×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Zolitūdē sagruvušais veikals tomēr pieder “Maxima” grupai (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Lielveikala ēka Zolitūdē, Priedaines ielā 20, kuras jumtam iebrūkot bojā gāja 54 cilvēki un vēl vairāki desmiti tika ievainoti, pieder veikalu ķēdes “Maxima” īpašniekiem, noskaidroja aģentūra BNS.

Par to liecina zemesgrāmatas un “Lursoft” dati, “Maxima Latvija” izplatītā informācija attiecībā uz īpašumtiesību sadalījumu objektā, kur atradās lielveikals un daudzdzīvokļu ēkas jaunbūve un to aģentūrai BNS apstiprināja arī “Homburg Invest” pārstāve.

Zemesgrāmatas dati liecina, ka kopš 2009.gada īpašums piederēja “Homburg Zolitude”, bet 2012.gadā šis uzņēmums divas trešdaļas īpašuma par 3,1 miljonu latu pārdeva kompānijai “Tineo”.

“Homburg Zolitude” īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums “Homburg Eastern Europe Fund”, liecina “Lursoft” datu bāzes dati.

Iepriekš šis nekustamo īpašumu fonds piederēja starptautiskās grupas “Homburg” uzņēmumam “Homburg Capital”, kas tagad pārtapis par “Nova Capital”, aģentūru BNS informēja “Homburg Invest” pārstāve Helēna Jansena. Viņa norādīja, ka pašlaik “Homburg Invest” saskaņā ar Kanādas likumiem ir noteikta tiesiskā aizsardzība un pēdējos pāris gadus tas tiek restrukturizēts, tomēr “Nova Capital”, kam pastarpināti pieder trešdaļā Zolitūdes lielveikala ēkas, netiek restrukturizēta.

“Lai gan uzņēmumam ir nosaukums “Homburg” tie nav savstarpēji saistīti – tiem ir atšķirīga īpašnieku struktūra,” viņa skaidroja. Jensena norādīja, ka saskaņā ar “Nova Capital” gada pārskatu, īpašumu Zolitūdē šis uzņēmums 2012. gadā pārdevis ēkas nomniekam.

Savukārt ēkas lielāko īpašnieku “Tineo” 2012. gada aprīlī ir dibinājusi “Maxima Latvija”, bet jau pēc mēneša par tās vienīgo īpašnieku kļuva Nīderlandē reģistrētā “Linkoln Land Erste”, kas gan ir pazīstama, kā “Maxima” grupas māteskompānija. Tomēr jau 2012.gada novembrī par “Tineo” vienīgo īpašnieku kļuva Kiprā reģistrētais “Fumico Investments Limited”, kas palielināja “Tineo” pamatkapitālu no diviem līdz 748 tūkstošiem latu.

Šai Kiprā reģistrētajai kompānijai līdz ar “Tineo” pieder arī “Allied Professional Property”, kura pamatkapitāls ir 350 tūkstoši latu, “TG Property”, kura pamatkapitāls ir 500 tūkstoši latu, “Aberon”, kura pamatkapitāls ir 450 tūkstoši latu, kā arī “Gulda”, kura pamatkapitāls ir 625 tūkstoši latu.

Jāpiebilst, ka “Maxima Latvija” pārstāvji līdz šim uzsvēruši, ka uzņēmums Zolitūdes ēkā bijis tikai nomnieks. “”Maxima Latvija” ir traģēdijā cietušās ēkas nomnieks. Tā ēkas daļa, kurā atrodas “Maxima” veikals, pieder “Tinio”, bet otra daļa, kurā notika deviņstāvīgās daudzdzīvokļu ēkas būvniecība, – ” Homburg Zolitude”,” preses relīzē medijiem pēc traģēdijas rakstīja “Maxima Latvija” pārstāvji, tostarp kļūdaini norādot uzņēmuma “Tineo” nosaukumu.

No šīs informācijas izriet, ka divas trešdaļas ēkas, kas atrodas “Maxima” grupas īpašumā ir tieši iebrukušais lielveikals, bet “Homburg” uzņēmumam pieder daudzdzīvokļu nama jaunbūve.

