Eiropa

Zemestrīcē Itālijā gājuši bojā vismaz seši cilvēki 16

Spēcīgā zemestrīcē Itālijas ziemeļos gājuši bojā vismaz seši cilvēki un cietuši vairāki desmiti, paziņojuši glābšanas dienesti. Sešas magnitūdas stiprais pazemes grūdiens skāris Boloņu, Veronu, Mantoju un UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļauto vēsturisko Ferrāras pilsētu. Cietušajā reģionā koncentrēta rūpnieciskā ražošana un atrodas arī izcilas arhitektūras vērtības.

Itālijas Kultūras ministrija norāda, ka pat saskaņā ar provizorisku vērtējumu kaitējums kultūras vērtībām ir būtisks. Televīzijas reportāžās redzamas māju drupas, kāds sagruvis cietokšņa mūris, ieplaisājušas vēsturisku ēku sienas, sabrukuši vai daļēji cietuši baznīcu torņi.

Zemestrīce bija jūtama Apenīnu pussalas ziemeļdaļā – no Emīlijas-Romanjas provinces līdz pat Venēcijai. Tās epicentrs atradās Fināle Emilijā, 36 kilometrus uz ziemeļiem no Boloņas. No miega pamodinātie cilvēki panikā steidzās pamest mājas. Zemestrīcei, kas ilga aptuveni 20 sekundes, sekoja vairāki pēcgrūdieni.

Ziņots, ka cietušajiem smagu savainojumu nav. Drošības labad evakuētas slimnīcas. Glābējiem izdevies atrast zem drupām izdzīvojušu piecus gadus vecu meitenīti, par kuru no Ņujorkas pa tālruni ziņojusi kāda sieviete, viņas ģimenes draudzene.

Televīzijas reportāžās redzamas māju drupas, kāds sagruvis cietokšņa mūris, cietuši arī vairāki baznīcu torņi. “Mēs bijām ļoti pārbijušies, pēc pirmā grūdiena viss ciems izskrēja ielās, pēc otrā daudzi patvērās mašīnās, bet par laimi, postījumi nav plaši,” ziņu aģentūrai ANSA sacījis Ostiljo ciema mērs.

Glābēji devušies uz attālākiem ciemiem, kur zem drupām vēl varētu būt aprakti cilvēki. Četri bojāgājušie bijuši fabriku naktsmaiņas strādnieki. Divi no viņiem aprakti zem drupām, iebrūkot keramikas fabrikas jumtam Santagostīno pilsētiņā. Vēl divas sievietes mirušas no pārdzīvojuma – 37 gadus veca vāciete un kāda vietējā sirmgalve, kas jau bija pārsniegusi simts gadu slieksni.

Kā uzskata seismologi, pēcgrūdieni bijuši diezgan viegli, un tas liek domāt, ka ļaunākais jau ir pāri. Vēl pirms tam 4,1 magnitūdu stiprs pazemes grūdiens satricināja Lombardijas reģionu ap Itālijas finanšu un biznesa galvaspilsētu Milānu.

LA.lv