

Kā tas izskatās dzīvē? Es bieži braucu ar autobusu Madona–Virāne. Esmu ievērojusi, ka dažs labs šoferis joprojām naudiņu no pasažiera paņem, bet biļeti nedod. Un pasažieri (vecas tantiņas) to arī neprasa, daža pat saka: “Man to papīrīti nevajag.” Tantiņ, padomā labi, arī tā ir valsts apzagšana – neparādās patiesais braucēju skaits, mēs paši tuvinām kārtējā autobusa maršruta slēgšanu un ar savu pārprasto labsirdību ļaujam turpināties netaisnībai!

Dabas radītos kalnus nevar norakt. Gribas cerēt, ka cilvēku uzceltos nākamās paaudzes tomēr raks nost. Ja vien mēs paši darīsim visu, lai viņi to vēlētos.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Paldies, Anda, par rakstu! Protams, ka paši vien esam vainīgi, ne tikai par nepieprasīto čeku vien! Par noskatīšanos visās nejēdzības un, ka un kā valsts ir pārvērtusies par bodīti, kur atsevišķas varai pietuvinātas personas un to ģimenes locekļi gūst labumu un citas privilēģijas, bet pārējie tikai kalpo valsts kases un jau pieminēto personu maka pildīšanai. Kaut vai tikai vienu piemēru, kas labi raksturo mūs kā tautu, kas nevis domā par valsts lietām kā par lietām, kas skar mūs katru vienu, bet kā kaušanai, labākajā gadījumā, cirpšanai nolemtu aitu baru. Man atmiņā iespiedusies tautas nobalsošana, kas varēja mainīt attieksmi pret mūsu vecā gada gājuma ļaudīm, bet pārvērtās prastā šovā, kur dažādi augsti varneši, tai skaitā bijušais prezidents Zatlers, aizbildinoties ar valsts kases tukšumu un citām problēmām, izmantojot sabiedriskos mēdijus, aicināja tautu nepiedalīties vai balsot pret pensiju paaugstināšanu. Un jauni cilvēki aizgāja uz pludmali, tā vietā, lai izteiktu savu atbalstu veciem cilvēkiem un nodrošinātu viņiem un nākotnē sev cilvēcīgas vecumdienas, un valsts turpinātu muļļāties tālāk. Tā absolūtā nedomāšana tālāk par savu sili šeit un tagad ir “Latvijas veiksmes” stāsts! Mēs nevaram prasīt no citiem to, ko mēs paši nespējam vai negribam darīt! Patiesībā šai diskusijai bija jānotiek 25 gadus atpakaļ! Tā kā tas toreiz netika izdarīts, tad nepadarītais nu jau vairs ne tikai klaudzina, bet kā pērkona spēriens belž pa mūsu visu sirdsapziņas durvīm, lai to pamodinātu no letālā (nāvējošā) miega.

 2. Un caur ko cienītā kundze ir nonākusi pie tā, ka šīs sarunas nav vēl lielākas sirdsapziņas amputācijas radīts ierocis. Kas Jums liek apgalvot un domāt tik kategoriski, ka ,,IR” nav visu šo lietu kāda bezsirdsapziņas rokas vadīta izpildītāja? Vai Jūs arī būtu pieskaitāma pie troikas, kura vadījās tikai no sirdsapziņas, kuru šaut un kuru pakārt? Bez jebkādiem pierādījumiem. Un vēl – vai cienītā kundze būtu tik naiva un nezinātu, ka šādas sarunas nenotiek tikai pašmāju sabiedrībā, bet arī starpvalstu līmenī. Vajadzētu taču zināt, ka vēsture var apliecināt kā lielvaras dala kumosus. Kaut vai sarunas Krimā pēc 2. pasaules kara. Un kā tika organizēta Zatlera ievēlēšana? Vai šis kungs nesaprata no kā rokām viņš saņem šo augsto godu? Un ko slepeni, kas tomēr nonāca atklātībā, brauca politiķu komanda uz Gruziju VAI striptīzu dejot ar Citadeles pircēju.Un kā notiek tirgošanās sastādot kārtējo valdību? Atceros, ka meklēja izpildītāju kādam valsts pasūtījumam. Toreizējais deputāts Olšteins ar putām uz lūpām no tribīnes visus pārliecināja, ka labāku kadru par ĀBOLTIŅAS vīru neatrast…. pēc pāris dienām Olšteina kundze tika pieņemta darbā labi apmaksātā amatā pie ĀBOLTIŅAS LABĀS ROKAS. Tā ka nevajag Līces kundze! Jums nepiestāv būt par trešo TROIKAS sastāvā.

