×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Žīgure aicina “sagādāt vilšanos ienaidniekiem” – neiet 16.marta gājienā (52)

Foto: LETAFoto: LETA

Rakstniece Anna Žīgure lielās Vislatvijas talkas dalībnieku un Valsts prezidenta tikšanās laikā Rīgas pilī.

Latvijas ienaidnieki būtu ļoti vīlušies, ja 16.marta leģionāru atceres gājiens Rīgā tiktu atcelts, pauž rakstniece un bijusī diplomāte Anna Žīgure, aicinot iedzīvotājus šādu vilšanos sagādāt.

Publiskajā aicinājumā iedzīvotājiem Žīgure un rakstnieks Juka Rislaki aicina aizdomāties, ka tā būtu stratēģiska kļūda, ja gājiens šogad notiktu, jo tas būs tieši dienā, kad Krimas pussalā, Ukrainā, notiks referendums par Krimas atdalīšanos no Ukrainas.

Šāda gājiena organizēšana nenāktu par labu Latvijas tēlam, jo Krievija pielikšot visas pūles, lai pasaule nosodītu Latvijā atdzimstošo fašismu. “Šajā situācijā nebūtu pareizi iedot tās rokās ieročus, kas būtu vērsti pret mūsu valsti,” pauž rakstnieki.

Tieši Krievijas un tā dēvēto antifašistu propagandas dēļ ļoti grūts ir uzdevums skaidrot citām valstīm, kas ir leģionāri un kāpēc viņus Latvijā piemin. Lai gan Latvijai ir nepieciešams viss starptautiskais atbalsts, nevarot noliegt, ka par leģionāru būtības dziļāko jēgu nevēlas runāt ne Austrumos, ne Rietumos – pat ne Latvijas sabiedrotie, pauž Žīgure un Rislaki.

Pēc radošās inteliģences pārstāvju domām, atteikšanās no gājiena nebūtu vājuma parādīšana, bet gan gudrība.

Kā ziņots, latviešu leģionāru piemiņas dienā šogad ir gaidāmi augstāki drošības riski un uz pasākumiem Rīgā varētu ierasties arī radikāli noskaņotas personas no ārvalstīm, iepriekš sacīja Drošības policijas (DP) priekšnieks Jānis Reiniks. Reiniks skaidroja, ka drošības riski šogad ir augstāki un tam par iemeslu ir notikumi Ukrainā un pieteiktie antifašistu pasākumi Rīgā.

Brīvības pieminekļa apkaimē 16.martā pieteikti trīs latviešu leģionāru piemiņas pasākumi. Divos pasākumos – pie Brīvības pieminekļa un Doma laukumā – plāno pulcēties arī leģionāru pretinieki.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (52)

 1. Arī manas domas Atbildēt

  Kazbeks
  Nepiekrītu autorei!
  Bēgt prom, pakļaujoties Krievijas bazūnēšnai, ir tas ko viņi grib.
  Lai arī citreiz latvieši pieraujas un pašķīst pa laukiem. Finālā, vienīgie lielie svētki Rīgā būs 9. maijs.
  Un tad Putins teiks: redziet, tā taču ir vistīrākā krievu pilsēta. Kā lai šiem ļaudīm nesniedz palīdzīgu roku.

 2. Tūdaliņam prātiņš tu-tūūūūū, vai kā?
  No 1993.gada visus gadus 16.martā gājuši pie TAUTAS, arī bijušo leģionāru, saziedotā Brīvības pieminekļa, bet tagad tūdaliņš apčurājušies no pārbīļa tupēs pagultē, ko???
  Nožēlojami!

 3. vilšanās tomēr Žvīgurei,jo netiks kangaru un cionistu rokās ielikta bazūne,lai bazūnētu,ka viņu “veselais saprāts un BAIGĀ GADA īdeoloģija “ir uzvarējusi.

 4. Mans tēvs dzimis 1924.g.un arī bija iesaukts leģionā,bet viņš neatbalstīja gājienu pie Brīvības pieminekļa 16.03.,jo atzina,ka dienējis svešas valsts armijā.Pieminēt kritušos karavīrus vajag,bet to jādara ar cieņu,sakopjot kapu vietas,noliekot ziedus un noturot piemiņas Dievkalpojumus baznīcās.
  To silti iesaku arī 9.maija pasākumu rīkotājiem.Labāk sakopiet savu kritušu karavīru kapus un aizejiet tur nolikt ziedus.Man liekas,ka Jūs par savu cilvēku kapuvietām esiet galīgi aizmirsuši.Diezin vai ziniet cik tādu mūsu valstī ir un kurā vietā.

