Sports
Motoru sports

Visi latvieši braucienos vai kopvērtējumā uz pjedestāla Francijā0

Pasaules čempionātā motokrosā ekipāžām otrajā posmā Kastelno trasē Francijā uzvaru izcīnīja mājinieks Valentīns Žirū ar latviešu līdzbraucēju Elviju Mucenieku.

Pirms pāris nedēļām sezonas atklāšanas posmā Mucenieks lauza plaukstas kaulu, tomēr neraugoties uz sāpēm piedalījās sacīkstē. Pēc Oldebrūkas posma baušķenieka rokai tika uzlikts ģipsis, taču šonedēļ Mucenieks atkal bija trasē un Valentīna Žirū ekipāžā cīnījās par uzvaru savas komandas mājās. Viņiem izdevās perfekta nedēļas nogale, kura sākās ar uzvaru savā kvalifikācijas braucienā, bet svētdien turpinājās ar izcīnītām pirmajām vietām abos finālbraucienos.

Pirmajā posmā pamatīgu kritienu piedzīvoja citi čempionāta favorīti Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis – pilotam lauzts atslēgas kauls, līdzbraucējam vairākas ribas. Tomēr arī šie dzelzs vīri nemaz nedomāja izlaist otrā posma sacīksti un piedalījās cīņā par punktiem. Kritiena sekas bija jūtamas, tomēr līdz vietai uz pjedestāla izdevās aizbraukt – pirmajā braucienā piektie, otrajā un posmā trešie.

Ar lielisku sniegumu pirmajā braucienā daudzus pārsteidza Baltijas labākā ekipāža Kerts Variks un Lauris Daiders, izcīnot trešo vietu aiz Žirū/Mucenieka un jaunajiem čempionāta līderiem Marvina Vanlučenes un Bena van den Bogarta. Otrais brauciens baltiešiem vairs nebija tika veiksmīgs, tika izcīnīta devītā vieta un ceturtā vieta posma kopvērtējumā.

Saistītie raksti

Pēc diviem posmiem pie līderu sarkanā numura tikuši beļģis Marvins Vanlučene un holandietis Bens van den Bogārts, bet visas trīs latviešu pārstāvētās ekipāžas ir pirmajā desmitniekā.

Trešais posms pēc nedēļas notiks Talaveras de la Reinas trasē Spānijā.

MOTOKROSS
PASAULES ČEMPIONĀTA EKIPĀŽĀM KOPVĒRTĒJUMS

1. Marvins Vanlučene un Bens van den Bogarts (Beļģija/Nīderlande) 84
2. Valentīns Žirū un Elvijs Mucenieks (Francija/Latvija) 75
3. Koens Hermans un Nikolā Musē (Nīderlande/Francija) 75
4. Daniels Vilemsens un Robijs Bakss (Nīderlande) 71
5. Kerts Variks un Lauris Daiders (Igaunija/Latvija) 57
6. Brets Vilkinsons un Daiels Čemberlens (Lielbritānija) 53
9. Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis (Nīderlande/Latvija) 36

LA.lv