Žolnerovičam lielisks rezultāts Eiropas čempionātā 0

Latvijas sportists Valērijs Žolnerovičs svētdien izcīnīja 12.vietu Šveices pilsētā Cīrihē notiekošā Eiropas čempionāta vieglatlētikā maratona skrējienā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Vēl pēc pieciem kilometriem Žolnerovičs atradās lielajā grupā, tomēr pēc desmit kilometru atzīmes līderim jau zaudēja 33 sekundes. Kaut distances sākumā Latvijas skrējējs atradās pirmā trīsdesmitnieka beigās, distances turpinājumā viņš arvien kāpa uz augšu, pēc 40 kilometriem jau atrodoties 14.vietā, bet līdz finišam pakāpjoties vēl par divām pozīcijām. Viņš sacensības noslēdza divās stundās, 15 minūtēs un 56 sekundēs.

Par čempionu kļuva itālis Daniele Meuči, kurš noskrēja divās stundās, 11 minūtēs un astoņās sekundēs, par 52 sekundēm apsteidzot Polijas pārstāvi Jaredu Čegumo. Savukārt vēl 15 sekundes vēlāk finišēja krievs Aleksejs Reuņkovs.

Meuči kļuvis par trešo itāli vēsturē, kurš uzvarējis Eiropas čempionāta maratona skrējienā.

Zīmīgi, ka vēl pēc 30 kilometriem ļoti pārliecinoši līderpozīcijā atradās Polijas skrējējs Marcins Habovskis, tomēr viņam sākās veselības problēmas un finišs netika sasniegts.

29 gadus Žolnerovičs ir pašreizējais Latvijas rekordists maratonā – divas stundas, 14 minūtes un 33 sekundes.

Žolnerovičs pirms diviem gadiem startēja Londonas olimpiskajās spēlēs, kur nespēja pabeigt maratona distanci. Pirms tam 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs Žolnerovičs startēja 3000 metru šķēršļu skrējienā, tomēr vēlāk izlēma pārkvalificēties un pievērsties skrējieniem ārpus stadiona.

Šīs sezonas līdzšinējo labāko rezultātu Žolnerovičs maratonā uzrādīja “Nordea” Rīgas maratonā, finišu sasniedzot pēc divām stundām, 17 minūtēm un 45 sekundēm.