Publicitātes foto

“Apturi Covid” jau pirmajā dienā kļūst par Latvijā populārāko lietotni 5

Pievieno LA.LV

Brīvprātīgā kontaktu fiksēšanas lietotne “Apturi Covid” pirmajā dienā ir ierindojusies kā populārākā Latvijā “App Store” un arī “Google Play”, aģentūrai LETA pastāstīja mobilo sakaru operatora “Latvijas mobilā telefona” (LMT), kas piedalījies tās izstrādē, preses sekretāre Elīna Lidere.

Kokteilis
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 7
Kokteilis
Tavs dzimšanas gada pēdējais cipars atklāj vairāk, nekā domā: pārbaudi, ko tas saka par tevi
Punktiņi un legingi ir atpakaļ! 9 šīs vasaras modes tendences, kas jāievieš savā garderobē
Lasīt citas ziņas
Vienlaikus viņa piebilda, ka precīzs “Apturi Covid” lietotāju skaits vēl līdz šim nav apkopots.

Jau ziņots, ka no 29.maija ir pieejama Latvijā izstrādātā brīvprātīgā kontaktu fiksēšanas lietotne “Apturi Covid”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mobilo lietotni “Apturi Covid” brīvprātīgi un bez maksas radījuši pašmāju informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares un zinātnes pārstāvji, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, vienlaikus palīdzot valsts tautsaimniecībai un iedzīvotājiem atgriezties ierastajā darba ritmā.

Lietotne “Apturi Covid” neievāks GPS datus un neizsekos lietotājus. Viedtālruņi, kuros tā būs uzstādīta, ar “Bluetooth” palīdzību apmainīsies ar signāliem jeb digitāliem “rokasspiedieniem”, ko uzglabās lietotāja tālrunī šifrētā veidā. Ja viena tālruņa lietotājs saslims, otrs tiks brīdināts, ka kādā brīdī savās ikdienas gaitās ir saskāries ar Covid-19 inficētu cilvēku. Inficētā persona un vieta, kur noticis kontakts, lietotājam paliks anonīma.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.