×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Zurofs: Cilvēki, kas slavē nacismu, nav varoņi (Video) (24)

Foto - kadrs no videoFoto - kadrs no video

Cilvēki, kurus dēvē par leģionāriem, nav Latvijas varoņi, šodien, vērojot leģionāru atceres dienas gājienu, žurnālistiem sacīja Simona Vīzentāla centra Jeruzalemes nodaļas direktors Efraims Zurofs.

“Šie cilvēki nav pelnījuši būt šeit, jo viņi cīnījās nacistiskās Vācijas pusē,” sacīja Zurofs.

Viņš sacīja, ka Latvijā tiek kultivēts mīts par to, ka leģionāri ir cīnījušies Latvijas neatkarības vārdā. Tomēr aktuāls jautājums joprojām esot – kas tad ir īstie Latvijas varoņi? “Cilvēki, kas slavē nacismu, nav varoņi,” viņš piebilda.

Zurofam mēģināja oponēt kāda gājiena dalībniece, kas savulaik ir izsūtīta uz Sibīriju. Tomēr garāka vārdu apmaiņa abiem nesanāca, jo Zurofs devās prom.

Jau ziņots, ka vismaz 1000 cilvēku devās gājienā uz Brīvības pieminekli, lai pieminētu leģionārus.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Holokausts– veiksmīgākais žīdu biznesa projekts. varētu domāt, ka neviena cita tauta nav cietusi nekad un nekur. Cilvēka dzīvība, bez šaubām ir svēta, bet Zurofa bizness vedina uz domām, ka fīreram zināma taisnība bija. Žīdi taisa naudu visur!

 2. Holokausts– veiksmīgākais žīdu biznesa projekts. varētu domāt, ka neviena cita tauta nav cietusi nekad un nekur. Cilvēka dzīvība, bez šaubām ir svēta, bet Zurofa bizness vedina uz domām, ka fīreram zināma taisnība bija.

 3. cilveku kersana ir zurofa bizness,te vins taisa pasreklamu.

 4. Varonis ir Zurofs,kas izliekas nemaz nezinām par PSRS veiktajām represijām pret ebrejiem!

 5. Zurovs un viņam līdzīgi domājošie jauc divas būtiskas lietas – pašiedomāto nacisma (fašisma) slavināšanu un savu tuvinieku – kritušo un vēl dažu dzīvo vidū palikušo leģionāru pieminēšanu. Padomju laikā tas būtu beidzies ar nokļūšanu čekā un Sibīrijas pārmācīšanas nometnēs, kas neko daudz vai vispār neatšķiras no nacistu koncentrācijas nometnēm. Spriežot pēc Zurova teiktā, iznāk, ka tikai tie, kas cīnījušies kara uzvarētāju, tātad pareizajā pusē, ir pelnījuši pieminēšanu!? Mēs pieminām savus tuviniekus – kritušos un dzīvi palikušos karavīrus, neskatoties uz to, kurā frontes līnijas pusē tie cīnījušies, par viņu drosmi izšķirošajā brīdī stāties pretim iebrucējam, aizsargājot vājos un bezpalīdzīgos tautas brāļus un māsas, bērnus un sirmgalvjus. Un tā ir svēta, tautas godā un atmiņā turama piemiņa, jo savādāk visu mūsu kā vienas tautas pastāvēšana ir apšaubāma un nedroša. Tas uzskatāmi ļoti labi redzams, vērojot visu šo nesaprotamo ažiotāžu, kas tiek veidota ap 16.martu kā leģionāru piemiņas dienu, ko tik labi prot izmantot savās sabojātajās interesēs citu valstu, tautu pārstāvji, tai skaitā Zurovs. Mēs taču nebraucam (mūs tur vispār neielaistu) uz Izraēlu vai Krieviju vai citur kur ar mērķi, domu – pievērst pasaules uzmanību šai valstī it kā notiekošajām prettiesiskajām darbībām, izmantot pašiedomātus vai vēl sliktāk pašvēlamus, sev, savas valsts politikai personīgi izdevīgus šai valstij un tautai naidīgus uzskatus, – noskaņojot savas valsts iedzīvotājus pret šo citu valsti un tautu, dezinformējot arī šīs valsts iedzīvotājus, ietekmēt šai valstī notiekošo, sēt šaubas un neuzticību, – radot kardināli pretēju viedokļu sadursmes, apšaubot šīs valsts un tautas vēstures pašizvērtēšanas spējas, tātad pašizlemšanas iespēju kā tādu, it kā maigi izdarot spiedienu vēlamā virzienā, kas var beigties šai valstij nelabvēlīgi, neatkarīgas valsts pastāvēsanas izbeigšanā.

