×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. augusts, 2013
Drukāt

VUGD aicina vecākus ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus

LETALETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), sākoties jaunajam mācību gadam, vecākus un pedagogus aicina ar bērniem pārrunāt, kas jādara, lai nepieļautu ugunsnelaimi, un kā rīkoties gadījumā, ja nepieciešama glābēju, mediķu vai policijas palīdzība, sacīja VUGD pārstāve Inga Vetere.

 

VUGD uzsver, ka par bērnu drošību un rīcību ir atbildīgi pieaugušie.

Sākoties jaunajam mācību gadam, daudziem jaunāko klašu skolēniem jākļūst patstāvīgiem – pašiem jādodas uz skolu, pašiem jāuzsilda pusdienas un jārīkojas ar elektrisko sadzīves tehniku.

Pieaugušajiem ir jāizskaidro bērniem, ka par ikvienu nelaimi jāziņo nekavējoties.

“Bērniem ir svarīgi izskaidrot, kā rīkoties, ja ir notikusi nelaime, kādos gadījumos, kur meklēt palīdzību – doties pie kaimiņiem, zvanīt vecākiem vai nekavējoties zvanīt uz tālruni 112 un kāda informācija ir jāstāsta. Brīdī, kad notikusi nelaime, ne tikai bērni, bet pat pieaugušie mēdz apjukt, tāpēc mājoklī bērnam redzamā un zināmā vietā vajadzētu uzrakstīt vienotā ārkārtējo notikumu tālruņa numuru 112 un vizualizēt, kādai jābūt bērna rīcībai, ja notikusi nelaime,” norāda Vetere.

Skolā bērni var iegūt vispārīgas zināšanas par ugunsdrošību, bet vecākiem šie jautājumi būtu jāpārrunā ar bērniem individuāli, ņemot vērā bērna vecumu un raksturu, kā arī sadzīves apstākļus, piemēram, atkarībā no tā vai mājās ir centrālā vai malkas apkure, vai ēdiens tiek gatavots uz elektriskās vai gāzes plīts. Līdzās tam sākotnēji visi šie darbi bērniem būtu jāveic kopā ar pieaugušajiem, sākumā darbojoties kopā, pēc tam tikai ļaujot bērniem rīkoties patstāvīgi. Ne vienmēr bērnu izraisīto ugunsgrēku iemesls ir palaidnība un pārgalvība, ļoti bieži tie izceļas tieši no bērnu nezināšanas un neprasmes veikt saimnieciskos darbus, kā arī vienkārša ziņkārība, secina VUGD.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+