Viedokļi
Aptaujas

Vai Kaminskim uzticēt Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vadību? 3


Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis
Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis
Foto – Evija Trifanova/LETA

Aivars Mucenieks, Ventspils novada domes priekšsēdētājs: “Pēc nedēļas Alūksnē LPS kongresā balsošu par Auces novada domes Ginta Kaminska apstiprināšanu organizācijas vadītāja amatā. Pirmkārt, kurzemnieki vienojušies par atbalstu, dzirdēju, ka lielās pilsētas arī esot vienojušās. Otrkārt, vismaz pagaidām citi kandidāti publiski nav nosaukti. Treškārt, es viņu pazīstu kā cilvēku, kas jau daudz ko izkodis cauri pašvaldību darbā, citiem vārdiem, viņš labi pazīst drēbi. Skaidrs, ka jaunajā amatā viegli nebūs, jo LPS uzdevums ir pārstāvēt visu pašvaldību intereses, lai arī tās ir dažādas.”

 

Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs: “Valsts ir tik stipra, cik stipras ir pašvaldības. G. Kaminska pārstāvētais saraksts jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās Auces novadā ieguva 76,15% balsu, ar to vien viņš pierādījis savu spēku. Un daudz ko pierādījis arī citos līmeņos, piemēram, kopš 2013. gada veicot LPS priekšsēdētāja vietnieka pienākumus. Ļoti cerīgi ir tas, ka viņš zina, uz ko iet. Kaminska kandidatūra mani apmierina, tāpēc nemaz nedomāju par citām. Šis laiks nav vienkāršs, LPS vadītāja krēslā vajadzīgs spējīgs cilvēks, Kaminskis tāds ir. Liekot lielas cerības uz jauno vadītāju, par paveikto liels paldies līdzšinējam vadītājam Andrim Jaunsleinim, kas pratis LPS nostiprināt un saliedēt, panākt, lai tā labi kotētos arī starptautiskā mērogā.”

 

Guntars Velcis, Ērgļu novada domes priekšsēdētājs: “Pārmaiņas ir vajadzīgas, bet – miers baro, nemiers posta. Jautājums ir par to, kā būs ar LPS lomu turpmāk, vai paliks vienota organizācija vai ne. Kaminskim izaicinājums patīk, un tas ir labi. Pagaidām citu kandidatūru neredzu. Kāpēc es pats nekandidēju? Tāpēc, ka šis lauciņš nav mans aicinājums. Kaminskim ir. Lai jaunā slota tīri slauka!”

LA.lv