 6. vai izraēļi nav nacisti savā zemē,jo palestīniešus zemāk vērtē

 7. Negrib slavēt ne Golodomoru,ne 1937/38 gadu masu represijas,ne Katiņas,Baigā gada un Litenes slepkavības!

 8. Ja jau tik labi pazīstam Zurofu, tad kāpēc izsniedzam vīzu iebraukšanai Latvijā un apmelošanai?

 9. Šis Zurofs NEKAD NEMAINĪSIES!?! TO TAČU NAV GRŪTI SAPRAST… KO VAR KLAUSĪTIES VIŅA NEMITĪGOS MELOS!!! VIŅŠ KŪDĪJA UN KŪDIS CITUS PRET LATVIEŠIEM!!! VAi tad viņam par saviem vārdiem KĀDREIZ IR BIJIS JĀATBILD?????? KURŠ VIŅU KATRU GADU 16.MARTĀ ŠEIT LAIŽ PĻAUT SAVU ŽULTI PA LABI UN PA KREISI??? NEPATĪKAMI VIŅU REDZĒT KATRU GADU TELEVĪZIJAS INTERVIJĀS RUNĀJOT VIENU UN TO PAŠU!?

 10. Zurofs tas pats “antifašists” vien ir. Arī “antifašistam” gribas ēst. Pelna naudu ar pretīgiem meliem.

  • ASV z–z ii dii paši apmaksāja Austrumeiropas zzz -ii dd duu slepkavošanu un Vācu Fīrera aktivitātes. Zurovam bikses trīc ,ka tas nāk gaismā. Kas lēni nāk,tas labi nāk !!

 11. … nevainigajiem un nespejigi padaritiem iedzivotajiem, izskaustiem okupacijas KATENISKA UN SIBIRISKA genocida, KA ARI kara sausmas izdzivojosiem, tiesibu atnemtiem sava zeme, vai trimda izvestiem vai izraiditiem un sodien, vel turpinosas vairakiem un dazadiem maigs un smalkas agresijas vai kolonizacijas upuriem, Baltiesiem …

  … Kas gan drosak spej nospiest un uzpirkt sadi ideologiski vajinatus un savas kulturas vertibu nezinatajus vai noliedzejus … propagandas vejos vajinatus pilsonus un panakt to paklausibu … pat velreiz nozombet ar kaila liberala kapitalisma/globalisma atrakcijam … ari vel sodienas komunisma zombetas nomenaklaturas parpalikuma BEZABRENES valdiba, un vecas nomenaklaturas padosanos sadiemm viltigiemm un mantiga labumu solosiem arejiem spiedieniem noliegt vesturisko patiesibu un cinities par taisnibu un patiesibu – pieprasit agresoriem reparaciju samaksu un DDD – atklati un internacionala skala !!!

 12. Zurofs ir vai nu duraks vai demagogs – vai nu viņš ir galīgā neziņā par vēsturi, vai viņš ar nolūku kūda pret latviešiem. Ja viņš ir anti-balts, tad viņu par rasismu vajadzētu deklarēt par persona no grata un izraidīt no Latvijas uz visiem laikiem. Mums visiem Latvijas pilsoņiem, neskatoties uz etnisko piederību ir pietiekam īstas problēmas, ka nevajag liekus ārzemju kūdītājus.

 13. Kura vietā šis .. redzēja nacisma slavināšanu?

  • Zurovam ir taisnība. LA, apollo.lv TV raidījums Rīga24 par Krieviem izplata tikai negatīvo informāciju. Vai tas nav nacisms?

 14. … Vesturiski patiesiba nav noslepjama – ne Latvijas Republikas lieta – bet to kadi izmisigi megina ar vestures faktu selektivu pasniegsanu un meliem, lai pasi izvairitos no atbildibas un tiesasanas … !!!

