Aigars Bikše
Aigars Bikše
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Aigars Bikše: Uz Uzvaras pieminekli varam skatīties arī kā liecību par latviešu spēku 0

Ukrainas karogs, Uzvaras piemineklis… – tie visi ir simboli, pie kuriem mēs, cilvēki, ļoti pieķeramies. “Viss jau ir bezjēdzīgs šajā pasaulē, tikai paši mēs, cilvēki, piešķiram jēgu visam,” TV24 raidījumā “Preses klubs” viedokli izsaka Aigars Bikše, 13. Saeimas deputāts (AP!), tēlnieks, LMA profesors.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Ukraina pazemo Putinu, pārkāpjot vienu “sarkano līniju” pēc otras
Lasīt citas ziņas

Šo nozīmi un jēgu lietām mēs piešķiram gan kā viens cilvēks, gan kā sabiedrība kopumā. Un, runājot, piemēram, par Uzvaras pieminekli, kas ļoti daudzus cilvēkus uztrauc, ir jāsaprot, ka arī tam ir dažādas nozīmes. Jo arī latvieši karoja Padomju savienības armijā, domājot par Latvijas atbrīvošanu.

“Es domāju, ja tas cilvēks iet uz to pieminekli un atceras savu vecotēvu – tas ir, man liekas, jauki, un kāpēc lai tas tā nebūtu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tajā pašā laikā, ja tas ir impērijas vai nacisma piesūcies cilvēks, kurš uzskata, ka krievu nācija ir vislabākā pasaulē un viņai jāvalda pār visu pasauli, kas ir principā nacisma ideoloģijas pamats, un viņš iet uz to pieminekli, tad viņš piešķir tam piemineklim šo te impērisko nacisma zīmi,” norāda Bikše.

Pats piemineklis par sevi ir mākslas darbs un, viņaprāt, tā ir arī “milzīga liecība par latviešu spēku”, skaidrojot, ka šis piemineklis apliecina milzīgo Padomju savienības resursu un varu, kuru mēs tāpat izjaucām un pārvarējām.

SAISTĪTIE RAKSTI