×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. augusts, 2016
Drukāt

Ziemeļkorejā izpildīts nāvessods vicepremjeram izglītības jautājumos (1)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns

Ziemeļkorejā ir izpildīts nāvessods vicepremjeram Kimam Jondžinam, kura pārziņā bija izglītības jautājumi, un divas citas amatpersonas ir nosūtītas uz pāraudzināšanu, trešdien vēstīja Dienvidkorejas valdība un mediji.

“[Ziemeļkorejas] vicepremjers izglītības jautājumos Kims Jondžins tika sodīts ar nāvi,” reportieriem regulārā preses brīfingā paziņoja Dienvidkorejas Apvienošanās ministrijas preses sekretārs Džeons Džunhī.

Kims tika nošauts jūlijā kā “antipartejisks, antirevolucionārs aģitators”, sacīja šīs ministrijas amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti.

Divas citas augsta ranga Ziemeļkorejas amatpersonas tika nosūtītas uz pāraudzināšanas pasākumiem. Viena no šīm amatpersonām bija Kims Jončols, kura pārziņā bija abu Korejas valstu attiecības.

Ziemeļkorejas vadītājs Kims Čenuns, kurš nāca pie varas pēc sava tēva nāves 2011.gada beigās, ir sodījis ar nāvi vai pazeminājis amatā vairākas augstas amatpersonas, cenšoties nostiprināt savu varu. Bēdīgi slavenākajā no šiem gadījumiem Kima Čenuna tēvocis Džans Sonteks 2013.gada decembrī tika sodīts ar nāvi par valsts nodevību un korupciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+