Kultūra
Kultūrpolitika

Ar koncertu “Mīlestības mūzika” vāks līdzekļus E. Dārziņa mūzikas skolas zāles atjaunošanai0

Publicitātes foto

28. janvārī plkst. 18 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē notiks jau VII labdarības koncertu cikla “Mana pirmā skatuve” koncerts “Mīlestības mūzika”.

Tajā savu pienesumu Emīla Dārziņa mūzikas skolas koncertzāles atjaunošanai sniegs divi ansambļi, kuru vadītāji – klarnetists Artūrs Perts un vijolnieks Jevgēņijs Čepoveckis – mācījušies Dārziņskolā.

Koncerta pirmajā daļā uzstāsies Artūrs Perts, soprāns no Norvēģijas Emily Adomah R. Adjei, pianiste Jana Aņisimova un stāstnieks Ēvalds Lazarevičs.

Viņu atskaņojumā izskanēs koncertstāsts “Komponistu mīlestības vēstules”, kur līdzās Domeniko Skarlati, Johana Sebastiana Baha, Volfganga Amadeja Mocarta, Roberta Šūmaņa, Edvarda Grīga, Riharda Štrausa un Kloda Debisī mūzikai tiks lasītas arī viņu mīlestības vēstules.

Nesenais Dārziņskolas absolvents Artūrs Perts saka: “Esmu ļoti pagodināts un priecīgs šo koncertstāstu pēc veiksmīga un augstu atzinību guvuša koncerta Norvēģijas Mūzikas akadēmijā īstenot arī savās mājās Latvijā. Veltu to savai skolai, kas veido ne tikai lieliskus mūziķus, bet arī domājušu inteliģenci.”

Savukārt koncerta otrajā daļā uzstāsies starptautisku atzinību guvušais stīgu oktets “Oberton”, atskaņojot Dmitrija Šostokoviča, Reinholda Gliera un Astora Pjacollas mūziku.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka 2018. gada septembrī NMV Emīla Dārziņa mūzikas skola uzsāka labdarības koncertu ciklu “Mana pirmā skatuve”, kura mērķi ir informēt sabiedrību par nepieciešamību pārbūvēt morāli un fiziski novecojušo, izglītības procesam neatbilstošo skolas koncertzāli un rast līdzekļus zāles pārbūvei.

Koncertu devīze ir “Ja tev būs pirmā skatuve, tev būs arī nākamās!” Līdz šim notikuši jau vairāki labdarības koncerti, kuros uzstājušies tādi Dārziņskolas absolventi kā Vestards Šimkus, Andrejs un Sergejs Osokini, Georgs Sarkisjans, Marta Sudraba, Guntis Kuzma, Edgars Saksons, Mikus Bāliņš, “Art-i-Shock”, “Melo-M”, trio “NYX” un citi mūziķi.

Visi ziedotie līdzekļi paredzēti koncertzāles atjaunošanai un aprīkošanai.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.