  • Arī tev, esmaija, ir problēmas ne tikai ar sirdsapziņu, bet ar galvu.

   • Bet, cienītā kundze, paldies par Jūsu raizēm par manu veselību. Varu jūsu satraukumu nomierināt – ar manu galvu un sirdsapziņu viss ir kārtībā. Lai galvas un sirdsapziņas jautājums paliek tiem, kas, kā jau teicu, cenšas bez pierādījumiem kādu stāvus iedzīt zemē, kā to darīja savā laikā TROIKA. Es nekad nepieņemu par baltu patiesību neko, pirms tam nav skaidri un gaiši pierādījumi. Rīdzenes sarunās tādu nav! Pagaidīsim, kad ,,IR ” būs gatava sadarboties ar izmeklētājiem un likt visus pierādījumus galdā un tad sāksim mest akmeņus, kas esam bez grēka. Pagaidām mani ne tuvu neapmierina aktieru ierunāti teksti, vēl jo lielāku neticību rada rupjie vārdi aizkustinoši graujošā daudzumā – sak – kam nepietiek vai kas nespēj saprast par ko iet runa, tam iedarbosies lamu vārdu lavīna. Lai atsaucas kaut viens, kas dzirdējis teiksim Lembergu lietojam tādas stila pērles. Neatsauksies! Tad tādēļ Jums radās bažas par manu veselību, ka es gaidu ko citu, mani nepārliecina Strīķes un Ločmeles aurošana, kad kāds cits gribēja izteikt arī savas domas tiešajā ēterā. Tieši pretēji, tas radīja vēl lielāku neticību. Tā neuzvedas par savu taisnību pārliecināts cilvēks!!!! Un, ja jau, tad jau – Nevienam, kas interesējas par politiku, taču nav noslēpums tumšie darījumi, kas notikuši viens pēc otra starp Strīķi un viņas protežē – Jauno laiku un vēlāk Vienotība. Tā pazuda Piteronoka burtnīciņa, kurā bija fiksēta JAUNĀ LAIKA MELNĀ KASE, Tika izzagta paša KNABa kase un kā bija redzams pēc tiesas materiāliem, ne bez Strīķes svētības. Tā apklusas Zaķa līkloči valsts apkrāpšanā, un kādas vēl tumbočkas un Repšes dāvana Liepājas Metalurgam, Kampara tumbočka……Tā tika safabricēta lieta pret Lembergu, par ko, esmu pārliecināta, vēl visi maksāsim raudādami. Tādēļ nomierinieties, esmu tikai citādi domājošs cilvēks un, Paldies Dievam, neesmu vienīgā, kas šādi vēl spējīgi domāt.

 3. VAI VINIEM VISPAR TADA KA SIRCAPZINA IR ?

 4. Viņiem sirdsapziņa nekad nav bijusi, tā, ka nebija pat ko amputēt.

 5. Jautājums paliek atklāts: vai tiesu sistēmas amatpersonas šodien NEIZDARA sirdsapziņas amputāciju?!

 6. tante vienkārši nespēj saprast TIK LIELU NEKAUNĪBU. Nav dzīvojusi kalpu galā, kur pat grupveida sekss bija norma, no kurienes tad nāk izlaidība un līšana zagt….kalpu gala ‘ētika’. Un nekad viņu smadzenes nebūs pilvērtīgas. NEKAD NERADĪS NEKO PAŠI.

