Ekonomika
Bizness

Apbalvo pagājušā gada Latvijas sekmīgākos privātos investorus0


Balvas “Gada investors 2019” pasniegšana
Balvas “Gada investors 2019” pasniegšana
Foto: Timurs Subhankulovs

Vakar Rīgā pasniegti apbalvojumi “Gada investors” par pagājušā gada Latvijas sekmīgākajām privāto investoru un uzņēmumu sektora investīcijām.

“Sonarworks” sekmīgākais

Par 2019.gada Latvijas sekmīgāko privāto investoru un uzņēmumu sektora investīciju atzīta investoru grupas investīcija uzņēmumā “Sonarworks”.

Nominācijā “Gada investīcija” uzņēmumu un institucionālo investoru sektorā galveno balvu ieguva investoru grupa – “Karma Ventures”, “Practica Capital”, “SuperAngel”, “Imprimatur Capital” un “Revo Capital” – par investīciju audiotehnoloģiju uzņēmumā “Sonarworks”.

Balvas "Gada investors 2019" pasniegšana

Pērn maijā “Sonarworks” piesaistījis piecu miljonu eiro investīcijas uzņēmuma attīstībai no Igaunijas investoriem “Karma Ventures” un “SuperAngel”, Lietuvas investoriem “Practica Capital”, Latvijas investoriem “ProksCapital” un “Imprimatur”, kā arī Turcijas investoriem “Revo Capital”. “Sonarworks” “A” finansējumu piecu miljonu eiro apmērā saņēmis ar noteikumu, ka daļa uzņēmuma kapitāldaļu tiek nodota investoru pārvaldībā. Vienlaikus ar Igaunijas investīciju kompāniju “Karma Ventures” “Sonarworks” attīstībā kopā ar citiem starptautiskajiem “investīciju eņģeļiem” investēja arī bijušais Igaunijas prezidents Tomass Henriks Ilvess.

Piesaistītās ārvalstu investīcijas ļaus paātrināt uzņēmuma radīto tehnoloģiju un risinājumu attīstību, paplašinot licencēšanas iespējas, un īstenot “Sonarworks” mērķi par neatkārtojamu skaņas pieredzi ikvienā ierīcē, apvienojot studijā radīto autentisko skaņu un klausītāja skaņas personalizāciju.

Finanšu konsultants – “Callidus Capital”

Nominācijā “Gada finanšu konsultants” uzņēmumu un institucionālo investoru sektorā galveno balvu ieguva “Callidus Capital” par investīciju konsultēšanu degvielas un pārtikas mazumtirdzniecības tīklā “Kool Latvija” un par “Smiltenes piena” pircēja konsultēšanu.

Nominācijā “Gada juridiskais konsultants” uzņēmumu un institucionālo investoru sektorā galveno balvu ieguva advokātu birojs “Cobalt” par konsultācijām “Marguerite Fund”, pārdodot savas kapitāldaļas gāzes pārvades uzņēmumā “Conexus Baltic Grid” Japānas investīciju fondam un atbalstu riska kapitāla investoriem.

Nominācijā “Gada nozares atbalstītājs” privāto investoru sektorā ieguva “TechHub Riga” par “jaunuzņēmumu mājas” izveidi un ilggadējo nozares atbalstu.

Sumina arī deputātus

Nominācijā “Gada nozares atbalstītājs” uzņēmumu un institucionālo investoru sektorā galveno balvu ieguva Saeimas deputāti Gatis Eglītis (JKP) un Reinis Znotiņš (JKP) par atbalstu Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likuma grozījumu izstrādē un citu riska kapitāla un privāto investoru nozarei svarīgu jautājumu risināšanā.

Nominācijā “Gada videi draudzīgākā investīcija” privāto investoru sektorā ieguva Kārlis Babulis un Jānis Grīnbergs par investīciju 20 000 eiro apjomā uzņēmumā “Fertilizer Group”

Savukārt uzņēmumu un institucionālo investoru sektorā nominācijā “Gada perspektīvākā investīcija” galveno balvu ieguva Uldis Ūsītis, Guntars Stabulnieks un Juris Birznieks par investīciju 76 000 eiro apmērā interaktīvo tirdzniecības plauktu displeju ražotājā “VividTech”.

Uzziņa:

Uz balvu septiņās kategorijās šogad pretendēja 18 investori, investoru apvienības un darījumu konsultanti.

Saistītie raksti

“Gada investors 2019” notiek ar Ekonomikas ministrijas, LIAA, “Altum” un Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

“Gada investors” pēc Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas (LVCA) un Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla (LatBAN) iniciatīvas izveidota 2015.gadā ar mērķi godināt investorus un darījumu konsultantus, kā arī nozares atbalstītājus, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas investīciju vides un uzņēmējdarbības attīstībā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Nākamnedēļ notiks pirmais Kurzemes biznesa klubs tiešsaistē
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
“Hesburger” piedāvās jaunu veģetāro burgeru līniju “Veke”
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Nodokļu nomaksas pagarinājumus VID piešķīris 949 uzņēmumiem
2 dienas

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
6 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
7 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
6 stundas