×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks no 2015. gada 6. līdz 12.jūlijam

Foto - LetaFoto - Leta

Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā Ģilde" bērnu tautas deju ansamblis " Dzintariņš" piedalās senioru koru un deju kolektīvu koncertā "Zem treju loku varavīkšņu tilta".

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks no 2015. gada 6. līdz 12. jūlijam, teikts ceturtdien Valsts sekretāru sanāksmē iesniegtajā rīkojuma projektā.

Līdz 2014. gada 31. janvārim Izglītības un zinātnes ministrijai jāsagatavo un Ministru kabinetā jāiesniedz informatīvais ziņojums par nepieciešamo papildu finansējumu “Daugavas stadiona” infrastruktūras sakārtošanai XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises nodrošināšanai.

Atbilstoši Dziesmu un deju svētku likumam Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiek reizi piecos gados starplaikā starp Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem. X Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notika Rīgā no 2010. gada 6. jūlija līdz 11.jūlijam.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotājs ir Valsts izglītības satura centrs.

Galvenās svētku norises vietas Rīgā tradicionāli ir Mežaparka Lielā estrāde un “Daugavas stadions”. Mežaparka Lielā estrāde vienlaikus var uzņemt līdz 14 tūkstošiem dziedātāju un līdz 40 tūkstošiem skatītāju, bet “Daugavas stadionam” jānodrošina atbilstoša infrastruktūra deju lielkoncertu rīkošanai, lai tiktu ievēroti visi drošības pasākumi 16 līdz 18 tūkstošiem skolēnu – tautas deju dejotājiem gan mēģinājumu, gan koncertu laikā.

Visas svētku norises vietas būs zināmas pēc izskatīšanas un izvērtēšanas svētku Mākslinieciskās padomes, Rīcības komitejas un Dziesmu un deju svētku padomes sēdēs.

Lai nodrošinātu skolēnu iesaistīšanos dziesmu un deju svētku procesā, nodrošinātu tradīcijas saglabāšanu un svētku sagatavošanu, ir iesaistīti vairāk nekā pieci tūkstoši interešu izglītības, profesionālās ievirzes mūzikā, mākslā un dejā pedagogu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+