×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
14. marts, 2013
Drukāt

Vizuāli smalkās šausmas


ReklāmfotoReklāmfoto

Uz āķa uzliekot šā gada “Oskara” nominantes Džesikas Česteinas un “Oskaram” nominētā meksikāņa Giljermo del Toro vārdus, ar mēneša nokavēšanos no pasaules kino distribūcijas Latvijā nonākusi šausmu filma “Mamma”.


 

Viss nesākās ar vārdu, bet ar īsfilmu, kuras režisors Andress Mušeti tobrīd pat iedomāties nevarēja, ka ieinteresēs Giljermo del Toro, kurš savukārt ierosinās stāstu attīstīt un veidot pilnmetrāžas kinolenti. Stāsts par divām mazām meitenītēm, kuras pazūd dienā, kad iet bojā viņu vecāki, pārtrūkst uz pieciem gadiem, kad Viktorija un Lilija tomēr tiek atrastas. Viņas, mazi mežonēni, šo laiku pavadījušas mežā, un par meitenēm rūpējies rēgs, kas neliek mieru arī tad, tad viņas nokļūst tēvabrāļa aizbildnībā un varētu sākt jaunu dzīvi.

“Mammas” finansiālie rādījumi ir vairāk nekā apsveicami, vairāk nekā septiņkārtīgi iekasējot filmas realizēšanā ieguldītos 15 miljonus dolāru, un tās vizuālais risinājums ir kļuvis par iemeslu slavinošām atsauksmēm no kinokritiķu puses. Kaut arī scenārijā atrodamas klasiskas šausmu filmu scenāriju shēmas, Giljermo del Toro klātbūtne ir labi jūtama, tāpat kā Tima Bērtona stils un pasaku nosacītība. Filma kļuvusi par debitanta Andresa Mušeti profesionālās veiksmes glancēti nostrādātu pierādījumu, kurā lomas nospēlējuši Holivudas aktuālākā jaunā aktrise Džesika Česteina un ar “Troņu spēlēm” milzu fanu pulku ieguvušais dānis Nikolajs Kosters-Valdau.

 

UZZIŅA:

“Mamma”/”Mama”

Spānija, Kanāda, 2013.

Režisors: Andress Mušeti

Lomās: Džesika Česteina, Nikolajs Kosters-Valdau, Megana Čarpentjera, Daniels Kešs, Džeina Mofata

“Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”, kā arī kinoteātros Valmierā un Daugavpilī

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+