 5. Būtu nokaunējusies vismaz savu senču priekšā, tā iet, ka somu pīrāgus saēdas – patriotisms pagalam.

 6. Obligāti,pie tam lielā tiražā,krievu valodā jāizdod “Baigais gads”¡

 7. Nevis gudrība,bet gļēvums! Gļēvums,kas neļauj atgādināt “antifašistiem” par hitleriskā vērmahta un Sarkanās Armijas kopīgajām parādēm brālīgi sadalītajā Polijā,Staļina apsveikumu Hitlera dzimšanas dienā un sakarā ar Norvēģijas okupēšanu u.t.t.!

 8. Kaut vai piemēram,Ukrainas trāpīgo atbildi Putinam,ka Krievija pati ne visai likumīgi izstājās no PSRS Rietumeiropas laikraksti būtu publicējuši milzu burtiem laikrakstu pirmajās lappusēs! Un kāpēc laikraksti,atbildot uz staļinistu provokācijām,nevarētu atkal publicēt rakstus ar visām ilustrācijām par Lielo teroru PSRS,Liteni un masu deportācijām 1940. un 1949.gadā? Klusums! Vai noteicēji Latvijā turpmāk būs antifašisti-staļinisti?

 9. Tieši otrādi. Nepilnvērtīgajiem padomju okupantiem ir jāzina, kurš šajā valstī ir saimnieks.

 10. Kapec neizmantojam 16 martu? Atbildēt

  Kapec neizmantojam 16 marta popularitati un daudzo zurnalistu it ipasi krievu klatbutni izskadrot faktu ka nevis legionari ir fasisti bet Kremlis atbalstija fasizmu? Piemeram sarikot fotoizstadi kur Nacisti kopa ar Komunistiem noslicinaja asinis Poliju. Varu deret ka tas butu jaunums krievijas zurnalistiem. Un sadas un lidzigas fotoizstades rikot katru gadu un kad Kremla zurnalisti vairs neapmekles 16 martu tad atkal veterani varetu iet nolikt ziedus.

 11. 16 martu loti iespejams organize Putina cilveki, Ja es butu Putins tad sogad es sarikoti ipasi lielu provokaciju velams ar asinim, tas noversis uzmanibu no Krimas. Putins varetu teikt ka ari Krimu vins aizstaveja no ” fasistiem” Ja 16 marta mes kaut ko organizejam tad vajadzetu paradit ka Putins ir pats “fasists” piemeram foto ar Hitleru uz Cehoslovakijas karoga un Putina foto uz Ukrainas karoga fona. Katra zina pasakums kur cienijamie varoni tiek izlikti par apsmieklu Kremla propogandai un mes uz to neatbildam un Putins paliek balts un pukains tas galigi neder.

 12. Legionari 16 marta tiek izlikti Putina propogandas izdupsesanai. Tiesam legionariem patik ka Kremla propoganda vinus izdupse? Kapec so psakumu nevar parverst par Putina izdupsesanu? Piemeram uzsvaru liekot 16 matra uz vestures faktu izskaidrosanu piemera atklajot fotoisztadi ka Kremlis pats ir vislielakais fasistu atbalstitajs un izlikt fotogarfijas kur Kremlis kopa ar fasistiem iznicinaja Poliju. Tedejadi mes atspekotu teoriju ka legionari it ka ir fasisti un ar vesturiskam foto pieraditu ka Kremlis pats atbalstija un sadarbojas ar fasistiem. SADA FOTOISZTADE 16 MARTA NOTEIKTI NEPATIKTU PUTINAM.

 13. Īpašas uzticamības personu skaitā – ne tikai ārējā perimetra, Nirnbergas cietuma, Tiesu pils un tiesnešu pilsētiņas apsardzē, ieslodzīto un pratināmo eskortēšanā un visdažādākā veida apgādē un aprūpē, loģistikā piedalījušies vairāki simti latviešu, Latvijas pilsoņu. Vairākums no leģionāriem – no 15. divīzijas.

