×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. maijs, 2016
Drukāt

Žagars: Opera prasīja uzņemties saistības, kas pārsniedz fonda pilnvaras

Zagars_leta

Andrejs Žagars.

VSIA “Latvijas Nacionālā opera un balets” par telpu īri Kristīnes Opolais koncertam pieprasīja uzņemties saistības, kuras pārsniedz Andreja Žagara Kultūras atbalsta un attīstītības fonda pilnvaras, pastāstīja fonda valdes loceklis Andrejs Žagars.

“Piešķirot zāli šim koncertam, Opera ne tikai lūdza mums apmaksāt tās pilnu īres maksu atbilstoši publiskajam cenrādim, bet arī pieprasīja garantēt Kristīnes Opolais papildu koncertus 2018. gadā, ko mēs fiziski nevaram,” skaidroja Žagars.

Fonds pārstāv Kristīni Opolais tikai šajā konkrētajā koncerttūrē, un tam nav nedz tiesību, nedz kādas citas iespējas noteikt vai norādīt māksliniecei, kur un kad viņai ir jāuzstājas, tādēļ Operai par citiem Opolais koncertiem ir jāvienojas ar mākslinieci atsevišķi.

“Esam nosūtījuši Operai parakstītu sadarbības līgumu, ja Opera to izvēlēsies neparakstīt, tad koncerts Rīgā tik un tā būs, taču citās telpās,” piebilda Žagars.

Kā jau vēstījām, rudenī Latvijā ar īpaši sagatavotu soloprogrammu pēc piecu gadu prombūtnes atgriesīsies starptautiski pieprasītā operzvaigzne Kristīne Opolais.

Biļetes uz koncertiem Liepājas “Lielajā dzintarā” un Rēzeknes “Gorā” jau ir tirdzniecībā. Savukārt par biļešu tirdzniecību uz koncertu Rīgā informācija drīzumā tiks sniegta.

Koncertos Kristīne Opolais muzicēs kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri itāļu diriģenta Sesto Kvatrīni vadībā. Tajos skanēs ārijas un instrumentālās epizodes no Džuzepes Verdi, Džakomo Pučīni, Pjetro Maskanji, Kamila Sensānsa, Frančesko Čilea un Alfredo Katalani zināmām un arī mazpazīstamām operām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+