Foto: Shutterstock

13 pamatoti iemesli, lai vairāk nodarbotos ar seksu 3

Sekss sadedzina kalorijas

Foto: Shutterstock.com

Foto – Shutterstock.com

LA
LA.LV
Ziņas
Skatītājs jautā: kāpēc nav statistikas par nāves gadījumiem pēc vakcinācijas? 161
15 stundas
RR
Rolands Repša
Ziņas
Rolands Repša: Ja karaspēka koncentrācijas zonā ir izveidoti pārvietojamie morgi, tad lieta ir nopietna 17
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valdība nedaudz mīkstina Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus. Kas mainīsies? 31
15 stundas
Lasīt citas ziņas

Līdzās acīmredzamiem iemesliem, kāpēc cilvēki nodarbojas ar seksu – mīlestība, bauda, bērnu radīšana, ir arī daudz iespēju ar mīlēšanos uzlabot savu veselību. Amerikāņu portāls health.com apkopojis vairākus argumentus, lai jūs ar seksu nodarbotos biežāk un tādējādi uzlabotu savu veselību.

Sekss sadedzina kalorijas. Jā, sekss ir kā fizisks treniņš, kas pat pārspēj nodarbības sporta zālē. Atkarībā no tā, cik esat fiziski attīstīts, sekss var stiprināt jūsu muskuļu tonusu, uzlabot sirdsdarbību un likt strādāt visam jūsu ķermenim, uzsver grāmatas “Cilvēka seksualitātes psiholoģija” autors Džastins Lēmillers. 2013. gadā veikts pētījums, kurā seksa laikā pētījuma dalībnieki valkāja mērinstrumentus, vīrieši vidēji viena dzimumakta laikā sadedzināja 101 kaloriju, kamēr sievietes vidēji 69 kalorijas. “Relatīvi tas nav liels apjoms,” uzsver pētnieks, taču norāda, ka pētījumā sekss sākot no priekšspēles līdz orgasmam ilga vidēji 25 minūtes. “Ja sekss ir ilgāks, jūs varat iegūt vairāk sadedzinātu kaloriju,” teic Dž. Lēmillers.

Sekss palīdz jūsu miegam

CITI ŠOBRĪD LASA
Foto: Shutterstock

Pēc orgasma ķermenī izdalās atslābināšanās hormons prolaktīns. “Ja pirms seksa nejūtaties noguris, tad mīlēšanās un orgasma sasniegšana noteikti var palīdzēt jums iemigt ātrāk nekā citos gadījumos,” uzsver Kentuki Universitātes Seksuālās veselības veicināšanas laboratorijas direktore Kristīne Marka.

Sekss samazina asinsspiedienu un stresa līmeni

Foto – Shutterstock.com

Skotu zinātnieku veiktā pētījumā tā dalībniekiem lūdza fiksēt savu seksuālo aktivitāti divu nedēļu laikā, kā arī viņiem tika iedoti satraukumu pastiprinoši uzdevumi, kā, piemēram, publiska uzstāšanās vai matemātikas uzdevumu risināšana. Tiem, kam bija sekss pētījuma laikā, piedzīvoja mazākus asinsspiediena straujus kāpumus, un no tiem atlaba daudz ātrāk, kam seksa nebija pētījuma laikā (šis efekts ir tikai klasiskam vaginālam seksam, ne masturbācijai vai citām seksuālām aktivitātes formām).
Marka norāda, ka pētījums parādījis divus būtiskus regulāra seksa ieguvumus – labāks asinsspiediens un spēja vadīt stresu. “Sekss ne tikai cilvēkiem samazina stresa līmeni, bet, izrādās, arī palīdz tikt galā ar stresu daudz efektīvāk,” saka Marka.