  • Vai jūs nevarētu nosaukt dažas adreses, kur kalpi meta atpakaļ viņiem izsniegtos čemodānus ar naudu un pārcēlās no istabas uz kazu kūtiņām ?
   Citādi man saglabāsies uzskats, ka pie tā bija(un ir!) vainīga “saimnieku” gala, ar viņu aprobežotību, ētika !

 7. Ja gribas tīru sirdsapziņu visu pirms ir jāiztīra sava apziņa un jāizber čekas maisi – tur tā sākuma sakne – paslēpsim- neuzzinās – sarunāsim – liksim ”pēdējos kretīnus” .
  Tikai varnešiem ar to apziņu nav labi – sapinušies ar ”pēdējeim kretīniem” un tiem aplaudē – tad jau tam vīram senajā pPalestīnā taisnība – ” KURŠ IR BEZ GRĒKA, LAI MET PIRMO AKMENI”… Un neviens nevar pateikt sāksim ar sevi – bērsim maisus…

  • un vel –
   Seno grieķu padoms pret nevēlamiem =”Ostrakisms (sengr. ὀστρᾰκισμός, no “ὄστρᾰκον” – “lauska”) – izraidīšana trimdā.
   Likums Atēnās, Argosā u.c. senās Hellādas polisās, ka jebkuru pilsoni, kurš savu rakstura īpašību un talantu dēļ varēja būt bīstams pastāvošajai iekārtai, varēja bez pierādījumiem, tikai nobalsojot izraidīt no polisas uz 10 gadiem (vēlāk laiku samazināja uz 5 gadiem). Tas netika uzskatīts par sodu, līdz ar to izraidītais pilsonis saglabāja savu īpašumu.”
   To var atjaunot Latvijā un nebūs šādu problēmu…

 8. Neņem čekus tirgū, neņem biļetes autobusā, jo prātiņš par īsu, lai redzētu kopsakarību starp nodokĺiem un ărstu, skolotāju…algăm un pensijām. Iedomăjušied, ka katram klăt jăpieliek uzraugs.

  • vajag par katru sērkociņu čeku ! Atbildēt

   Citādi onkuļiem ar vienu zvanu vai vienu parakstu būs par mazu kampiens [katru mēnesi] !

 9. Tantiņas un onkulīši jau ievēl Lembergu, Ušakovu, Ameriku, kas penčukiem atmet drupačas no sava dzīru galda.

 10. Nē, mīļā kundzīte, tā vis nav! Izbeidziet reiz purpināt sen dzirdēto – paši vien vainīgi, paši vien vainīgi! Pat nabaga šoferītis vainīgs. Kas vainīgs,mēs brīnišķīgi labi zinām, tikai padarīt dzelžainajai sistēmai gan neko nevaram. Pagaidām!!!

  • Tante ir oligarhu apmaksāta.
   Smieklīgi, ja viņai nav sajēgas, ka autobusa šoferīša nopelnīto nodoklīti, vienalga, izzags oligarhi un Siles Vepri. Tas ir nepiebāžams un caurs maiss, nevis valsts kase. No sākuma ir jādabū pie varas stāvošie Vepri – izrijēji un, tad gan var maksāt to nodoklīti. Tauta ņem piemēru skatoties uz Siles Vepriem, kuru kampšana ir neizmērojama.

