FOTO: X/Ainārs Šlesers
FOTO: X/Ainārs Šlesers
Ainārs Šlesers un pārējā delegācija vizītē Ķīnā

“Aicinu KNAB nelīst politikā!” Šlesers sašutis par KNAB vēlmi vērtēt deputātu braucienu uz Ķīnu, kur, cita starpā, izbaudījuši pēdu masāžu 213

Jau vakar ziņu aģentūra LETA ziņoja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atbilstoši savai kompetencei plāno vērtēt vairāku Saeimas deputātu braucienu uz Ķīnu. Pirmdien par to ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Reklāma
Reklāma
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Pasaule visdrīzāk tomēr ir plakana – astrofiziķis izpētījis zemi visaugstākajā precizitātes līmenī
Lasīt citas ziņas

Patlaban vairāki Saeimas deputāti, kas sadarbojas Ķīnas parlamentu, pašlaik atrodas Ķīnā. Grupas vadītājs Ainārs Šlesers (LPV) publiski paudis, ka braucienu apmaksā Ķīnas valdība.

“Latvijas delegācijas visus izdevumus sedz Ķīnas valdība. Latvijas nodokļu maksātājiem šis komandējums izmaksā 0 eiro!” šāds paziņojums publicēts Šlesera “Facebook” kontā, kurā Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ķīnas parlamentu grupas biedri redzami pozējam gan ar Ķīnas Nacionālā tautas kongresa pārstāvjiem, gan arī ekskursijās. Viens no video deputāta sociālo tīklu kontā parāda pēdu masāžu.

CITI ŠOBRĪD LASA

No minētās deputātu grupas braucienā par Ķīnas valdības naudu devies tās vadītājs Šlesers, kā arī Ričards Šlesers (LPV), Kristaps Krištopans (LPV), Ramona Petraviča (LPV), Linda Liepiņa (LPV), Viktorija Pleškāne (“Stabilitātei”) un divi deputāti no Nacionālās apvienības – Aleksandrs Kiršteins un Edmunds Teirumnieks.

Latvijas Televīzija noskaidrojusi, ka pretēji Šlesera publiski rakstītajam šis nav komandējums, jo Saeimas prezidijā iesniegums par komandējumu nav iesniegts un līdz ar to nav arī apstiprināts.

Saeimas sekretāra biedrs Jānis Grasbergs (NA) “Panorāmai” norādīja, ka Šlesera lūgumu brauciena dēļ attaisnot grupas neierašanos uz Saeimas sēdi atbilstoši Saeimas kārtības rullim nevarēs. Frakcijām būs jāraksta atsevišķi pieprasījumi. Un, iespējams, Nacionālā apvienība savu partijas biedru došanos uz Ķīnu neatbalstīs.

Grasbergs piebilda, ka Nacionālās apvienības deputātiem, iespējams, būs jāraksta neapmaksātā atvaļinājumā pieteikums.

Savukārt KNAB paziņojis, ka “reaģējot uz publiski izskanējušo informāciju par vairāku Saeimas deputātu vizīti Ķīnā, KNAB atbilstoši savai kompetencei veiks padziļinātu informācijas izvērtējumu”.

Tikmēr Šlesers, reaģējot uz šīm ziņām, savā “X” kontā publicējis aicinājumu KNAB nelīst politikā: “Aicinu KNAB nelīst politikā! Sāciet beidzot izmeklēt Kariņa notrallinātos un nolidinātos miljonus, nevis izmeklēt Saeimas deputātu komandējumu uz Ķīnu, kurš Latvijas nodokļu maksātājiem ir izmaksājis 0 eiro.”

Iepriekš viņš dalījies arī ar video par izbaudīto pēdu masāžu.

Par šo tēmu arī citi “X” lietotāju izteikuši savas pārdomas:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.