Sekss stiprina jūsu sirdi

Foto – Shutterstock.com

Regulārs sekss var dot labumu sirds un asinsvadu sistēmai dažādos veidos. Britu zinātnieku pētījumā atklājās, ka vīriešiem, kuriem 20 gadu laikā sekss ir bijis vismaz divas reizes nedēļā, ir mazāka iespējamība, ka viņi nomirs no kādas sirds slimības nekā vīrieši, kam sekss bija retāk par reizi mēnesī. Pēc desmit gadiem viņu pēkšņās nāves risks bija par 50 procentiem mazāks, nekā grupai, kurai bija mazāk seksa, kaut arī atšķirība samazinājās nākamajā desmitgadē.
Marka uzskata, ka šie atklājumi parāda saistības, bet ne cēloņsakarības. “Cilvēkiem, kuriem ir veselīga seksuālā dzīve, iespējams kopumā piekopj veselīgu dzīvesveidu. Sekss palīdz regulēt tādus hormonus kā estrogēns un testosterons, kuri ietekmē visas ķermeņa sistēmas, ieskaitot sirdi.”

Sekss var pasargāt no vēža

Foto – Shutterstock.com

Daži pētījumi pieļauj, ka vīriešiem, kam ir biežāka ejakulācija, varētu būt mazāks prostatas vēža risks, kaut arī, atšķirībā starp pārējiem, ir ļoti maza, un citos pētījumos nav atrasta tieša saistība. Skaidrāki ieguvumi no seksa varētu būt, lai izvairītos no krūts vēža, tomēr franču zinātnieku pētījums atklājis, ka sievietēm, kam sekss bijis vismaz reizi mēnesī, ir mazāka iespējamība, ka viņām attīstīsies krūts vēzis, nekā tām, kuras ar seksu nodarbojas retāk. Kaut arī ar krūts vēzi ļoti reti var saslimt vīrieši, grieķu zinātnieki pētījums parādījis, ka tāda iespējamība ir vīriešiem, kam orgasms ir mazāk nekā sešas reizes mēnesī – viņiem šī iespējamība ir lielāka nekā tiem, kam orgasmi ir biežāki.

Sekss uzlabo imunitāti

Foto – Shutterstock.com

Mīlēšanās katru nedēļu stimulē partneru imūnsistēmu un pasargā no saaukstēšanās – vēsta Vilkes Universitātes pētījums. Pētnieki izdalīja koledžas studentiem aptaujas par viņu seksuālo dzīvi, bet pēc tam pārbaudīja viņu siekalās imūnglobulīna A (antivielas, kas palīdz cīnīties pret vīrusiem) līmeni. Zinātnieki atklāja, ka studentiem, kam sekss bija vienu vai divas reizes nedēļā, bija par 30 procentiem vairāk antivielu, nekā tiem studentiem, kas mīlējās retāk. Viņiem tomēr arī ir augstāks imūnglobulīna A līmenis nekā tiem studentiem, kas ar seksu nodarbojas trīs reizes nedēļā vai vairāk.

Sekss samazina sāpes

Foto: Shutterstock

Sievietes bieži atsakās no seksa galvassāpju dēļ, tomēr saskaņā ar 2013. gadā Vācijā veiktu pētījumu, nodarbošanās ar seksu to laikā patiesībā var likt sievietēm justies labāk. Kad pētījuma dalībnieki izvēlējās nodarboties ar seksu galvassāpju laikā, ap 60 procentu cilvēku, kas cieta no migrēnas un 30 procentu cilvēku ar biežām galvassāpēm, ziņoja par daļēju vai pilnīgu galvassāpju samazināšanos.
Marka uzsver, ka orgasma laikā izdalījušies endorfīni, tāpat kā palielinātā asinsrite uz ģenitāliju zonu, visticamāk, seksā spēlē sāpju mazināšanas lomu. “Sāpes dažreiz ir saistītas ar asinsapgādi kādai konkrētai ķermeņa daļai, piemēram, galvai, un sekss var noņemt nost spiedienu, pārvirzot asinsplūsmu.”