  Liela daļa no viņiem pēc tam uzturējās Austrālijā. Par specifisku uzdevumu izcilu veikšanu daudzi apbalvoti.

 14. Raksta autore būtu ļoti vīlusies, ja DP jau vairākas dienas pirms 16 marta internētu krievu fašistu cūkas, staļinistus, kas iespējami varētu traucēt svinīgā Latviešu Leģionāru piemiņas pasākuma rīkošanu.

 15. Pretīm bļaurīgajiem krieviem jāliek ekrāns un skaļruņi ar sarkanās armijas zvērību dokumentālajiem faktiem”Tā rīkojās okupantu armija”.Un regulāri tas jārāda arī LTV,daudz vairāk propogandas materiāla par krieviem. Tak okupants pats prasa,lai par viņu patiesi stāstītu.

 16. Naiva tā Žīgure.

 17. Un ko kundze iesaka par 9.maiju?Aicinās latviešus uz častuškām un vodku pie Okupācijas pieminekļa?Maslenicas jau ieguvušas vietu latvijiešu nācijas kultūrā un prese atsaucīgi popularizē.Ko tālāk?

 18. Leģionāriem jāpārdislocējas un jānoliek dzeloņstiepļu vainagi pie Okupācijas pieminekļa

 19. “sagādāt vilšanos ienaidniekiem” mēs varēsim patiesi tikai tad, kad visi pametīsim savu zemi. Nu die viņi vilsies! Blefs!

 20. Slava un Dieva svētība Latviešu leģionāriem, brīvības kareivjiem. To apstiprināja sabiedrotie, jo uzticēja viņiem apsargāt Nirnbergas tribunālu. Lai nokalst mēle tiem, kas seko “antifašistiem” ..

 21. kas par "gājienu" ? Atbildēt

  Tas ir īss, svinīgs piemiņas akts. Vai somi savu karā kritušos nepiemin?

 22. Jāņem Ukrainas karogs, jāpiesien sēru lente un jādodas 16.03. gājienā!
  Par Žīguri biju augstākās domās, kā cilvēks var nesaprast, šie tak ar skaņu ierīcēm dosies līdzi uz Lesteni vai citu vietu! Ja viņi uz 16.martu ierodas no Leišiem, Igaunijas un Krievijas, tad brauciens līdz Lestenei sīkums!
  Visu nosaka Krievijas nauda!
  Žīgures k-dze, nu nevajag būt naivai un domāt, ka citur netaisīs traci, ja no Maskavas ir dota pavēle! Turklāt pat žurnālisti speciāli ieradīsies no Maskavas šovu uzņemšanai! Šovs notiks, šur vai tur, bet būs!

  • To nu gan nē – tas ļoti nepatiks Zatleram! Nekādu Ukrainas karogu, jo pasaulei likšoties, ka Ukrainā pie varas “nacisti” un Ukrainas “nacistus” atbalsta Rīgas “fašisti”.

   “Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Valdis Zatlers (Reformu partija) aicina 16.martā pie Brīvības pieminekļa nerīkot atbalsta akciju Ukrainai un nelietot kopā Ukrainas un Latvijas karogus.”

 23. Sanāk tā, ka šī būs sēru diena Ukrainai un tad labāk sērot līdzi. Vai karoga pacelsana svetdien pie maajas pusmastaa varetu but atbalsts kā vienam, tā otram notikumam? Un mūsu puiši – izdariet gan šo kara viltību un atstājiet iespēju bļāvējiem bļaut pašiem uz sevi!

 24. maskavas kalps

  • nevis Maskavas kalps, bet godīgs cilvēks, kas pasaka, ka godināt leģionārus ir pretvalstisks solis. Vesels bars te sadomājies, ka šitā ir viņu valsts un tāpēc sanāk dziļi maldīties. Nu padomājiet ar galvu – kurš kargins godinās leģionārus? Protams, ka tāda godināšana ir pretvalstiska.

   • “godināt leģionārus ir pretvalstisks solis”
    – – – – – – – – –
    Tu domā, ka tas ir solis vērsts pret Pūķina nacistisko Krieviju?

