×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

“Zemnieku Saeimas” biedri atklāj, kādas izmaiņas šosezon skārusi dārzeņu raža

Foto-LETAFoto-LETA

Vasara sākās ar vēsu laiku, savukārt pēdējās nedēļas ir sagādājušas sausas un diezgan karstas dienas, tāpēc laikapstākļi Latvijas dārzeņu audzētājus šosezon ir pārsteiguši ar diezgan krasām izmaiņām, portālam “La.lv” pavēstīja biedrības “Zemnieku saeima” pārstāvis Edgars Bērziņš.

Kooperatīva ”Mūsmāju dārzeņi” vadītāja, ”Zemnieku saeima” valdes locekle Edīte Strazdiņa  atklāj: “Ķirbjiem un lauku gurķiem šis gads nav bijis veiksmīgs, jo, vēsā pavasara un auksto nakšu dēļ, tie nav paspējuši kārtīgi izaugt un ir bažas, ka tā arī nepaspēs. Vasara ir bijusi par ”īsu”, lai raža pilnīgi nogatavoties. Laikapstākļu krasās pārmaiņas ir bijušas ļoti straujas un krasas.

Vidzemē un Latvijas centrālajā daļā, kur nokrišņu pietiek, ir laba raža burkāniem, kartupeļiem, kāpostiem un arī bietēm. Lai gan bietēm varētu būt problēmas ar vizuālo izskatu, jo laikapstākļu izmaiņas ir paspējušas ietekmēt to sakņu sistēmu. Problēmas varētu būt ar neapsildīto siltumnīcu tomātiem, tie var plaisāt un zaudēt kvalitāti. Kurzeme un Latgalē valda sausums, kurš var nest lielus zaudējumus gadījumā, ja dārzeņi netiek laistīti. Burkāni, kāposti, īpaši ziedkāposti no sausuma varētu būt nekvalitatīvi.

Taču Latvijas kopraža pamatkultūrām ir gaidāma labāka nekā iepriekšējos gados. Kāposti būs gan ļoti vērtīgi, gan nesīs brangu ražu. Ņemot vērā karstuma vilni, kas ir skāris visu Eiropu, Latvijas klimatā audzētie dārzeņi būs pieprasīti arī pārējā Eiropā. Jau šobrīd ir prognozes, ka Eiropas pārstrādes uzņēmumiem varētu pietrūkt izejvielas, tādēļ dārzeņus tirgosim gan svaigā, gan pārstrādātā veidā.

Pašreiz Latvijas dārzeņu un augļu ražas laiks un tie ir pietiekamā daudzumā, lai tos varētu iegādāties visā Latvijā. Iepērkoties aicinu savu izvēli izdarīt par labu vietējiem lauku labumiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+