Sekss var paildzināt dzīvi

Foto – Shutterstock.com

Dažādi pētījumi ir atraduši saistības starp intensīvu seksuālo dzīvi un ilgāku mūžu. Ievērojamākais no tiem ir Djūka universitātes pētījums, kurš tika veikts no 1955. līdz 1980. gadam. Pētnieki atklāja, ka vīriešiem seksa biežums ir saistīts ar ilgāku mūžu, kamēr sievietēm seksa laikā gūtais baudījums bija svarīgākais faktors. “Mēs nevaram veikts cēloņu un efektu pētījumus, līdz ar to mēs nezinām vai sekss patiešām palīdz cilvēkiem dzīvot ilgāk vai arī veselīgākiem cilvēkiem ir vairāk seksa. Bet no tā, ko mēs zinām par citiem ieguvumiem no seksa, nenāks par ļaunu ar to nodarboties vairāK!,” – tā Lēmillers.

Sekss stiprina attiecības

Foto – Shutterstock

Lēmillers uzsver, ka oksitocīns, kurš zināms arī kā “mīlas hormons” izdalās fiziskas tuvības laikā – un var palīdzēt palielināts romantiskās jūtas starp jums un jūsu partneri.
Vēlaties saiti uzlabot vēl vairāk? Notiekti glāstiet viens otru pēc seksa. Toronto Universitātes pētījums atklājis, ka pāri, kuriem tika lūgts pēc seksa pavadīt kopā ilgāku laiku, skūpstoties, sarunājoties un esot sirsnīgiem, vēlāk pētniekiem ziņoja, ka viņiem ir augstāks apmierinātības līmenis ar savām attiecībām un seksuālo dzīvi.

Sekss ir atslēga uz ilgstošu laimi

Foto: Shutterstock

Fiziski intimitātes brīži var sagādāt grūtības cilvēkiem cienījamā vecumā, jo sevišķi, ja traucē hroniskas slimības. Taču pāri var gūt labumu no palikšanas seksuāli aktīviem. Džona Hopkinsa Universitātes pētījumā, kurā piedalījās 58 līdz 85 gadus veci cilvēki, pētnieki atklāja, ka pāri, kuri regulāri iesaistījās seksuālā aktivitātē – pat tik maz kā reizi mēnesī, bija vairāk apmierināti ar savu laulību un laimīgākām attiecībām, nekā tie, kuriem seksuālās aktivitātes nebija bijušas gadu vai ilgāk.
Seksuālā aktivitāte šajā kontekstā nav jānozīmē dzimumaktu vai tā rezultātu orgasmā – pētījuma autori norāda, ka jebkas, ko pāri dara kopā, lai stimulētu seksuālo uzbudinājumu var būt ilgstoši ieguvumi.

Sekss padara gudrākus

Foto – Shutterstock

Prinstonas universitātes 2010. gada pētījums atklāja, ka žurkām, kurām ir biežāks sekss, izpaužas straujāka neironu augšana smadzeņu daļā, kas ir atbildīga par mācīšanos un atmiņu. “Mēs zinām, ka seksa laikā izdalās ķīmiskas vielas, kuras aktivizē to smadzeņu daļu stimulēšanu, kas atbild par baudu, līdz ar to ir pamats domāt, ka šī neiroģenēze notiek arī pie cilvēkiem. Dažos veidos sekss potenciāli var padarīt jūs gudrākus,” skaidro Lēmillers.

