Foto – Shutterstock

Aptauja: kāpēc vecāki izvēlas ceļot kopā ar bērniem? Ar kādām grūtībām braucienā sastopas? 1

Vecāki uzskata, ka viens no iemesliem, kādēļ būtu biežāk jāceļo kopā ar bērniem uz ārzemēm, ir iespēja bērniem parādīt un iemācīt, ka pasaule ir ļoti dažāda, un citu tautu kultūra, valoda un daba ir jāciena, tāpat kā savējā, liecina Baltijas lielākā tūroperatora NOVATOURS veiktā aptauja. Trešā daļa aptaujāto arī atzinusi, ka ceļojumi kopā ar bērniem stiprina ģimenes saites, jo kopā tiek pavadīts laiks, kuram ikdienas rutīna bieži vien traucē.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
Lasīt citas ziņas

NOVATOURS veiktās aptaujas dati liecina, ka vairāk nekā trešā daļa respondentu par vispieejamāko un patīkamāko atpūtas veidu kopā ar ģimeni atzinuši atpūtu tepat Latvijā, viesojoties pie draugiem vai radiem laukos vai dodoties aktivitātēs pie dabas. Tomēr viena ceturtā daļa atzinusi, ka vislabprātāk pavada laiku mājās, kopā ar ģimeni skatoties televīziju vai filmas. Tieši tikpat – 25% aptaujāto uzskata, ka vislabākā atpūta kopā ar ģimeni ir ceļošana gan pa Latviju, gan uz ārzemēm.
Lai arī aptaujas dalībnieki atzinuši, ka visbiežāk ceļot kopā ar visu ģimeni, neatstājot bērnus mājās, viņiem liedz tieši augstās ceļojumu izmaksas, tomēr vairākums atzinis, ka labāk ceļo retāk, tomēr kopā ar bērniem un pat bērnu vecvecākiem. Lielākā daļa vecāku norādījuši, ka ceļojums ir ieguldījums bērna nākotnē, jo tas paplašina bērna redzesloku, iemāca respektēt citu tautu kultūru, cilvēkus un dabu, kā arī parāda bērniem neierobežotās iespējas, ko sniedz svešvalodu, vēstures un ģeogrāfijas apgūšana skolās.
Ceļošana nostiprina ģimenē attiecības
Lielākā daļa jeb 75% respondentu atzinuši, ka katrs ceļojums nostiprina ģimenē attiecības, palīdz iepazīt daudz vairāk vienam otru nekā ikdienā, kā arī veicina ģimenes locekļu spēju sadarboties kā vienai veselai komandai. Vairāki respondenti atzinuši, ka ceļošana vecākiem parāda, kā bērni māk rīkoties neikdienišķās situācijās, tāpat arī pieradina bērnus pie daudz lielākas cilvēku plūsmas nekā Latvijā, turklāt demonstrē to, ka pasaulē ir ne tikai daudz atšķirīgu valodu, bet arī atšķirīgu ādas krāsu cilvēku.
Dagnija, ceļojoša divu bērnu mamma norāda, ka viņu un vīru ceļot, kopā ar bērniem mudina vēlme ceļot pašiem. „Mums ar vīru pašiem ļoti patīk ceļot un tas ir veids, kā mēs varam labāk ļaut bērnam iepazīt arī mūs ne tikai kā tēti un mammu, bet arī kā cilvēkus, kuriem ir savas intereses, sava pieredze un zināšanas, savas lietas, kas patīk un nepatīk. Ceļošana bērniem ļauj atklāt šo vecāku dzīvi – par laiku, kad paši esam dzīvojuši vienā vai otrā pasaules pilsētā, par savām mīļākajām pilsētām ārpus pašu zemes, par saviem iecienītākajiem māksliniekiem citu valstu muzejos, par saviem mīļākajiem ēdieniem, ko vislabāk ir nobaudīt tieši konkrētās zemēs,” ceļošanas priekšrocības skaidro Dagnija.
NOVATOURS veiktās aptaujas dati liecina, ka 20% respondentu uzskata, ka ceļojums ir vislabākais veids, kā cilvēkiem, kuri plāno veidot kopā ģimeni, iepazīt vienam otru.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.