×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Apbrīnojamais Zirnekļcilvēks 2

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrā no jaunās Zirnekļcilvēka franšīzes filmām ir tipisks komiksu produkts. Pateicoties specefektiem un baltiem diegiem austajiem notikumu pavērsieniem, Marvel viens no slavenākajiem varoņiem mēģina izcīnīt divas cīņas, taču ir skaidrs, ka viena no tām nebeigsies ar uzvaru.

Nauda, nauda, nauda – tās priekšā padodas teju visi, un, pateicoties fantastiskajiem ieņēmumiem, kas pavadīja atjaunotās franšīzes “Apbrīnojamais Zirnekļcilvēks” pirmo daļu, virzienā uz skatītāju makiem jau notēmējusi otrā filma, kas tāpat kā pirmā turpina pētīt, kas tad īsti notika ar Pītera Pārkera vecākiem un kā attīstās viņa un Gvenas Steisijas attiecības, protams, ne mazākus akcentus liekot uz Zirnekļcilvēka pārgalvīgajiem piedzīvojumiem, glābjot Ņujorkas iedzīvotājus. Viens no tiem, “Oscorp” impērijas niecība Makss Dilons, supervaroņa ierastajām frāzēm notic tik ļoti, ka kļūst par viņa apbrīnotāju un skauģi vienlaikus, bet, tā kā puisim ar pašvērtību ir milzu problēmas, viņa kompleksus savā labā izmanto sliktie, kuru mērķis savukārt ir valdīt pār vienu no pasaules ietekmīgākajām pilsētām. Un tas nekas, ka auto vraki krājas kalnos un ceļā uz mērķi postījumu summas sasniedz neiedomājamus apmērus, jo – ja jau sliktais ko savā galvā ieņēmis, viņš to sasniegs. Ja vien, protams, ceļā nestāsies Zirnekļcilvēks vai kāds cits supervaronis, kādu pēdējos gados uz lielajiem ekrāniem saradies ka biezs, vienu pēc otra atražojot amerikāņu popkultūrai tik piederīgos tipāžus, ka nu pat nav ne mazāko problēmu lomās pieaicināt A klases un arī “Oskaram” pietuvinātus aktierus.

Režisoram Markam Vebam karjera Holivudā izskatās nodrošināta – pastrādājis videoklipu lauciņā un kino debitējis ar melna humora caurausto filmu “500 dienas ar Sammeri”, izlaidis pieklājīgas intereses loku pa televīziju un nu jau režisējis otro filmu par Zirnekļcilvēku, viņš pierāda, ka producenti, uzticot viņam darbu milzīgas franšīzes ietvaros, nepieļauj kļūdas, kaut arī uz vāji izstrādātajām sižeta līnijām gan jāpiever acis, taču tas komiksos nav galvenais, jo uzmanību notrulina specefekti un arvien jauni piedzīvojumi, kas apdullina un vien retumis noplok, lai dotu vietu cilvēcisku pamatvērtību slavinājumam, sentimentam un romantiskākam noskaņojumam.

Taču, protams, no Zirnekļcilvēka pat nav vērts gaidīt emocionālu triecienu/baudījumu, kādu nodrošina tā dēvētais festivāla kino – šī ir tipiska izklaides filma, kurā savas karjeras nākotni cementē Endrjū Garfīlds un Emma Stouna, sliktā varoņa lomā koķetē Džeimijs Fokss, tik lielas auditorijas priekšā pirmoreiz uzstājas Deins Dehāns – par pārliecinošu viņa veikumu gan nevar nosaukt –, tipisku krievu bandītu nospēlējis Pols Džiamati, un tas nudien nav viss. Nav jau arī nekāds noslēpums, ka šai filmai sekos vēl divas (attiecīgi – 2016. un 2018. gadā) un pārmērībām, šķiet, nebūs gala, jo – ja jau izklaidēt, tad pēc pilnas programmas. Ar to jārēķinās, dodoties uz kino, jo bez reklāmas pauzēm vien filmas “Apbrīnojamais Zirnekļcilvēks 2” garums sasniedz 2 stundas 20 minūtes.

UZZIŅA:


“Apbrīnojamais Zirnekļcilvēks 2″/”The Amazing Spider-Man 2″


ASV, 2014.

Režisors: Marks Vebs

Lomās: Endrjū Garfīlds, Emma Stouna, Džeimijs Fokss, Deins Dehāns, Kembels Skots, Sallija Flilda, Pols Džiamati, Kriss Kūpers, Embeta Deivica, Kolms Feore

No 25. aprīļa “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+