Sekss liek jums izskatīties jaunākam/ai

SAISTĪTIE RAKSTI
Foto – Shutterstock.com

Britu psiholoģijas sabiedrības 2013. gada sanāksmē prezentētais pētījums liecina, ka četrdesmitgadnieki un piecdesmitgadnieki, kam bijis biežs sekss – vismaz trīs reizes nedēļā, izskatās par četriem līdz septiņiem gadiem jaunāki, nekā tie, kam tā bijis mazāk. Pētījuma vadošais autors Deivids Vīkss pieļauj, ka iemesls ir endorfīni un citas labsajūtas vielas, kas izdalās intīmo sakaru laikā plus ieguvumi no seksa miegam un stresa līmeņa kontrolei. Sekss arī uzlabo asinsriti un palīdz regulēt hormonus – šiem abiem faktoriem var būt pozitīvi efekti attiecībā uz ādas izskatu, uzsver Marka.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Veselam
izvēlēties sev piemērotāko ierīci asinsspiediena mērīšanai?
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
Saeimas komisija atbalsta tabakas akcīzes nodokļa ieņēmumus novirzīt onkoloģijas pacientiem 2
12 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Vai pēc trešās vakcīnas jālieto asins šķidrinoši medikameti? 110
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Labdarības maratona “Dod pieci!” laikā Rīgā aizliegs transportlīdzekļu apstāšanos Tirgoņu ielā 6
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Skatītājs jautā: kāpēc nav statistikas par nāves gadījumiem pēc vakcinācijas? 161
15 stundas
RR
Rolands Repša
Ziņas
Rolands Repša: Ja karaspēka koncentrācijas zonā ir izveidoti pārvietojamie morgi, tad lieta ir nopietna 17
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valdība nedaudz mīkstina Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus. Kas mainīsies? 31
15 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valdība apstiprina neapliekamā minimuma apmēra aprēķināšanas kārtību 29
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Smags zaudējums: mūžībā devies vēl viens karalienes Elizabetes II tuvinieks 10
16 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilais vakcinācijas punkts pirmajā mēnesī Rīgā un reģionos pret Covid-19 vakcinējis vairāk nekā 1300 iedzīvotājus 1
5 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Veselības centru apvienība: Covid-19 pacienti novērtē ārsta izbraukumu uz mājām 3
Nedēļa
LA
LA.LV
Veselam
Imunitāte iet roku rokā ar psihoemocionālo stāvokli 9
Nedēļa
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc sargāt galvu un kaklu no aukstuma 9
25. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
VCA investē Latvijas jaunās ārstu paaudzes izglītībā 1
17. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Rūpēs par vīriešu veselību 7
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja oža pēc Covid-19 pārslimošanas ir patoloģiski mainīta 17
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trīs risinājumi, kā pirms ziemas stiprināt spēju pretoties vīrusiem
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aptieka ir drošības spilvens diabēta pacientam Covid-19 laikā 2
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Elpceļu vīrusu sezonas laikā Covid-19 raksturīgo simptomu noteikšana vēl svarīgāka 8
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā zināt pareizās devas vitamīniem? 7
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mājsēdē būtiski cieš pusaudžu miegs un emocionālā veselība 9
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Repharm” uzņēmumus novērtē ar valsts apbalvojumu vadītājai Stellai Lapiņai 2
2. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko iedzīvotāji domā par savu imunitāti? 10
28. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptiekas” atvērtas jau no septiņiem rītā 1
27. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kur vīrusa daļiņu ir vairāk un pastāv lielāks risks inficēties? 7
25. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilā vakcinācijas punkta izbraukumiem liels pieprasījums jau pirmajā nedēļā 5
23. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ceļazīmes sadzīvošanai ar gada tumšo laiku 1
22. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mūsu jaunajā realitātē konsultācijas tiešsaistē ir farmaceitiskās aprūpes daļa 3
19. oktobris, 2021
LA
LA
Veselam
Farmaceita konsultācija „Mēness aptiekā” visā Latvijā pieejama arī brīvdienās 2
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 12
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA gatava iesaistīties papildus plānveida operāciju nodrošināšanā 3
14. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Vajadzība pēc farmaceita padoma ārkārtējā situācijā ir pieaugusi
13. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Visbiežāk iedzīvotāji atbalsta sejas aizsargmasku nēsāšanu sabiedriskās vietās 3
8. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Cik nopietna rudens kaite ir noķerta? 3
7. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bez magnija nav iespējamas vairāk nekā 300 bioķīmiskas reakcijas organismā 1
6. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi – lai imunitāte ir tavas veselības miesassargs 11
4. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” – mīlētākais zīmols farmācijā trešo gadu pēc kārtas 4
30. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
24. septembris, 2021
RO
Regīna Olševska
Veselam
“Mani moka panikas lēkmes, dažreiz tik spēcīgas, ka nevaru braukt sabiedriskajā transportā.” Ko darīt, lai tādu lēkmju nebūtu? 11
1 diena
PA
Pēteris Apinis
Ziņas
Pēteris Apinis: Augsto smago saslimstību un mirstību no Covid–19 un citām slimībām lielā mērā nosaka valdības sētās nāves bailes 89
2 dienas
EK
Elīna Kondrāte
Veselam
Ģimenes ārste pastāsta, kā ārstēties no Covid-19 mājas apstākļos 43
3 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Ielu intervijas: vai jūs būtu gatavi divreiz nedēļā brīvprātīgi testēties pret Covid-19? 45
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Latvijā gripa vēl nav konstatēta, toties plaukst un zeļ saslimšana ar citām akūtajām augšējo elpceļu infekcijām. Kā ārstēties? 14
2 dienas
ML
Māra Libeka
Veselam
Gandrīz 30 tūkstošiem senioru nav sava ģimenes ārsta. Kā šie pakalpojumi viņiem tiek nodrošināti? 19
4 dienas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Katru gadu par 10 000 rīdziniekiem vairāk! Galvaspilsētā plāno palielināt iedzīvotāju skaitu 49
6 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Kovids palīdzējis vai tikai sakritība? Kāpēc pandēmijā daudz vairāk ēdam zivju konservus 8
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valsts ziemeļaustrumos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -25 grādiem 1
7 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Kā šogad uz Ziemassvētkiem izrotāta “lampiņu karaliene” Ogre 3
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Kriminālprocesā meklēs, kurš spēra policistei! Policija pret Gobzemu sākusi 12 administratīvā pārkāpumu procesus 72
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Saulkrastos nozāģēts simtgadīgs mežs, iedzīvotāji sašutuši, vēsta televīzija 51
10 stundas
RR
Rolands Repša
Ziņas
Rolands Repša: Ja karaspēka koncentrācijas zonā ir izveidoti pārvietojamie morgi, tad lieta ir nopietna 17
7 stundas
AJ
Atis Jansons
Ziņas
“Daudz labāk nez vai būšot!” Degviela – mazliet lētāka, bet tāpat dārga 1
7 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
“Ja auto nereaģē vai stūre šķiet “vaļīga” – ceļš ir slidens!”: eksperts skaidro, kā, braucot ziemā, nepieļaut liktenīgas kļūdas 13
15 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valdība nedaudz mīkstina Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus. Kas mainīsies? 31
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Reperis Ozols atceras – reiz kāda fane viņam nozagusi metāla zobus 3
16 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valdība apstiprina neapliekamā minimuma apmēra aprēķināšanas kārtību 29
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
Augsta ranga amatpersona atklāj, kādā gadījumā ASV palielinātu militāro klātbūtni Austrumeiropā 37
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Veģetārais plovs ar burkāniem, ķirbīti un kariju
14 stundas
VK
Vita Krauja
Ziņas
Etnogrāfe: Tā ir lielākā nelaime, ka vairāku paaudžu priekšmeti savilkti vienā ģērbā un pasniegti kā tautastērps 9
1 diena
AJ
Atis Jansons
Ziņas
Par neatbilstošu riepu stāvokli autovadītāji šķīrušies no tehniskās apskates uzlīmes un pat mašīnas numura zīmes 11
13 stundas
IB
Indulis Burka
Praktiski
Kad mājai jāziemo vienai: 7 praktiski padomi 6
1 diena
AJ
Atis Jansons
Ziņas
Iznācis rallija kalendārs: neviens cits pasākums Latvijā nav tik bagātīgi un kvalitatīvi ilustrēts
22:55
LA
LA.LV
Kokteilis
Apstājies un padomā pirms pārkāpt kādu robežu! Horoskopi 8.decembrim
22:51
LB
Latvijas Bizness
Ziņas
RTU izveido enerģētikas un klimata modelēšanas rīku 2
22:41