×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. janvāris, 2016
Drukāt

Visvairāk nominācijām balvai “Zelta mikrofons” izvirzīta “Prāta vētra” un Aminata

Foto - LetaFoto - Leta

Kultūras ministre Dace Melbārde un mūziķis Andris Freidenfelds piedalās mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons 2015" nominantu paziņošanas pasākumā restorānā "Bibliotēka Nr.1".

Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons 2015” visvairāk nominācijas saņēmusi grupa “Prāta vētra” un Aminata – katrs pretendē uz balvu sešās nominācijās.

Vairākām nominācijām izvirzīts arī Dons, grupa “The Sound Poets”, grupa “Skyforger”, “Sigma”, “Electric Combo” un Ozols.

“Mikrofona ierakstu” valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve šodien, paziņojot balvas pretendentus, pauda ikvienam pateicību. “Esam spējuši 20 gadus noturēties, parādot, ka Latvijā ir lieliska mūzika un mūziķi. Kur gan lai skanētu latviešu mūzika, ja ne Latvijā,” sacīja Mīlgrāve.

Nominācijai “Gada albums” izvirzīts grupas “Skyforger” albums “Senprūsija”, grupas “The Sound Poets” albums “Pulsē”, grupas “Sigma” albums “Sazaroto taku dārzs”, apvienības “Zāle” albums “Viņa” un grupas “Prāta vētra” albums “7 soļi svaiga gaisa”.

Nominācijas “Bērnu mūzikas albums” pretendenti ir grupas “Jūras akmentiņi” dziesmas no muzikālās izrādes “Mēs”, “Big Al & The Jokers” sadarbībā ar bērnu koncertgrupu “Pigoriņi” albums “Lililā un viņas pigoriņi”, bērnu un jauniešu vokālā ansambļa “Kolibri” un Andra Ērgļa albums “Lai ir!”, Latvijas Leļļu teātra albums “34 krāsas dziesmās”, kā arī grupas “Knīpas un knauķi” albums “Mazo bizoņu dziesmas”.

Pretendenti nominācijā “Akadēmiskās mūzikas albums” ir Daumanta Kalniņa, Lindas Berkules, Kristiāna Jasinska, Latvijas Radio kora grupas un “Raxtu raxti” Imanta Kalniņa, Imanta Ziedoņa oratorijas “Dzejnieks un Nāra” koncertuzvedums, Latvijas Radio kora un diriģenta Sigvarda Kļavas “Klusuma auglis”, grupas “DaGAMBA” albums “Recycled”, Valsts akadēmiskā kora “Latvija” un diriģenta Māra Sirmā ieraksts “Emīls Dārziņš”, kā arī “Latvian Voices” albums “Pāri robežām”.

Nominācijas “Elektroniskās mūzikas albums” pretendenti ir “Kashuks” ar albumu “Fiction”, “UHU” ar albumu “The Album”, Ksenia Kamikaza ar albumu “Japanese Georgians”, Kaspars Tobis ar albumu “Space Synthesia” un “John Savage” ar albumu “Intense”.

Savukārt uz balvu nominācijā “Hip – hop mūzikas albums” pretendē “Reiss” ar albumu “Escapism”, “Misters” ar albumu “Sezonas / Piezīmes mīlestībā”, “Augša” ar albumu “Troksnis no bēniņiem”, “Edavārdi” ar albumu “Galvaskauss” un Ozols ar albumu “Atpakaļ nākotnē”.

Nominācijas “Alternatīvais un indie mūzikas albums” pretendenti ir “Sigma” ar albumu “Sazaroto taku dārzs”, grupa “Oranžās brīvdienas” ar albumu “Tilti”, grupa “Gaujarts” ar albumu “Priekšnojautas”, Rihards Lībietis ar albumu “Scream, breathe, cry” un “Laika suns” ar albumu “Gaismas lādiņš”.

Uz balvu nominācijā “Popmūzikas albums” pretendē grupa “Prāta vētra” ar albumu “7 soļi svaiga gaisa”, dziedātāja Aminata ar albumu “Inner voice”, Dons ar albumu “Sibīrija”, fonds “Viegli” ar jauno albumu “Loks paliek vaļā” un grupa “The Sound Poets” ar albumu “Pulsē”.

Nominācijā “Roka un metāla mūzikas albums” uz balvu pretendē “Laime pilnīga” ar albumu “LP”, “Skyforger” ar albumu “Senprūsija”, “Inokentijs Mārpls” ar albumu “Tup’n Turies”, “AlisP” ar albumu “CiparuPasaule” un “Omerta” ar albumu “Crown of seven”.