  … Isti vainigo tik skala un neatbilstiga riciba par atbildibu par notikusam kriminalam un necilvecigam varas izricibam agresija pret Baltiju un tas valstu okupacijam, tikai pierada to daba un pratos iegulusas taisnibas un patiesibas vertibu iztrukums to zemapzina …. !!!

  … Kaos gan ir labaks pasu vainas noslepsanai ka skals un nekaunigs uzbrukums

 15. Zurofam daudz tuvāki,acīmredzot ir Staļins,Berija,Pols Pots un Kims Čenuns!

 16. Zurofa zināšanai Atbildēt

  Otrā pasaules kara laikā kā Vācijas sabiedrotie pret PSRS cīnījās Itālijas,Spānijas,Slovākijas,Ungārijas,Horvātijas,Rumānijas un Somijas bruņotie spēki. Tiem pievienojās arī vācu SS karaspēkā iekļautās nevācu vienības,kurās iekļāva vācu okupēto un kontrolēto zemju iedzīvotājus,sākot no Eiropas ziemeļiem līdz pat dienvidiem. Ieroču SS sastāvā tika izveidots 24.tanku grenadieru pulks “Danmark”(dāņi),23.tanku grenadieru divīzija “Nederland” (holandieši),11.tanku grenadieru divīzija”Nordland” (norvēģi),27.tanku grenadieru divīzija”Langemarck”(flāmi),28.tanku grenadieru divīzija”Valonien” (valoņi),somu brīvprātīgo bataljons (vēlāk iekļāvās 5.tanku divīzijā “Viking),14.grenadieru divīzija (rietumukraiņi),13.kalnu divīzija”Handschar”un 23.kalnu divīzija”Kama” (horvāti),21.kalnu divīzija”Skanderberg” (albāņi),29.grenadieru divīzija (itālieši),25.grenadieru divīzija”Hunyadi” (ungāri).Vēl izveidoja tatāru ieroču kalnu brigādi,austrumturku ieroču vienību,serbu brīvprātīgo korpusu,divus rumāņu ieroču grenadieru pulkus,bulgāru ieroču grenadieru pulku,indiešu leģionu un citas vienības. Īpaši jāuzsver,ka vācu pusē cīnījās pat tadi formējumi kā franču 33.grenadieru divīzija “Charlemagne”,vācu armijas sastāvā cīņās Austrumu frontē piedalījās oficiāli neitralitāti pasludinājušo valstu-Šveices un Zviedrijas karavīri-kā arī propagandas nolūkos tika izveidots britu brīvkorpuss,kurā ietilpa ap 70 britu,kas bija izteikuši vēlē’šanos cīnīties pret Padomju Savienību. Kāpēc gan viņi visi (lielākā daļa šo formējumu taču bija pilnībā brīvprātīgi,atšķirībā no latviešu leģionāriem)tā vēlējās cīnīties pret visu tautu atbrīvotāju-PSRS,Zurofa kungs? Spāņu “Zilās divīzijas” karavīri frontē cīnījās pat uz maiņām-dodot tādējādi iespēju cīnīties pret PSRS arī nākamajiem brīvprātīgajiem!!

 17. Zurofs =Demagogs!

  • tas ljautinsh Zuroff vienkaarsi kluudijies – nav parekinajis, ka pedejie nacisti jau bus citaa saulee, kad vinam pasam vel lidz pensijai kads laicinsh japagaida.

 18. Zurofs uzlicis rozā brilles Atbildēt

  Bez nacistiem,Zurof,bija vēl arī viņu sabiedrotie,stratēģisko izejvielu piegādātāji,lidotāju apmācītāji un cīņu biedri,gan Polijas,gan Baltijas valstu sagrābšanā! Tie,kas izdeva vācu antifašistus gestapo,neielaida Padomju Savienībā no nacistiem bēgošos poļu ebrejus,apšāva
  Katinā 10 000 poļu armijas virsniekus! Tieši no viņiem nacisti arī apguva pieredzi koncentrācijas nometņu ierīkošanā!

 19. vecam cilvekam jāpiedod,viņam visu laiku rādās nacisms.

 20. Zurofs slavina putinismu un staļinismu,kurš pasaulei nodarīja ne mazāku ļaunumu kā nacisms.Nez kāpēc tad viņš uzskata,ka tas ir slavējami.

Draugiem Facebook Twitter Google+