Latvijā
Novados

Vai slēpošanas kalnos šoziem daudz ļaužu?0

Foto – Ieva Lūka/LETA

Jevgeņijs Kartašovs, slēpošanas bāzes “Egļukalns” direktors: “Beidzot īsta ziema ar sauli, mēs skubinām – nu jāizmanto visas iespējas! Un cilvēki ierodas veselām ģimenēm. Mūsu bāzē Daugavpils novadā ir dažādas trases, bet īpašu vērību veltām tieši ģimenes trasei, jo ir svarīgi iesaistīt arī tos, kuri vēl nav aktīvi slēpošanas trašu apmeklētāji un kuri vēl baidās no augstuma un ātruma. Mūsu ģimenes trase ir lēzena, instruktoru vadībā braukšanas prasmes var apgūt gan bērni no divu gadu vecuma, gan septiņdesmitgadīgi seniori un pat vecāki cilvēki. Šajā skaistajā laikā kalpojam ziemas priekiem bez brīvdienām.”

 

Vadims Kameņevs, atpūtas bāzes “Žagarkalns” pārstāvis: “Jā, patiešām prieks, ka ceļu uz Cēsīm atrod ne vien Latvijas iedzīvotāji, bet arī viesi no Igaunijas un Lietuvas. Pie mums šajās dienās rosība liela. Tos, kam par sevi ir kādas bažas, varam iedrošināt – mūsu trasēs strādā 25 starptautiski sertificēti instruktori. Mūsu drošības dienests uz slēpēm rūpējas, lai visi ievērotu noteikumus. To visu zinot, var droši ļauties ziemas priekiem, katrs atbilstoši savām spējām, jo pavisam mums ir 12 dažāda līmeņa trases, to skaitā četras mācību trases. Brīvdienās mums strādā arī vairākas slēpošanas un snovborda bērnu skoliņas. Liela aktivitāte valda mūsu kameršļūkšanas trasēs, divas ir taisnās, divas ar virāžām. Sniegs šobrīd ļoti labs, tā priekšrocības izmanto arī skolēnu grupas.”

 

Anastasija, Siguldas pilsētas trases klientu menedžere: “Ja cilvēkiem pašiem nav ekipējuma, mēs to nodrošinām. Ziemas priekus bauda mazi un lieli – gan slēpošanas trasēs, gan snovborda. Tās visas ļauj izbaudīt brīnišķīgās slēpošanas emocijas. Lepojamies ar trasi, kuras nogāzes garums ir 350 metri un augstuma starpība – 82 metri. Un kur vēl “FIS homologētā trase”, kas ir atbilstoša slaloma disciplīnai! Tātad arī tiem, kam meistarība lielāka, pie mums iespēju netrūkst.”

LA.lv