×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
15. marts, 2012
Drukāt

Ziemeļkorejas līderis liek armijai ienaidniekus “iznīcināt bez žēlastības”

cenuns2

Ziemeļkorejas jaunais līderis Kims Čenuns atklājis armijas manevrus un licis kara gadījumā armijai ienaidniekus “iznīcināt bez žēlastības”, ceturtdien vēsta Phenjanas oficiālā ziņu aģentūra.

Kims atklājis “kombinētā uzbrukuma manevrus”, kuros piedalījušās sauszemes karaspēka, karaflotes un gaisa spēku vienības, vēsta aģentūra, neatklājot, kur tieši manevri notikuši.

Manevrus, kuros atstrādāts kara aviācijas, flotes un artilērijas uzbrukums ienaidnieka kuģiem, apmeklēja daudzas augstākās armijas un civilās amatpersonas.

Kims apsūdzējis Ziemeļkorejas ienaidniekus, ka tie tikai gaida izdevību, lai negaidīti uzbruktu, vēsta aģentūra. Viņš arī licis karavīriem “ar taisnīguma un atriebes ieročiem iznīcināt bez žēlastības ienaidniekus, tiklīdz viņi sāk uzbrukt”.

Ziemeļkorejā patlaban izvērsta propagandas kampaņa centienos izveidot jaunā līdera personības kultu, līdzīgu tam, kāds bijis viņam tēvam un vecamtēvam, kas bija pacelti gluži vai pusdievu kārtā.

Kimu dinastija nabadzīgo, ar kodolieročiem bruņoto valsti ar totalitārās varas metodēm pārvalda jau vairāk nekā 60 gadus.

Pēc ilggadējā valsts līdera Kima Čenira nāves viņa dēls Kims Čenuns jau pasludināts par viņa “dižo pēcteci”. Gada pēdējās dienās viņš oficiāli iecelts par Ziemeļkorejas valsts jauno augstāko līderi un Korejas Darba partijas vadītāju, kā arī par 1,2 miljonus cilvēku lielās armijas virspavēlnieku.

Kimam Čenunam vēl nav pat 30 gadi, un tiek uzskatīts, ka viņa politiskā pieredze ir visai niecīga, tādēļ analītiķi domā, ka tuvākajā laikā valstī pārvaldīs Kima Čenira tuvākie līdzgaitnieki, tostarp pieredzējušākie radinieki un ietekmīgākie armijas ģenerāļi, kas centīsies saglabāt savu ietekmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+