Homburg” grupas pārstāvis Joss Frujters (Jos Fruytier) aģentūrai BNS sacīja, ka ēkas jumts ir kopīpašums. “Ēkas jumts ir “Maxima” grupas un “Homburg” kopīpašums, jo uz tā bija plānots dārzs. Abas puses ir tā īpašnieki,” viņš norādīja. Frujters ir jurists, kurš palīdzējis uzņēmumam jau 30 gadus, un īpašnieki lūguši viņu pārstāvēt kompāniju izmeklēšanā, jo vēlas neatkarīgu skatījumu, proti, cilvēku, kas līdz šim ar projektu nav strādājis.

“”Maxima” nopirka ēku vairāk nekā pirms gada un novembra sākumā to apsekoja, piedaloties būvniekiem un attīstītājiem, un būvnieku un konstruktoru garantijas tika nodotas “Maxima”. Tas notika nesen un pēdējās dienās [pirms nelaimes] notika pat dārza būvniecības apsekojums. Tādēļ tas viss mums ir tik liels pārsteigums,” viņš atzina.

“Homburg” grupas pārstāvis secināja, ka traģēdiju izraisīja pārāk liels būvniecības materiālu smagums konkrētā jumta vietā. “Tomēr tam nevajadzēja izraisīt pilnīgu ēkas sabrukšanu, kas liek domāt, ka ēkai bija kādas dizaina vai būvniecības kļūdas. Tādēļ mums kopā ar tiesībsargājošajām institūcijām tas ir jāizmeklē labākajā iespējamajā veidā,” viņš sacīja.

Pašlaik Frujters Viļņā tiekas ar juristiem un apdrošinātājiem, lai noskaidrotu esošo situāciju, bet tuvākajā laikā dosies uz Rīgu, lai tiktos ar valsts iestāžu pārstāvjiem, kā arī lemtu, kā palīdzēt cietušajiem un upuru tuviniekiem. “Pirms tam man nepieciešama kopējā bilde, kas sāk veidoties ļoti ātri, jo es saņemu visus nepieciešamos dokumentus, lai mums vairs nevajadzētu strādāt ar pieņēmumiem,” viņš klāstīja un norādīja, ka pagaidām viņam nav informācijas par to, ka veikala darbinieki pirms tam īpašniekus būtu informējuši par plaisām vai ūdens pilēšanu ēkā. “Ir skaidrs, ka notika kaut kas tāds, kam nekad nevajadzēja atgadīties, kaut kas nogāja pilnīgi greizi. Tas ir ļoti traģiski,” atzina “Homburg” grupas pārstāvis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Mana vecmamma 1885. gadā sāka skolas gaitas pagastskolā, tā bija visa viņas oficiālā izglītība. Viņa mani mācīja un sacīja: ” Ja pirmajos divos teikumos nevar saskatīt raksta galveno domu, tad tam ceļš tikai miskastē! Pirmais nosacījums ir ievērots, taču tālākais “dzimtas koka” iztirzājums ieved galīgā purvā un raksta beigās vairs neatceries, kurš tad galu galā ir pašreizējais, vienīgais, atbildīgais īpašnieks?! Bez ”līdzautoriem”! Tas, kuram būtu jāsēž.

 2. Man ļoti žēl, izsaku visdziļāko līdzjūtību….

  Taču neviens no vainīgajiem maximas traģēdijā zolitūdē nesaņems reālus cietumsodus….

  Tēlaini to varu aprakstīt sekojoši:

  5-7 vilki barā skrien, viņi skrien barā, nevis katrs atsevišķi, uz vienu no galvenajiem vilkiem bara priekšgalā tiek raidīts šāviens (mēģina “iesēdināt”), taču šāviena brīdi atklājas, ka bise pielādēta ar tukšu patronu…..

  Nezinu, kādēļ šis skaitlis ir no 5-7, iespējams, divi no viņiem nenodzīvos vai arī aizbēgs līdz tiesai….

  Man ļoti žēl, bat tāda nu ir tā tiesu sistēma…..

 3. ……..Un ,skatoties acīs miljoniem TV skatītāju,nav namaz kauna melot.Cik gan zemu var krist cilvēks.Bet varbūt tie nemaz nav cilvēki?

Draugiem Facebook Twitter Google+