×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
8. novembris, 2017
Drukāt

Ziemeļu valstis stiprina aizsardzību

BNS foto/Scanpix/LETABNS foto/Scanpix/LETA

Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis

Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis vakar, runājot Helsinkos notiekošajā Ziemeļu grupas aizsardzības ministru apspriedē, aicinājis reģiona valstis stiprināt kolektīvo aizsardzību.

Viņš atzina, ka Baltijas valstīs un Polijā izvietotie NATO starptautiskie bataljoni ir labs savaldīšanas līdzeklis, kas nostiprinājis drošību pie alianses austrumu robežām.

“Tomēr laikā, kad Krievija aizvien agresīvāk demonstrē savus konvencionālos spēkus, mums ir jānostiprina kolektīvās aizsardzības potenciāls, konkrēti, jāveido reģionālā pretgaisa aizsardzība, jāpastiprina jūras aizsardzības elementi un jāatrisina loģistiskie izaicinājumi attiecībā uz drīzu papildspēku ierašanos reģionā,” teica Lietuvas aizsardzības ministrs. Ziemeļu grupas apspriedē Helsinkos līdz ar tradicionālajiem dalībniekiem – Vācijas, Britānijas, Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Somijas, Zviedrijas un Islandes aizsardzības ministriem – šai reizē piedalās arī viņu ASV kolēģis Džeimss Matiss. Viņš uzsvēra, ka ASV cenšas palīdzēt tiem, kuri arī paši rūpējas par savu drošību. “Mans mērķis ir strādāt kopā ar partnervalstīm un papildināt mūsu aizsardzību ar trūkstošajiem spēkiem,” teica Matiss.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+