    • Krievu okupants bija, ir un būs okupants. Nekāda izdabāšana nelīdzēs. Plēsoņa jūt asinssmaku un meklē kārtējo upuri.Un tie,kuri pietaisījuši biksītes,pašiem vien būs jāmazgā.

 25. Labi, bet naivi – SC un ”antifašistiem” pat Latvijas karogs Rīgas piī ir kā bullim sarkana lupata… Nebūs gājiens būs cits kā jau apsaukā ukraiņus …Un katra tauta šiem anti savā zemē ir fašisti.

 26. Vai nebūtu laiks ārišķīgo “latviskumu” atgriezt patiesi latviskajā gara spēkā un bagātībā?

 27. aiziet pa skuju taku,represējot ministru.Te mēs redzam tās īsto seju.

 28. Latviešu leģionāri karoja okupācijas armijas rindās. Bet tie ir mūsu karavīri – latvieši! Un viņus jāpiemin gan kapos, gan pie Brīvības pieminekļa. Man patiktu, ka 8.maijā klusām un ar sarkanbaltsarkanajiem karogiem pieminētu pie Brīvības pieminekļa arī latviešu sarkanarmiešus, kuri piespiedu kārtā tika iesaukti un karoja krievu okupācijas armijas rindās, bet arī šie karavīri ir mūsējie – jo viņi ir latvieši. Mums ir tiesības pieminēt visus latviešu karavīrus – gan kapos, gan pie Brīvības pieminekļa.

 29. Kam gan vēl nebutu skaidrs, ko Krievijā sauc par fašistiem – taču visus, kas nestāv rindā uz iekļaušanu Krievijā. Un to tad sauktu par gudrību un drošību?

 30. Hitlers necinijas par Latvijas Brivibu Atbildēt

  Un vina raditais Latviesu Legions sekoja vaciesu ne latviesu pavelem. Latviesu virsniekiem bija tas gods izpildit sis paveles un ta, re, 16. marts – cina par Lielvacijas un Ostlandes aizsardzibu, ne par Brivu, Neatkarigu Latviju.

  Brivibas piemineklis ir brivibas simbols Legions – Latvijas nelikumigas okupacijas simbols.

 31. Tas jau ir tīri latviskās pielīšanas garā izdzēst komentāru, bet lai jau tas paliek uz LA Glavļita apakšnodaļas sirdsapziņas jo patiesību nevar nomākt. To vajadzētu saprast arī LA cenzūrai. Žīgures aicinājums ir tieši tas ko gaida mūsu ienaidnieki – pazūdiet uz Lesteni, liteni, kaut vai uz elli, bet nerēgojieties “V našei Rige” Jums te nav ko darīt, jo Kremļa norādījumi tiks tāpat izpildīti. Ja ne šogad tad pēc gada antifašisti to panāks pateicoties tādiem bezizmēra latviešiem kā Straujuma, Bērziņš vai Žīgure. Un vai tad arī tautas vidū trūkst tādu, kas gatavi 9 līkumos saliekties krievu priekšā, vai nodot savu vectēvu idejas lai tikai izpatiktu krieviem.

 32. Vai nevarētu vienreiz beigt tos kumēdiņus pie Brīvības pieminekļa? Viecie vīri būtu priecīgāi, ja viņus godinātu pavisam citādi. ?Zinu ko runāju, jo viens tāds sēd tepat blakus!/
  Ir jau tā, ka brūnie fašisti ir sakauti un nosodīti, bet sarkanie palikuši, pārdēvējušies par antifašistiem un nu uzmetušies par galvenajiem pasaules glabējiem! Ne jau visiem vēsture interesē, bet bezmaksas izrādi noskatīties aizies ziņārības dzīti. Vai tiešām mums to vajag, ka nekādi nevam no tā izvairīties?

  • Jums pilnībā piekrītu un atbalstu Žīgures kundzes aicinājumu. Lai Krievijas TV operatori un reportieri pasūkā savas ķepas!