 11. tiem nekad nav bijusi sirdsapziņa, vecākus paskati, čekas maisi jātver

 12. Kur ir tiesikā valsts, ja man pašam jākaisa pelni uz galvas!
  Anda Līce raksta, ka “Rīdzenes” stila ciniķi ir veikuši sev sirdsapziņas amputāciju. Nevaru iztikt bez piebildes – ja tāds sentiments kā sirdsapziņa lielshēmotājiem ir pazīstams.
  Bet nepiekrītu šai rindkopai: “Mēs jau kuru reizi atgriežamies pie jautājuma – kā tas ir iespējams, kas viņiem sagatavo augsni? Atbilde nav tālu jāmeklē. Tie esam mēs – ierindas pilsoņi, kuri atkārtoti kāpj uz viena un tā paša grābekļa. Un pats trakākais – grābeklis ir mūsos pašos.”
  Nē, Anda, mēs neesam vainīgi par pelnu trūkumu uz savas galvas. Tā daļa, ko šoferītis ieripina kabatā tantiņai neizsistas biļetītes veidā, ir ļoti niecīga, un cilvēka daba arī saprotama, jo katrs kaut kā savu kreklu glauž savai miesai tuvāk… Neattaisnoju arī to čiepšanas niecīgo daļu, bet pieprasu atbildību no tiem tiesiskas valsts kantoriem, kuriem jāķer i lieli, i mazi zagļi, jāgādā par izmeklēšanu un gala rezultātu tiesas verdikta veidā – vainīgs, nevainīgs. Bet nav ne vainīgā, ne soda, nav nekā. Viena pļāpāšana par to, par ko nav jāpļāpā…
  Pārliecība nav arguments, bet mani nepamet pārliecība, ka
  tie, kuriem valsts nozadzēji jau sen bija jāietupina, PAŠI izskatās pēc ietupināmiem…
  Loģika arī nepielūdzama. Ja žurnālists x uzraksta, ka kampējs y ir kampējs un tā ir patiesība, tad kāpēc nesēž kampējs? Bet, ja tā nav patiesība, tad kāpēc nesēž žurnālists?
  Tiesiskā valstī tāda ačgārnība nav iespējama. Bet, ja ir iespējama, tad loģika kā ar pirkstu iebaksta acī tieši: tā nav tiesiska valsts!
  Aizvien vairāk saasinās neizpratnes pilnais jautājums – kāpēc par šo acīmredzamo un kliedzošo situāciju valstī ne vārda nebilst ne prezidents, ne Saeimas priekšsēdētāja, ne ģenerālprokurors, ne Satversmes tiesas, ne Augstākās tiesas priekšsēdētājs, ne pirmā, ne otrā, ne trešā demokrātiskas valsts vara? Tad kam te pieder vara un kam te kalpo tiesiska valsts?

  • Jā, mīļum. Arī tā neiedotā/ nepieprrasītā autobusa biļete ir piliens lielajā Latvijas iznīcināšanas ezerā.

 13. Anda Līce raksta, ka “Rīdzenes” stila ciniķi ir veikuši sev sirdsapziņas amputāciju. Nevaru iztikt bez piebildes – ja tāds sentiments kā sirdsapziņa Lielshēmotājiem pazīstams. Bet nepiekrītu šai rindkopai: “Mēs jau kuro reizi atgriežamies pie jautājuma – kā tas ir iespējams, kas viņiem sagatavo augsni? Atbilde nav tālu jāmeklē. Tie esam mēs – ierindas pilsoņi, kuri atkārtoti kāpj uz viena un tā paša grābekļa. Un pats trakākais – grābeklis ir mūsos pašos.”
  Nē, Anda, mēs neesam vainīgi. Tā daļa, ko šoferītis ieripina kabatā tantiņai neizsitas biļetītas veidā, ir ļoti niecīga, un cilvēka daba arī saprotama, jo katrs kaut kā savu miesu vairā tuvina savam kreklam. Neattaisnoju arī to, bet apsūdzu tos,kuriem jāķer, bet kas neķer ne lielus, ne mazus zagļus.
  Tie, kuriem valsts nozadzēji (SĪKOS UN MILZĪGOS APMĒROS) jau sen bija jāietupina, PAŠI ir ietupināmi…

  • bez rozā brillēm Atbildēt

   Tā dala, ko ieripina kabatæ šoferīši, būvnieki, pārdevēji u.c. Ir MILZĪGA!
   Jūra arį sastāv no pilieniem. Tiesiskas valsts esamība ir atkarīga tikai no pašiem. Saeimã neviens ar varu nav ielauzies, paši vien ievēlam viduvējības un blēžus, protams, starp tiem arī godīgus cilvēkus. Saeima ir tautas spogulis. Paši dodam kukuļus un kukulīšus. Policistiem, ierēdņiem…ārstiem.
   Tā kã nevajag uz tautu skatīties caur rozā brillēm.

