×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
27. novembris, 2017
Drukāt

Zīdainim sejiņa bija asinīs: iedzīvotāji ziņo par stipri piedzērušos māti (3)

Ilustratīvs attēlsIlustratīvs attēls

Valsts policija svētdien saņēma informāciju no iedzīvotājiem par to, ka Rīgā, Pavasara gatvē, sieviete un vīrietis alkohola reibumā staigā pa daudzdzīvokļu namu pagalmiem, stumjot bērnu ratiņus. Iedzīvotāji ziņoja, ka sieviete stiprā alkohola reibuma dēļ knapi turoties kājās un esot pat apgāzusi ratiņus.

Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas Ķengaraga iecirkņa policisti un Rīgas pašvaldības policija. Iedzīvotāju sacītais apstiprinājās – policisti uz ielas sastapa 1992. gadā dzimušu sievieti ar ratiņiem, kuros atradās zīdainis ar noberztu un asinīm klātu seju. Turpat netālu stāvēja sievietei pazīstams vīrietis, ar kuru viņa iepriekš bija kopā staigājusi, savukārt bērna tēva blakus nebija. Sarunājoties ar policistiem, sieviete uzvedās rupji un agresīvi.

Notikuma vietā tika pieaicināti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests mediķi, kuri zīdaini nogādāja ārstniecības iestādē. Savukārt 2,39 promiļu reibumā esošā bērna māte tika aizturēta un nogādāta policijas iecirknī.

Saistībā ar notikušo Valsts policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 174. panta otrās daļas – par cietsirdīgu vai vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja ar to mazgadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas un ja tās nodarījušas personas, no kurām cietušais ir materiāli vai citādi atkarīgs. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Tāpat Rīgas pašvaldības policija sievietei ir sastādījusi administratīvo pārkāpumu protokolu pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 171. panta – par aizbildnības vai aizgādnības izmantošanu, kaitējot aizbilstamajam vai aizgādnībā esošajam. Par šādu pārkāpumu soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Bērna māte šobrīd atrodas izolatorā un likumsargi lems par drošības līdzekļa piemērošanu šai personai.

Rīgas bāriņtiesa šodien, 27.novembrī, ar vienpersonisko lēmumu ir pārtraukusi aizgādības tiesības vecākiem.

Izsakām pateicību iedzīvotājiem, kuri, redzot nelaimē nonākušu un bezpalīdzīgu bērnu, nepalika vienaldzīgi un ziņoja par notikušo policijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Nedrīkst atraut bērniņu no mammas. Mammai vajag palīdzēt, nevis mest cietumā vai piešķirt cita veida sodu. Bāriņtiesa taisa biznesu no bērnu tirdzniecības.
  Vajag izveidot organizācijas, kurās māmiņas ar bērniņiem var būt kopā, nevis atņem mātes tiesības. Kādu dienu jaunā māmiņa sapratīs savu kļūdu un bērniņš jau būs pārdots svešumā. Cilvēki nedzer no labas dzīves. Valsts ir atbildīga par katru iedzīvotāju. Vieglāk ir novest cilvēkus līdz dzeršanai un atņemt bērniņus, nekā uzlabot apstākļus.
  Labāk tie “labie” iedzīvotāji būtu paaicinājuši pie sevis to māmiņu ar bērniņu un palīdzējuši atkopties. Tagad ir izpostītas divu cilvēku dzīves. Cilvēki ir cietsirdīgi. Mēs ” labu” gribot daudz ko darām neapdomājot.
  Es nespēju iedomāties, kā var mierīgi tālāk dzīvot, zinot to, ka bērniņam nebūs iespēja būt ar māmiņu.
  Nevar atņemt mātei mazuli pēc viena šāda gadījuma. Ir jāizvērtē situācija pilnībā.

 2. aug nākošie sarkanie ‘biznesmeni, godājamie cilvēki UN ATKAL PAR MŪS NAUDU!

 3. cuka ne mate,bezatbildiga

Draugiem Facebook Twitter Google+