 33. Baigi vīlušies bija okupanti, ka Latvijas labākā daļa aizlaidās uz Rietumiem, baigi vīlušies, ka mēs bailīgi, bet, viens otru aprīdami brokastīs un vakariņās, šķeļamies, vēloties visiem būt labi, nekad nebūdami PAŠI

 34. Laikam neviens nebūs dzirdējis par kureliešiem,par leitnanta Rubeņa vadīto bataljonu,kas 1944 . g. nogalē Kurzemes katlā varonīgā cīņā ar vācu SS un SD karaspēku iznīcināja daudzus nacistu karavīrus,kaujā krita pats Salaspils nometnes šefs Kurts Krauze.Kāpēc šo faktu nevarētu pasniegt visiem nezinīšiem ,t.s.
  ,,antifašistiem,, un rietumvalstu pārstāvjiem.

 35. Pie pieminekla pulcēsies “antifašisti”, lai izjauktu katru gadu ierasto gājienu, kas ir vienīgā pateicība tiem, kuri ziedoja jaunību, dzīvību, izcieta mokas Gulāgā par savu Latviju. Nedrīkst ļaut, lai mūs aizdzen no pieminekļa, nedrīkst padoties. Arī Kārlis Ulmanis mēģināja kā labāk, un mūsu virsnieki nemira kaujas laukā, bet ar dzeloņstieplēm savažotām rokā un šāvienu pakausī.

 36. Lai radītu vilšanos krievijai,ka Latvijā tikot apspiesti krieviski runājošie,tiek diskriminēta krievu valoda,,,
  saeima vaŗētu kā darba ikdienas valodu lietot tikai krievu valodu,tāpat visi deputāti intervijas Latvijas krieviem sniedz krievu valodā.
  tas būtu mīļš žests vecākajam brālim kaimiņos,lai lej tankos degvielu un brauc ciemos atbrīvot no rietumu viltus dermokrātijas.

 37. Žīgures kundze,tā ir tuvredzība.Iemācieties skatīties tālāk!

  • Aija, manuprāt tieši tā ir tālredzība: nedomāt klišejās, pārsteigt pretinieku. Žīgures kundze nav tikai rakstniece, viņa ir bijusi un arī ir talantīga un domājoša politiķe. Pati taču pirmajā komentārā rakstījāt, ka to kumēdiņu vecajiem vīriem pietiek

 38. Pasakiet paldies Godmanim un Co, kuri nopūdelēja un Atmodas sākumā nerepatriēja visus krievus, kuri Latvijā ieradās pēc WW2. Visi viņi tolaik sēdēja uz čemodāniem. Labi tak ziniet, kas notiek, kad uti ielaiž kažokā…
  Straujuma tikai strebj Godmaņa ievārīto putru, – kā nu prot.
  Bet Cilinskim ir auna spītība nevis patriotisms. Viņš būtu labs ministrs, bet tagad mums būs jāiztiek bez viņa. Diemžēl…

 39. Nevaru atbalstit NA Atbildēt

  Jo saja lieta vini rikojas gluzi ka provokatori ne patrioti un gluzi ta, ka Putinam patik. Kadel iepriecinat ienaidniekus ar sadu strategiju???

 40. ”asprātīgi”. Pēc analoģijas, tad varētu padoties sovjetam, “tam sagādājot vilšanos” par to, ka mūs nebūtu jāiekaro….
  Nožēlojama ir tāda piekāpšanās stratēgija neliešiem, okupantiem, lai cik skaisti tā būtu iepakota, tā ir vistīrākā, kā minimums, nepamatota gļēvulība, je ne slēpta nodevība.

 41. Jānis Lapiņš. Atbildēt

  Straujuma savā .. ar savu ažioatāžu jau pirms 16. marta Latvijas ienaidniekiem sagādājusi pietiekami daudz prieka, tā kā nav nozīmes kāda būs gājiena norise.

 42. Nepiekrītu autorei!
  Bēgt prom, pakļaujoties Krievijas bazūnēšnai, ir tas ko viņi grib.
  Lai arī citreiz latvieši pieraujas un pašķīst pa laukiem. Finālā, vienīgie lielie svētki Rīgā būs 9. maijs.
  Un tad Putins teiks: redziet, tā taču ir vistīrākā krievu pilsēta. Kā lai šiem ļaudīm nesniedz palīdzīgu roku.

 43. Sagādāsim ienaidniekam vilšanos arī 11.novembrī, 18.novembrī, Jāņos un citos svētkos! Nesvinēsim, lai kādam krievelim nerastos sajūta, ka dzimst latviešu fašisms.

Draugiem Facebook Twitter Google+