×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

Ziemeļkoreja pēc ANO sankciju noteikšanas izšauj raķetes

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs attēls

Ziemeļkoreja ceturtdien izšāva raķetes jūrā pie savas austrumu piekrastes, izdarot to dažas stundas pēc jaunu ANO sankciju noteikšanas pret šo valsti, paziņoja Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija.

Aizsardzības ministrijas pirmajā paziņojumā bija teikts, ka ir izšautas “maza darbības rādiusa raķetes”, bet ministrijas preses sekretārs Mūns Sangjuns vēlāk paziņoja, ka Aizsardzības ministrija vēl analizē šo raķešu veidu.

Raķetes tika izšautas Japāņu jūrā, kas Korejā tiek saukta par Austrumu jūru, pulksten 10 (trijos pēc Latvijas laika).

“Dienvidkorejas armija novēro jebkādas papildu darbības no Ziemeļkorejas puses,” piebilda Mūns.

Jau vēstīts, ka ANO Drošības padome (DP) trešdien vienbalsīgi nobalsoja par jaunu rezolūciju, apstiprinot līdz šim bargākās sankcijas pret Ziemeļkoreju.

Rezolūciju izstrādāja ASV, un to atbalstīja Phenjanas vienīgais sabiedrotais Ķīna.

ASV prezidents Baraks Obama sankciju pieņemšanu nodēvēja par “starptautiskās sabiedrības stingru, vienotu un pienācīgu atbildi” uz 6.janvārī veikto kodolizmēģinājumu un raķetes palaišanu 7.februārī.

Rezolūcija ietver līdz šim neredzēti stingras sankcijas pret Ziemeļkoreju, pieprasot valstīm pārbaudīt visas kravas uz un no Ziemeļkorejas, nosaka tirdzniecības ierobežojumus un liedz ostās iebraukt kuģiem, par kuriem pastāv aizdomas, ka tie uz Ziemeļkoreju nelegāli ved preces.

Tāpat tiek noteikts aizliegums ogļu, dzelzs, dzelzsrūdas, zelta, titāna un reto minerālu eksportam no Ziemeļkorejas, kā arī aizliegtas aviācijas degvielas un raķešu degvielas piegādes Phenjanai.

Tiks pastiprināti ierobežojumi banku operācijām, un valdībām tiks pieprasīts aizliegt lidmašīnu lidojumus uz Ziemeļkoreju, ja pastāv aizdomas par kontrabandu.

Tāpat ANO dalībvalstīm būs jāizraida Ziemeļkorejas diplomāti, kas iesaistīti kontrabandā vai citās nelikumīgās darbībās.

ANO melnajam sarakstam pievienotas 16 privātpersonas un 12 juridiskas personas, ieskaitot Ziemeļkorejas kosmosa aģentūru NADA un izlūkdienestu.

ANO DP ir noteikusi četras sankciju paketes pret Ziemeļkoreju, kopš tā 2006.gadā veica pirmo kodolizmēģinājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+