   • ārstē caureju ! Atbildēt

    Saeimā iepērkas, ja vēl neesi pamanījis !
    .
    Vai esi silei pietuvinātais demagoģiskais miskastes runcis ??

 14. Ja parastais vēlētājs saprastu ,kur paliek viņa nauda,tad vēlēšanu rezultāti būtu citi un nevēlētos lielu zagli redzēt premjera krēslā ,kuru viņš pats nekad nav vēlējies. Vai tie,kuri bļauj par “Vienotību”,neredz,kas notiek tagad?(neesmu viņu balsotāja)

  • jums rožains skats uz vēlētāju varu. Atbildēt

   Kāds iecimdaros zināmai mafijai nepieciešamos personāžus neatkarīgi no tā, vai ko balsoji, vai nebalsoji vispār !
   Priekš tam ir izgudrotas neaizslēdzamas urnas un citas gudras lietas…
   Ko, protams, var “neņemt vērā”.
   Kā neņemt vērā vienpersonisku miljardu, uz neatgriešanos, iepumpēšanu no valsts kases privātu gaļdeguņu banku “glābšanai”.
   Balso laimīga !

  • ha-ha! --"vēlēšanu rezultāti būtu citi " Atbildēt

   Tev vēlēšanu likumu uzrakstīs tādā “latviešu valodā”, vai referenduma jautājumu noformulēs tā, ka tu ar savu vecmodīgo izpratni par “par” un “pret” būsi nobalsojis kā vajag kliķei, nevis tautai.

 15. sĀKUMS IR Jaunā laika- Vienotības finanšu pārvaldīšana, investīciju baņķiera Rungaiņa un viņa lielpilsētas drauģeļu investīciju kolekte.
  Rīgā LU aulā uzstājāsASV prezidenta kundze Klintone un pamācīja , ka tik mazā valstī , kā Latvija ir iespējams attīstīt nomales, reģionus, jo sakari ir pieejami. Izčābēja Krištopāna iecere izbūvēt asfalta ceļu uz katru pagasta centru, VVF pa nakti lidoja uz Zosēniem svinēt jāņu mielastu pār manu Amatas pagastu ar helikopteru, lai neredzētu Latvijas centrān pamestību.. Kopš 2002. g līdz Kučinska premjerēšanai , finanšu lietas pārvaldīja Vienotība( to pieminēja prezidents Vējonis),, kas pilda sarosītu norādījumus ( apsl[ēptui, eksoperimentāli),par Latvijas demontāžu….

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mācību sezona

Nacionālie bruņotie spēki pagājšnedēļ informēja žurnālistus par vasarā un rudenī Latvijā paredzētajām trim vērienīgām mācībām, kurās piedalīšoties vairāki tūkstoši sabiedroto karavīru, kā arī lidmašīnas un bruņutehnika. Tuvākās mācības Latvijas teritorijā – ASV organizētas sauszemes un gaisa spēku mācības “Saber Strike 18” – sāksies 3. jūnijā. Atbildīgās iestādes sabiedrību brīdinājušas arī par šovasar jau sāktajiem un vēl gaidāmajiem remontdarbiem uz Latvijas un galvaspilsētas ceļiem un ielām. Gan autovadītāji, gan gājēji Rīgā pērn sūrojās par neērtībām, ko radīja nepārdomāta darbu organizācija un nenorobežotas remontdarbu vietas. Šosezon redzēsim, vai pašvaldība mācījusies no pagājušās vasaras kļūdām.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+