Balvas pretendenti nominācijā “Šlāgera un kantri mūzikas albuma” ir grupas “Dakota” albums “Mana spēle”, ”Dobeles zemessargi” ar albumu “Esmu latvietis”, grupas “Klaidonis” albums “Pieskāriens”, Jānis Paukštello ar albumu “Vidū pašai dzīvībai” un “Rumbas kvartets” ar albumu “Cita dziesma”.

Pēc gada pārtraukuma atkal atgriezusies nominācija “Dziesminieku albums”, un šajā nominācijām uz balvu pretendē Alise Joste ar albumu “Hardships are ships”, Liene Dravniece ar albumu “Klātbūtnes ezerā”, “Ornaments” ar albumu “Aug miers”, Kārlis Kazāks ar albumu “un Viņa” un Dinārs Gulbis ar albumu “Es nezinu, kāds ir īsākais ceļš pie Tevis”.

Savukārt nominācijas “Džeza un blūza albums” pretendenti balvai ir grupas “Very Cool People” albums “Funkology”, “Deniss Pashkevich group” ar albumu “Golden sun”, Aivars Hermanis ar albumu “Liepājas iela”, Raimonds Pauls un grupa “Framest” ar albumu “Amber Jazz”, kā arī “Deniss Pashkevich Quartet feat. Mikko Gunu Karjalainen” ar albumu “Hard Bop Legacy VOL.2”.

Nominācijai “Tautas un pasaules mūzikas albums” izvirzīts “Dabas koncertzāles” albums “Lathyrus pratensis (Pļavas dedestiņa)”, “Saviešu” albums “Zirga pase”, apvienības “Zāle” albums “Viņa”, “Raxtu raxti” albums “Es atradu tautasdziesmu” un “Pērkonvīri” ar albumu “DinDaru”.

Nominācijā “Labākais koncertieraksta video” pretendē Harija Baša Džeza trio un Aminata ar video “Harry Bush & Aminata “In Jazz””, grupa “Skyforger” ar ierakstu “Senprūsija”, “Prāta vētra” ar ierakstu “7 soļi svaiga gaisa”, dažādu izpildītāju Guntara Rača jubilejas koncerta ieraksts “Arēnā Rīga” un “Electric Combo” ieraksts “”Electric Combo” koncerteksāmens mūzikas namā “Daile””.

Uz balvu nominācijā “Labākā dziesma” pretendē Dons ar dziesmu “Dieviņš” un “Pašā ielas galā”, grupa “The Sound Poets” ar dziesmu “Skats no augšas”, grupa “Prāta vētra” ar dziesmu “Ziemu apēst” un Aminata ar dziesmu “Love injected”.

Nominācijā “Labākā debija” izvirzīta Aminata ar “Inner voice”, muzikālā apvienība “The Pink Elephant” ar “Mellowing”, “Sigma” ar “Sazaroto taku dārzs”, “Electric Combo” ar “”Electric Combo” koncerteksāmens mūzikas namā “Daile”” un “Pyro trees” ar “Pyro trees”.

Balvas pretendenti nominācijā “Labākais video klips” ir “Prāta vētra” ar “Ēdenes dārzu”, Aminata ar “Love injected”, Dons ar “Pašā ielas galā” un Ozols ar “Superhaips” un “Atpakaļ nākotnē”.

Savukārt par titulu “Alfa gada dziesma” sacentīsies desmit dziesmas – dziesma “Vēstules spoguļrakstā”, kuru izpilda Aija Andrejeva un Kārlis Būmeisters, dziesma “Tikai divi mēs”, kuru izpilda Lauris Reiniks, dziesma “Turies”, kuru izpilda grupa “Astro’n’out”, dziesma “Silta sirds”, kuru izpilda grupa “Musiqq”, dziesma “Ziemu apēst”, kuru izpilda “Prāta vētra”, dziesma “Dieviņš”, kuru izpilda Dons, dziesma “Tu vilki nakti”, kuru izpilda “Dzelzs vilks”, dziesma “Love injected”, kuru izpilda “Aminata”, dziesma “Kopā”, kuru izpilda “Otra puse” un Antra Stafecka, kā arī dziesma “Viss var mainīties”, kuru izpilda “The Sound Poets”.

Kā ziņots, mūzikas ierakstu gada balva “Zelta mikrofons” notiks jau 20. reizi. Šogad uz “Zelta mikrofona” balvām pretendēja 114 albumi, 61 dziesma, 57 videoklipi, 31 debitants un astoņi koncertieraksti.

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks Latvijas Nacionālajā operā un baletā 15. martā. Ceremoniju tiešraidē varēs vērot “Kanālā 2” un “Tvplay”, kā arī translācijā LNT.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+