Mobilā versija
+3.9°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
17. oktobris, 2014
Drukāt

ZMNĪ: plūdu apdraudētākās vietas – Ogre, Piebalga un Olaine (2)

plava_leta4

Plūdu apdraudētākās vietas Latvijā ir Ogre, Piebalga un Olaine, bet meliorācijas sakārtošanai nepieciešami divi miljoni eiro, intervijā “Latvijas Radio” piektdienas rītā sacīja “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ) valdes priekšsēdētājs Roberts Dilba.

Minētās vietas ir apdraudētas sliktās meliorācijas dēļ, skaidroja Dilba. Tāpat visapdraudētākie ir līdzenie apgabali. ZMNĪ pārstāvis arī radio norādīja, ka nepieciešami vismaz divi miljoni eiro, lai sakārtotu meliorācijas sistēmu.

Runājot par plūdiem Ogrē, ZMNĪ valdes priekšsēdētājs skaidroja, ka plūdus izraisījušie ūdeņi uzkrājušies tāpēc, ka ir vairākas caurtekas, kuras ūdeni laiž cauri pārāk vāji.

Jau vēstīts, ka Zemkopības ministrijas pārraudzībā esošā uzņēmuma “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ) pārziņā ir ap 13 tūkstošiem kilometru ūdensnoteku visā Latvijā, no kuriem ZMNĪ var uzturēt tikai ap 600 kilometriem.

Uzturētas tiekot tikai tās ūdensnotekas, kas rekonstruētas un renovētas par valsts un Eiropas Savienības līdzekļiem. Citu ūdensnoteku uzturēšana šobrīd nav iespējama, jo ZMNĪ tam neesot nepieciešamā finansējuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šajā intervijā biedrs Dilba minēja kā apdraudētāko Koknesi Pērses krastā…! Upe kurai būtu jāceļas par 3 un vairāk metriem lai kaut ko appludinātu. Tāda lūk zināšana bijušajam.
    Varbūt viņam tur čomam pirtiņa nelikumīgi uzslieta, tad gan.

  2. kas ir Piebalga, ir Vecpiebalga, Jaunpiebalga, bet kur ir Piebalga?

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+