×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

Zviedrija nevar rēķināties ar NATO palīdzību

NATO ģenerālsekretārs Anderss Rasmusens, Zviedrijā apmeklējot aizsardzības jautājumiem veltītu konferenci, norādījis, ka “nevar atrasties ārpus NATO, bet joprojām vēlēties visu, ko tā piedāvā”.

 

Atbildot uz jautājumu, vai NATO steigtos aizsargāt Zviedriju, alianses ģenerālsekretārs atzīmēja, ka “kolektīvā aizsardzība attiecas tikai uz NATO biedriem”. Viņš norādīja, ka Zviedrijas sadarbībai ar NATO pastāv zināmi “ierobežojumi” un ka uz alianses partnervalstīm, tādām kā Zviedrija, neattiecas NATO līguma piektais pants, kurā dalībvalstīm noteikts pienākums sniegt palīdzību citām dalībvalstīm.

Zviedrijas armijas komandieris Sverkers Jēransons nesen pauda bažas, ka samazinātās armijas dēļ pasliktinājušās valsts aizsardzības spējas. Ja Zviedrijai uzbruktu, viņš sacīja, tā sevi spētu aizsargāt tikai vienu nedēļu.

“Ja NATO partneris vērš mūsu uzmanību uz kādu drošības jautājumu, mēs, protams, to izvērtēsim, bet garantiju nav,” teica Rasmusens. “Nevar atrasties ārpus NATO, bet vēlēties visu, ko NATO var dot. Zviedrija to zina, un mēs negrasāmies iejaukties debatēs par to, vai tai ir jākļūst par dalībvalsti,” viņš piebilda.

Rasmusens cildināja Zviedriju kā NATO “visaktīvāko partneri”. Zviedrija piedalās NATO misijā Afganistānā, un Lībijas pilsoņkara laikā zviedru lidmašīnas patrulēja lidojumiem slēgtajā zonā virs Lībijas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+